Treść opublikowana przez art1122
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Po 3 tygodniach problem został rozwiązany. Dodam bo kiedyś w przyszłości może się komuś przydać. Miałem uszkodzony sterownik silnika i do tego zwarcie na komputerze bcm (w bagażniku). O ile w uszkodzenie sterownika wierzę o tyle w zwarcie na komputerze bcm nie koniecznie. Ze sterownikiem silnika nie potrafiłem się połączyć ani mój mechanik (ze swoim komputerem podjechał i tu mam pewność 100 % bo byłem świadkiem). Po naprawie sterownika i podłączeniu do auta mechanik stwierdził że jest zwarcie na komputerze bcm. Po 2 tygodniach naprawy (1 tydzień stał pod blokiem) wszystko działa i auto jeździ ( na razie 400 km przejechałem ale mam nadzieje że problem nie wróci ...). Dodam jeszcze że koszt naprawy sterownika 800 zł, naprawa komputera bcm 400 zł i diagnostyka 300 zł, łącznie 1500 zł. Z ciekawkości napisałem do serwisu Audi ile kosztuje nowy sterownik silnika i kodowanie. W odpowiedzi dostałem : sterownik silnika 4153 zł i kodowanie 450 zł .
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Raczej nie wykonalne. Auto stoi pod blokiem ....
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Po odłączeniu akumulatora i naładowania trzeba go kodować?
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Posprawdzam to wszystko wieczorem albo rano i dam znać. Sterowniki już zlokalizowanym. Nie stanie się nic jak będę sprawdzał miernikiem te bezpieczniki na włączonym zapłonie?
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
tam też wszystko bezpieczniki sprawdzone i przemierzone są tam 3 albo 4 bezpieczniki od centralnego sterownika układu komfortu (j393) i 2 od sterownika elektrycznego hamulca postojowego (j540) (czyli 2 błędy które mam) Stan aku sprawdziłem dziś ale od soboty ciągle cos przy aucie robię więc mógł się rozładować. Auto nie chce nawet zakręcić, od razu po wciśnięciu drugi raz kluczyka wyłącza się wszystko w tym poradniku na 27 stronie są niby te sterowniki https://www.dropbox.com/s/z4dyq8olj6236w5/2 Zestawienie sterownikow A4 B8.pdf?m z tym że u mnie tego J540 nie ma albo wygląda całkiem inaczej niż na zdjęciu
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
dodam też że nie działają światła stop. Wszystkie inne działają tylko stopu jako jedyne nie działają (nie wiem czy może mieć to jakiś związek)
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Nie ma żadnego softu,sterownik nie był nigdy otwierany (od Ciebie dziś się dowiedziałem że on tam jest), Bezpieczniki wszystkie już były sprawdzane a w aucie ostatnio nic nie było robione. Pierwszy raz auta nie dało się uruchomić w środę. Po postoju ok 10 minut odpaliło więc wykasowałem błędy i normalnie działało. Następnego dnia po przejechaniu ok 30 km (kilkukrotnie gasząc auto i odpalając) znów nie dało się uruchomić auta i tak zostało już do dziś
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
właśnie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i żaden sie nie spalił,. Skrzynka w środku również sucha.
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Wygląda na to że jest sucho. Odłączyłem akumulator i po ponownym podłączeniu już mam nawet ciężko połączyć się z VCDS'em . Zmierzyłem akumulator i ma 11.5 V Więc nie wiem czy moze być to wina rozładowanego akumulatora
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
gdzie dokładnie znajdę taki sterownik ?
