-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
a jak z tym nawiewem ??[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 11:20_________________________________________________Witam ponownie. Koledzy wytłumaczcie mi to. Wczoraj jechałem do Wrocławia temp. na 49-ce od 95-110 st.C normalnie masakra tak mnie to denerwowało całą drogę. przy temp. 104 wskazówka też się podnosiła do ok 95st.C po czym znów opadała i tak całą drogę. Gdy dziś wracałem odpaliłem auto (1 raz tego dnia i w drogę) i tu szok. 88-94 st. C calutkie 170km. Powiedziałem do siebie. ,,Zapewne jak zgaszę i zapalę auto znów będzie 97-108''. I miałem rację zatrzymałem sie przed poznaniem w sklepie jak odpaliłem to tak było jak przeczuwałem. Wczoraj zanim wyjechałem odpaliłem auto podjechałem pod blok zgasiłem i znów odpaliłem i w drogę. Powiedzcie co może być przyczyną takich wahań po zgaszeniu i zapaleniu auta ??
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
Czujnik możesz przejrzeć ale jeżeli chodzi o termostat to tam styków nie ma i dobrze go przeczyścić ( gdzieś w warsztacie widziałem) albo od razu wymienić koszt ok 36 zł na wahler-a ( na warsztacie też jest fotostory)[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 18:12_________________________________________________Coś mi się jeszcze nasunęło. Skoki temp. i wysoka temp na 49-tym może być również spowodowana zapowietrzeniem układu chłodzenia ?? Podobno jak sie ustawi na HI to powinno lecieć ciepłe powietrze , pytanie tylko co dla kogo oznacza ciepłe ?? Jakie macie z tym doświadczenie czy ktoś mógł by mi sprawdzić u siebie jak to u niego działa na postoju oczywiście przy temp na 51-szym 90 st. C ?? I jeszcze jedna sprawa czy u was też jak sie wyłączy auto przy jeździe z klimką słychać syyyyyk po prawej str. akumulatora ( zawór odpowietrzający klimę ) ?? Pzdr.
-
[B5 AJM] Zawór EGR proszę o info
Prędzej czy później każdy EGR będzie ciekł tak wiec bez sensu takie zabiegi , zaślepić i spokój.
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
Czyli cierpiałeś na niedogrzanie silnika. Ponoć wpływ na temperaturę może mieć również uszkodzone sprzęgło wiskotyczne.
-
[B5 AJM] A4 Avant 1.9 TDI, czarny grill str. 6
- [B5 AKN] black Q!
- [ALL B5] Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą vol.2
Mega Fela- [B5 AEB] Moja Mała Ada na żyletki
Witam Dawid widzę że zmieniasz już motorek jak planowałeś Kiedy końcówka ?? Pozdro- [B5 ANB] Grafitowa A4 /_\
Super- [B5 AJM] Zawór EGR proszę o info
A nie wydaje wam się że zamiast inwestować w coś co i tak będzie powodowało powtórkę z rozrywki, lepiej zaślepić i po temacie ?? EGR wtłacza ponownie spaliny do komory silnika . By usprawnić pracę silnika powinno się zapewnić jak największą dawkę czystego powietrza. Choćby patrząc na wymianę zwykłych na sportowe filtry zapewniające większy dostęp czystego powietrza.Tak racjonalnie patrząc.- [B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
Tylko że w twoim przypadku silnik pracuje w niekorzystnych warunkach bo jest niedogrzany a tak na chłopski rozum to silnik lepiej pracuje w wyższych temperaturach.- [B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
Właśnie dzwoniłem do ASO Audi w Poznaniu na krańcowej i termostat 91 zł i czujnik też 91 zł wiec nie ma tragedii. A z wymianą to już jakoś sobie poradzę [br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 14:51_________________________________________________Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. 99% wątków na temat termostatu mówi, że ludki miały problem z niedochodzeniem do temp nawet 80 st. C. A w moim przypadku jest inaczej bo temp oscyluje od 93-102 czasem 103 st. C. Czy istnieje możliwość diagnozy poprzez podpięcie VAG??[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 14:59_________________________________________________Właśnie jestem po rozmowie z kolegą który pracuje w serwisie VW i muszę zasmucić wszystkich którzy tak bardzo cieszą się z zakupów w ASO. Producentem termostatów dla audi/vw jest miedzy innymi firma Wahler. Termostat trafia do Audi a tam pakują go w ori pudełeczko AUDI/VW i kosztuje 91 zł ( przy czym podaje go nam pan z napisem AUDI na koszulce a to kosztuje ) Taki sam termostat z tymi samymi oznaczeniami trafia do sklepów motoryzacyjnych w pudełku Wahler i kosztuje 36 zł. Sytuacja wygląda podobnie z czujnikami temp cieczy chłodzącej w ASO 91 zł a niemieckiej firmy FEBI - 29,50 zł Warto się zainteresować bo wybaczcie ale przepłacać 116,50 zł tylko dlatego że podaje koleś w rękawiczkach i koszulce AUDI to przesada. [br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 16:00_________________________________________________Witam. Kolejna podróż do pracy i kolejna obserwacja: Charakter, trasa i prędkość jazdy zbliżona do wczoraj. temp. 90-93 st. C. trochę dziwne te różnice raz tyle a raz 98-102 st. C. Tak na marginesie wczoraj rozmawiałem z mechanikiem z serwisu VW który troszeczkę mnie wstrzymał z wymianą termostatu i czujnika temp. ponieważ według wytycznych VW/AUDI termostaty otwierają sie przy 87 st. C a w pełni dopiero przy 102 st. C i jego zdaniem jeżeli na kanale 49 temp. zmienia sie pomiędzy 91-103 to jest . Przy okazji temp. wrzenia płynu glikolowego to bodajże 136 st. C. Co do kanału 51 i wskazówki na licznikach to w Audi i VW jest to temp. bloku silnika i ona waha sie w przedziale 90-95 stopni tylko że komputer steruje by wyświetlane było równo 90 st. C. Wczoraj jadąc z kolegą Vectrą C zauważyłem że u niego widać w korku delikatne falowanie pomiędzy 90-95 st.C. Dziś wybieram sie jeszcze do innego mechanika zasięgnąć wiedzy fachowej. O wnioskach z rozmowy poinformuję. PZDR- [B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
Ale piszesz o wskaźniku w licznikach ?? Też mi sie wydaje że to jakaś naciągawka była :/- [B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
jochan41 to może masz możliwość sprawdzić jakiej jest firmy albo pamiętasz jak to było tydzień temu ??- [B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
A co do wymiany termostatu w moim aucie to już znalazłem mały tutorial :] : http://www.a4club.pl/index.php?topic=3846.0 . Prawie wszystko w aucie robię sam wiec i z tym bym sobie poradził a jeszcze nikt mi nie odpowiedział który czujnik jest odpowiedzialny za wskazanie kanału 49 ?? [br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 14:29_________________________________________________ Wszystko ok tylko co on w tym aucie robił ?? przecież wskazanie jest również na kanale 49 ?? Z tego co sie orientuję zarówno licznik jak i kanał 49-ty mają wskazania z czujnika temp. cieczy chłodzącej wiec jaki wskaźnik wymieniał ?? - [B5 AKN] black Q!
zsakul85
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Konto
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.