Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi custom FIS


august

Rekomendowane odpowiedzi

Ja postaram się zrobić komputer pokładowy...

no to czekamy na kolejny projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pracuje nad OBD Loggerem, który będzie mógł zapisywać logi VAG na karcie SD + możliwość wyświetlania parametrów pracy silnika na górnym wyświetlaczu FIS.

Bibliotekę do wyświetlana danych już opracowałem, a teraz skupiam się nad połączeniem ze sterownikami w Audi.

Udało mi się połączyć ze sterownikiem (radio Chorus - protokół KW1281) i pobrać dane o sterowniku, ale myślę że teraz to tylko z górki.

Posługuję się informacjami ze strony: OBD KW 1281 Protokoll (KWP1281)

Jest też schemat i kod do komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz i cicho...tyle chętnych na zakup, kasa sama do kieszeni się pcha:decayed:

Łepski jesteś to dokończ projekt a później pół Forum kupi FIs-y.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki . Czy skomplikowane jest wymienienie licznika z przedliftowego na poliftowy z Fisem . Posiadam aktualnie licznik przedliftowy z pełnym fisem lecz chciałbym zamontować sobie licznik z polifta i teraz się zastanawiam czy jest to skomplikowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki . Czy skomplikowane jest wymienienie licznika z przedliftowego na poliftowy z Fisem . Posiadam aktualnie licznik przedliftowy z pełnym fisem lecz chciałbym zamontować sobie licznik z polifta i teraz się zastanawiam czy jest to skomplikowane ??

kolego czasami wystarczy poszukac :)

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS-Control

taki bajer też będziesz miał?:D hehe ;)

Świetny pomysł, trzymam kciuki ;)

To jest dobre. Na światłach albo w korku można pyknąć w SNAKE :D

Niestety u ciebie to nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem tu nowy wiec nie wiem czy w dobrym poście pisze. Jestem w posiadaniu a4 b5 avant z 98r z zegarami z pełnym fisem , który nie działał jak go kupiłem. Teraz jak się zaczęło robić ciepło zaczyna się coś pokazywać na tym wyświetlaczu. no i mnie troszkę to drażni. Wiem ze padają przy tych wyświetlaczach tak zwane zimne luty. NO i pytanie moje cze będąc laikiem jestem coś z tym fantem zrobić tzn w jakiś sposób naprawić ten zimny lut żeby wszystko działało na tym wyświetlaczu ??? Za podpowiedzi i rady będę wdzięczny

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zimne luty a wyświetlacz się już rozkleja tu firma która się tym zajmuje , i nie ten temat Aceef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zna się na programowaniu układów scalonych? Tzn. Licznik impulsów, pomiar napięcia

Bo mam pomysł jak zrobić komputer pokładowy ;)

1. Pomiar spalania - zmierzyć napięcie i porównać go z VAGiem <- zrobić przelicznik napięcie/wskazania w VAG

2. Pomiar prędkości - zmierzyć ilość impulsów przez ABS, lub pomiar napięciowy z przewodu z prętkością i porównać z VAG <- zrobić przelicznik

3. Pomiar ilości paliwa bądź innych parametrów...

Pomysł jest taki układ cały czas zapamiętuje pomiar: spalania, prędkości i robi to równocześnie. Przy prędkości może przeliczyć dystans, porównując go z czasem przejazdu(można go porównać z wyświetlaczem ile mamy przejechane KM), do tego program będzie obliczał średnie spalanie i porównywał go cały czas ze 100 KM, ale żeby procesor nie zmieniał tak często średniego spalania proponuje mu dodać pierwsze 100 KM, później drugie 100 KM...

Mamy chwilowe spalanie, średnie spalanie, dystans do przejechania(przy pomiarze paliwa ze zbiornika), czas przejazdu może też obliczyć, temperaturę można podpiąć nową czujkę, dodać czujkę jaka jest temperatura w samochodzie, bądź np. robić pomiary mocy itp itd.

Co wy na to? Tylko pytanie wpiąć się w licznik czy w okablowanie do licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad dostowaniem VFIZ do B5 tylko przydalby mi sie ktoś z ślaska/opola z FIS i navi w celu ciągniecia logów i przetestowania rozwiązania (jedno, dwa spotkania po ~2h)

W ramach odwzajemnienia za przysługę mogę zaiwnestować i "oddać" VFIZ za 200-300pln.

BTW: Ostatnio zlogowaliśmy A3/8L w celu dostosowania i poszło gładko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zamontowałem coś takiego jak UKP, dostępne na allegro. ma dość fajne funkcje, pokazuje spalania, boosta, teperatury, nawet wykres pracy turbo czy czasy 0-100. Nie jest to ideał ale zawsze coś lepszego niż nic i pewnie mniej czasochłonne i mniej kosztowne niż montaż oryginalnego fisa.

podpiąłem to do oryginalnej manetki a wyświetlacz dołączony do zestawu wpasowałem tak:

qg34.jpg

i się zastanawiam czy dało by radę zamienić wyświetlacz na inny, który bardziej pasował by w licznik i przypominał oryginał, ponieważ wkrótce pewnie i tak czeka mnie wymiana licznika bo wskaźnik paliwa coraz bardziej wariuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeslij link do tego co kupiles z czerwonym wyswietlaczem. Jak z sygnalem spalania skad brales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKP - ZEGAREK, TERMOMETR, WOLTOMIERZ DO SAMOCHODU (3782785997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

wystarczy napisać do sprzedawcy i przerabia podświetlenie na dowolny kolor, chyba za 15zł czy jakoś tak (dość dawno już zamawiałem to nie pamiętam dokładnie)

ze spalaniem podłączałem się do ECU, z boostem też

ogólnie wszystko można w tym komputerku poustawiać wedle woli i kalibrować sygnały z czujników

jedyne czego mi w tym brakuje to brak możliwości podłączenia sygnału z baku, ręcznie trzeba wprowadzać tankowania (potrzebne np by pokazywało pozostały do przejechania dystans)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...