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Włącza się zapłon i mam wspomaganie kierownicy
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
2 błędy które się wyświetlają i da się je odczytać to; 00473 sterownik elektrycznego hamulca postojowego (j540) 01330 centralny sterownik układu komfortu (j393)
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
wszystko inne działa: xenony oświetlenie wnętrza grzanie foteli itp więc wydaje mi się że to nie aku. Jedyne co nie działa to tylne oświetlenie i światła stopu
-
Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon
Witam. mam objaw dokładnie taki jak na tym filmie : po włożeniu kluczyka do stacyjki wyskakuje błąd hamulca ręcznego następnie kontroli trakcji i ciśnienia opon. Auta w ogóle nie da się uruchomić. Wszystko inne działa (xenony podgrzewane siedzenia nawet czujniki parkowania i deszczu). Po sprawdzeniu VCDS praktycznie w każdej dziale jest błąd ale w większości z nich to błąd "brak komunikacji". Jedynie w sekcji ABS jest błąd "brak połączenia ze sterownikiem". Ktoś wie co to może być ?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
W pomiarach rozszerzonych która wartość pokazuje "zapchanie" dpf'u ; 238 obliczona masa sadzy czy 239 zmierzona masa sadzy ?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Jaki jest orientacyjny czas wypalania dpf'u ? I gdzie w nieoryginalnym vcds'ie idzie sprawdzic poziom zapchania ?
-
kontrolka silnika i brak mocy
Witam 2 miesiące temu pierwszy raz zapaliła mi się kontrolka silnika i auto straciło całkowicie moc. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu samochodu wszystko wróciło do normy. Dziś sytuacja ponownie się powtórzyła. Oto błędy z VCDSa 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 4891 - ROD - Nieznany kod błędu Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100000 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 19 Wew.licznik błędów: 96 Przebieg: 0 km Data: 2000.00.00 Czas: 00:00:00 4892 - ROD - Nieznany kod błędu Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Przebieg: 173831 km Data: 2016.11.16 Czas: 14:07:05
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam ogarnął już ktoś jak zdemontować EGR z chłodniczką spalin ?(taki jak na zdjęciu)
-
aktualizacja VCDS 908.1
jest jakiś kabel który w pełni obsługuje a4 b8 2012 ? VCDS za 3000 zł nie bardzo mnie interesuje ... :/
-
aktualizacja VCDS 908.1
Witam posiadam VCDS 908.1 i interfejs do niego Ross-tech hex-com+can wersja 1.81 i mam pytanie czy mogę zaktualizować do wyższej wersji VCDSa ? Obecny VCDS 908 posiada dane z końca 2009r więc jest już całkiem stary. Jest jakiś nowszy VCDS który pójdzie z moim kablem ? Kabel kuedyś kupiłem chyba na forum skody za ok 300 zł więc jest to raczej klon
-
Audi A4 B8 osłona silnika pod maską
miałem dokładnie tak samo, coś po prostu mi zjadło wygłuszenie i te na masce i te za silnikiem. Wyglądało to identycznie jak u ciebie
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Witam. Muszę wymienić olej w swojej a4 i mam pytanie odnośnie oleju. Chcę zalać castrol edge 5w30, wiem już że musi być to specyfikacja 504/507 ale który wybrac zwykły castrol edge 5w30, castrol edge profesional 5w30 czy CASTROL EDGE 5W30 Titanium FST LL ? Dodam że planuje wymieniać olej co 15 tyś. Silnik to 2.0 tdi 143 km CJCA 2012
-
audi adaptive light uszkodzony (zdjęcie)
tak pisałes dlatego pytałem pytanie za 100 punktów jak się do niej dostać ? Patrzałem, próbowałem ale nie wiem jak ją wymienić ... ręki tam nie wcisnę nawet Po problemie: okazało się że lewa żarówka H7 się spaliła. Po wymianie trzeba było skasować błąd i już jest wszystko ok doświetlanie znów działa a bład nie wyskakuje
-
audi adaptive light uszkodzony (zdjęcie)
jedna widze a gdzie druga ? zaznacz w paincie druga jest w drugiej lampie. Po jednej żarówce w każdym kloszu/lampie
-
audi adaptive light uszkodzony (zdjęcie)
Jak kupiłem już było po Polsku ogolnie do wyboru mam ok 10 języków