Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi custom FIS


august

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wyjawić tajemnicę dlaczego na niektórych FISach jest symbol przepływu (fi), a na innych nie?

To ø oznacza wartość średnią pokazywanej w danym momencie wielkości (zużycie paliwa, prędkość).

Jeśli nie ma tego symbolu, to znaczy, że właśnie pokazywana jest wartość chwilowa.

Od jakiej do jakiej temperatury pojawia się śnieżynka?

-5°C do +5°C

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze może ktoś wie więcej odnośnie sygnału spalania. Wiem tylko, że z ECU można pociągnąć sygnał. Podejrzewam, że jest to jakieś napięcie do zmierzenia, ale:

1) jaka wartość odpowiada jakiej wartości spalania?

2) Jak się ma ta wartość przy jeździe na LPG. FIS wtedy pokazuje ile spalałby benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze może ktoś wie więcej odnośnie sygnału spalania. Wiem tylko, że z ECU można pociągnąć sygnał. Podejrzewam, że jest to jakieś napięcie do zmierzenia, ale:

1) jaka wartość odpowiada jakiej wartości spalania?

2) Jak się ma ta wartość przy jeździe na LPG. FIS wtedy pokazuje ile spalałby benzyny?

1. Musiałbyś zapiąć miernik pod właściwy pin i obserwować zmiany napięcia, sygnał jest na 99% napięciowy

2. FIS pokazuje spalanie benzyny, o gazie komputer przecież nic nie wie :wink4:

Odpowiadając na Twoje pytanie powyżej, te 360 km to jest dystans możliwy do przejechania na paliwie w baku, zmienia się wraz ze wzrostem lub spadkiem spalania średniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No tak, w sumie to logiczne.

Jeżeli jest to sygnał napięciowy to pewnie jest liniowy i trzeba byłoby znaleźć mnożnik, a z tym będzie ciężko.

Musiałby to zmierzyć ktoś, kto ma FIS u siebie i porównać wartość napięcia ze wskazaniem spalania na FISIe. Dwa pomiary wystarczą na wyznaczenie prostej, a 4 to byłby luksus :)

Inna droga to wyznaczenie spalania na podstawie czasu wtrysków. Może tutaj ktoś podpowie gdzie znaleźć wydajność wtrysków benzynowych w 1.6ADP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że w audi zliczany jest czas otwarcia wtryskiwaczy beznynowych wiec opcja druga raczej. Czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych można odczytać z komp gazowego. W centralce stag wszystko jest ładnie podane. Co do wydajności wtryskiwaczy to na forum lpg raczej będa wiedzieć

http://lpg-forum.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tam zapytałem :)

Z odczytem wtrysków może być problem bo czas jest różny w zależności od temperatury i ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Ciekawe czy można ori wyświetlacze rozszerzyć o jakieś inne ciekawe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ale jest to dość karkołomne.

Dobierałem się do wyświetlacza w radiu audi gamma cc (patrz avatar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł..chętnie bym zapodał takie coś mojej :a4fan: z niecierpliwością czekam na efekt końcowy i na podliczenie ile to kosztuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipod to grubsza kombinacja. Wyrezałem sobie w ori radiu taką możliwość. Na razie podłączenie jest tylko przez bluetooth, ale ipod touch pięknie się mieści w slocie na kasety, więc tam będzie jego miejsce.

Chcę nim sterować z panelu, ale nie mogę nigdzie dostać odpowiedniego złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się wypowiadam, ale jak zobaczyłem efekty twojej pracy to szczenka opadła mi w dół :ad::slina:.

Jak praca dobiegnie końca to masz pewne zamówienie z mojej strony(Jeśli będziesz to sprzedawał oczywiście).

Powodzienia i czekam na efekt końcowy. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***isty pomysł. :slina:

To świetna sprawa że masz możliwość wykorzystania swojego doświadczenia i wiedzy żeby coś sobie ulepszyć. Ja swoje umiejętności mogę wykorzystać do budowy garażu mojej bejbe :good:.

W sprawie licznika pisz do mnie na PW. Mam taki co mógłby cię zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace do przodu.

Stwierdziłem, że zamiast ciągnąć wszędzie kable i mierzyć parametry to najfajniejszym sposobem będzie zapytanie o wszystki ECU. Obroty są, spalanie jest, prędkość jest..

Jest progres :gwizdanie:

gb662_20120120027.jpg qm821_20120120028.jpg ju463_20120121029.jpg ww316_20120121030.jpg tz940_20120127034.jpg um412_20120127036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sprzet tez masz konkretny do prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...