-
[ALL B5] Audi custom FIS
Witam, ma ktoś może wtyczki do licznika: niebieską, żółtą i czarną?
-
[ALL B5] Audi custom FIS
Kto zna się na programowaniu układów scalonych? Tzn. Licznik impulsów, pomiar napięcia Bo mam pomysł jak zrobić komputer pokładowy 1. Pomiar spalania - zmierzyć napięcie i porównać go z VAGiem <- zrobić przelicznik napięcie/wskazania w VAG 2. Pomiar prędkości - zmierzyć ilość impulsów przez ABS, lub pomiar napięciowy z przewodu z prętkością i porównać z VAG <- zrobić przelicznik 3. Pomiar ilości paliwa bądź innych parametrów... Pomysł jest taki układ cały czas zapamiętuje pomiar: spalania, prędkości i robi to równocześnie. Przy prędkości może przeliczyć dystans, porównując go z czasem przejazdu(można go porównać z wyświetlaczem ile mamy przejechane KM), do tego program będzie obliczał średnie spalanie i porównywał go cały czas ze 100 KM, ale żeby procesor nie zmieniał tak często średniego spalania proponuje mu dodać pierwsze 100 KM, później drugie 100 KM... Mamy chwilowe spalanie, średnie spalanie, dystans do przejechania(przy pomiarze paliwa ze zbiornika), czas przejazdu może też obliczyć, temperaturę można podpiąć nową czujkę, dodać czujkę jaka jest temperatura w samochodzie, bądź np. robić pomiary mocy itp itd. Co wy na to? Tylko pytanie wpiąć się w licznik czy w okablowanie do licznika...
-
Pompka od centralnego zamka
W sedamie też znajdę pompkę po prawej stronie pod tapicerką? Chce się do niej dostać bo czasami nie mogę otworzyć samochodu z pilota(słyszałem że powstaje zimny lut)
-
Pompka od centralnego zamka
Witam jak dostać się do pompki od centralnego zamka, aha i jeszcze jedno pytanie jak dostać się do przekaźników (od strony kierowcy)?
-
[ALL B5] Audi custom FIS
Ja postaram się zrobić komputer pokładowy...
-
[ALL B5] Audi custom FIS
temat zamknięty?
-
Oryginalny termometr w liczniku
Gdzie wpiąć czujnik temperatury żeby był wyświetlany w FIS?
-
Termometr w FIS
witam, gdzie powinien być wpięty termometr żeby był wyświetlany w FIS? Czytałem http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-oryginalny-termometr-liczniku-4868/ ale screeny nie działają i chciałbym się dowiedzieć gdzie ma być wpięty termometr. Szukałem kabla przy chłodnicy jednak nie znalazłem
-
Napis w liczniku FIS
chciałbym zrobić napis w tym miejscu np. AUDI A4 i wie ktoś jakie kody musze wysłać żeby się to pojawiło?
-
Napis w liczniku FIS
Witam, wie ktoś może jaki kod jest wysyłany z radia do FIS?
-
Centralny zamek z pilota
Ok to był przewód czerwono-brązowy można zamknąć dzięki za odp.
-
Centralny zamek z pilota
Widocznie masz wodę w stykach i proponuje wysuszyć tą wtyczkę
-
Czujka temperatury FIS
Dzięki, zauważyłem że nie mam czujki wyprowadzonej, więc chyba będę musiał ją wyprowadzić
-
Centralny zamek z pilota
a w drzwiach sa dwa brązowe przewody i idą do modułu domykania szyb mam tam się wpiąć?
-
Czujka temperatury FIS
na komputerze pokładowym nie wyświetla mi się temperatura zewnętrzna i chce się dowiedzieć gdzie ta czujka jest umieszczona żeby sprawdzić czy nie jest uszkodzona
AnarH
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta