Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi custom FIS


august

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz mi takie coś, jakbym chciał zrobić tylko takie cudo, żeby mi pokazało TYLKO spalanie, takie coś, mało skomplikowane, to jakby to trzeba było zrobić i mniej więcej koszt? Dużo jest z tym roboty, tak z grubsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Na razie mam w planach wyrezanie lamp poliftowych, więc nie wiem w co ręce wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł :)

Też kiedyś zastanawiałem się nad czymś takim i doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiazaniem było by podłączenie się pod złacze diagnostyczne. Tam znajdują się w zasadzie wszystkie niezbędne informacje które wystarczyło by wyświetlić.

W sieci jest gdzieś opis protokołu.

Niestety z braku czasu cały czas to odkładam na kiedyś....

Teraz chcę u siebie zamontować moduł ftdi vmusic2 aby móc odtwarzać muzę z pendrive.

August, czy możesz przesłać protokół jaki jest do sterowania wyświetlaczem w gamma? Podejrzewam że FIS jest sterowany tym samym protokołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz ma swój kontroler, który jest sterowany po SPI. Jak zdejmiesz panel to spokojnie odczytasz nazwę scalaka i bez problemu znajdziesz dokumentację do niego.

Jest dość obszerna, ale łatwo dojść do wyprowadzeń i formatu ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na efekt końcowy :good: mam 1/2 i z chęcią dołożył bym coś podobnego w niewykorzystaną połówkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobre :polew:

Chyba ktoś rozkminił sobie ori fisa :good:

Nie miałem teraz czasu na custom fisa. Remont łazienki, rezanie lampek poliftowych :naughty:, sami rozumiecie.

Ale układ mam już zmontowany i podłączony do kompa, tylko jeszcze nic mi nie odpowiedział :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

z tym wężem na FIS, to kiedys widziałem - jest taki moduł do kupienia, któwy rozszerza możliwości FIS o robienie diagnostyki jak w VAG-COM, wyświetla wykresy, przyspieszenia itp. no i wąż w nim właśnie jest :naughty:

A co do projektu, to na All... można kupić coś, co się nazywa "Uniwersalny komputer pokładowy" i działa na podobnej zasadzie, ale jest raczej do zabudowy gdzie indziej, więc nie taki bajer jak w miejscu ori...

Sam od jakiegoś czasu przymierzam się do takiego projektu, ale moja B5 jest rozbita i szukam innej ;(

Odpowiadając na kilka pytań z tego wątku:

- kiedys widziałem opis, jak zmienić podświetlanie całych zegarów i okazuje się, że FIS za wyświetlaczem ma czerwoną folię i żarówki, więc jakby wywalić folię i dać diody, to powinno świecić na biało.

- z tego, co mi wiadomo, to sygnał spalania z ECU do zegarów, to właśnie czasy otwarcia wtrysków (przynajmniej w dieslu).

- Panowie, nie pytajcie, jaki jest koszt materiałów, bo zaręczam Wam, że naprawdę niewielki. Całkiem mocny procek kosztuje ze 30 zeta, wyświetlacz tych rozmiarów może 40... reszta to drobiazgi, w 100 PLN się powinno zmieścić - w takich projektach kosztuje know-how i czas poświęcony na jego zdobycie plus na budowę i testowanie kolejnych prototypów ;)

A na koniec do autora wątku:

sam dłubie w mikroprockach i gdybys potrzebował kogoś do współtworzenia wynalazku, to możesz walić śmiało :kox:

Pozdr.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym module rozszerzającym możliwości FISa, gdzie można go dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka takich projektów.

Na przykład turbogauge 3 - podłączany do OBD.

Albo UKP - uniwersalny komputer pokładowy polskiej produkcji (tylko tutaj musimy wszystkie sygnały pociągnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...