Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi custom FIS


august

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przyszedł mi do głowy plan zagospodarowania miejsca między zegarami w przedlifcie.

Mam tam cztery kontrolki. Rezerwa, olej, brak ładowania i coś jeszcze. Oprócz rezerwy to pozostałe się marnują :decayed:

Do tego każdy chyba chce mieć u siebie FIS.. tutaj z kolei wymiana licznika, zmiana wtyczek.. i tak dużo rezania.

Postanowiłem więc wpasować u siebie własny wyświetlacz.

Oczywiście to dopiero początek i wyświetlacz nawet nie jest jeszcze w aucie (na razie w pierwszej lepszej obudowie, ale bardzo chciałem się pochwalić ;)

Zdjęcia oczywiście nie oddają uroku tego krwistoczerwonego wyświetlacza, ale jest git.

0906f0388d826ae1.jpg

e318b3fc42eb9b7b.jpg

Pomysłów jest dużo. Na razie będzie temperatura i wskazania dotyczące lpg. (Niedawno założyłem sekwencję i kazałem schować wskaźnik w skrytce na dokumenty - teraz nic nie widzę ;))

Nad chwilowym spalaniem jest napis LPG (zamiennie z PETROL i AU, które oznacza tryb pracy instalacji gazowej (zamiennie z OFF).

To sobie jeszcze ustalę później.

Tryby ekranu będą przełączane krótkim wciśnięciem przycisku kasowania licznika dziennego, więc nie będę potrzebował zmieniać manetek. Dłuższe przytrzymanie wyzeruje dane (razem z licznikiem dziennym). Będzie jeszcze komunikat o włączeniu świateł i zapięciu pasów, no i oczywiście po włączeniu musi się pojawić piktogram auta, jak w oryginalnym FIS :) Koniecznie z widokiem otwartych drzwi :D

Pracy sporo, ale ja mam czas i będę sobie dłubał.

Na tą chwilę zastanawiam się co dzieje się z symbolem przepływu (fi) gdy spalanie jest powyżej 10l?

Dziękuję za uwagę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wziales taki wyswietlacz?

To jest zwykły wyświetlacz graficzny (do kupienia np. w TME.pl, na który jest nałożona czerwona szybka). Wyświetlacz ma rozdzielczość trochę większą niż FIS, ale mniejsze wymiary. Myślę, że czerwona szybka powinna zamaskować różnicę i będzie git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy, jak się postarać to może być toto bardziej funkcjonalne niż fabryczny komputer :mysli: do sterowania użyłeś jakiegoś mikrokontrolera, który masz zaprogramowany po swojemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy, jak się postarać to może być toto bardziej funkcjonalne niż fabryczny komputer :mysli: do sterowania użyłeś jakiegoś mikrokontrolera, który masz zaprogramowany po swojemu?

Tak, własny mikrokontroler. Sygnały sobie będę musiał po aucie pozbierać i doprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad własnym FISem, ale kolorowym, mam z uszkodzonej cyfrówki sprawny ekran LCD, planuję coś podobnego zrobić w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy, jak się postarać to może być toto bardziej funkcjonalne niż fabryczny komputer :mysli: do sterowania użyłeś jakiegoś mikrokontrolera, który masz zaprogramowany po swojemu?

Tak, własny mikrokontroler. Sygnały sobie będę musiał po aucie pozbierać i doprowadzić.

Zrob cos takiego zeby z CAN zczytac i prezentowac, to klientów troche znajdziesz.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, spokojnie :)

Na razie robię dla siebie, ale kto wie... zobaczymy jak to będzie wyglądać po wrzuceniu do auta.

Dlatego muszę dorwać przedliftowy licznik, żeby nie musieć co chwila targać zegarów ze swojego auta.

Ale nie mogę trafić w normalnej cenie na taki z 4 kontrolkami. Może wala się u kogoś? Może być uszkodzony.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2012, 19:15_________________________________________________Czy ktoś może wyjawić tajemnicę dlaczego na niektórych FISach jest symbol przepływu (fi), a na innych nie?

qu3q_b90_u2ar.jpg20022009486-45523.jpg

Tutaj rozumiem, że 360km oznacza możliwy do przejechania dystans na posiadanym paliwie?

111.JPG

Od jakiej do jakiej temperatury pojawia się śnieżynka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...