-
gdzie dostane sprężyny ?
Witam, w mojej a4 b5 AFN 97 rok avan, pękła sprężyna, kupiłem dwie sprężyny krafta, rozbieram wszystko patrze, a moje oryginalne są o ok. 7cm niższe!! Jeżdziłem po wszystkich hurtowniach w Wałbrzychu, zawsze wydają mi na stół tą samą wysoką spręzyne z dodatkowym jednym zwojem. Tłumacze ze ja mam inną itd, to oni "no ale w katalogu idzie ta i nic innego tam nie ma, pewnie ma pan namieszane w zawieszeniu" Mam 4 środkowe zwoje, nie licze zakończeń, i oznaczenia na spręzynie to jedna zielona i jedna różowa kropka. Nigdzie nie są do dostania... Czy ktoś miał ten sam problem co ja ? Znalazłem jakieś oznaczenia na końcu oryginalnych sprężyn : X HFH (logo audi) 800 40
-
[100 C4] Kreci rozrusznikiem podczas jazdy 2.3
Witam, podczas jazdy usłyszałem wirnik. Na postoju po zgaszeniu silnika wirnik rozrusznika dalej chodził. Musialem odpiąc klemy, dopiero po stuknięciu w rozrusznik młoteczkiem, zaprzestało. Sytuacja sie powtórzyla - jednak stuknięcie nic juz nie dało. Gdzie szukac problemu? w stacyjce ?
-
[AFN] poprawna siła na śruby głowicy ?
Kierownice chodzą bombowo bo sam regenerowalem, okazalo sie ze zawór nie domagał wiec kupilem i wsadzilem zawór n75 od audi a3 na pompowtryskach, a ja mam a4 jeszcze na zwyklych wtryskiwaczach, uszczelka padla tydzien po wymianie zaworu n75 i tak sie zastanawiam czy on nie jest winowajcą, ze np. turbina bardzo duze ciśnienie ładuje i dlatego wydmuchalo uszczelke
-
[AFN] poprawna siła na śruby głowicy ?
Witam, niedługo bede wymieniac uszczelke pod głowica. Silnik AFN 97rok. Czy podana siła dokrecana śrub jakie znalazlem jest ok? 1etap - 40nm 2etap - 60nm 3etap - 90 stopni 4etap - 90 stopni Jaką siłą dokręcać wałek roz.? Co ile tyś. wymieniać pasek roz. ? Zrobilem na conti juz 40tyś i zastaanwiam sie czy nie wymienic przy okazji Czy zamontowany Zawór N75 od Audi a3, moglbyc przyczyna ze turbo dalo cisnienie grubo powyzej 1 bara i wydmuchalo uszczelke pod głowica ? bo z tego co wiem to powinny one wytrzymac 1,5 bara.
-
Wymiana uszczelki pod głowica - pare pytań
Witam, szykuje mi sie wymiana uszczelki pod głowicą mam pare pytan. Autko to B5 Avant AFN 97rok 1. Jaka siłą dokrecac szpilki od glowicy 2. Z jakiej firmy kupić szpilki głowicy? 3.W sklepie polecali mi uszczelki pod głowice i klawiature firmy Victor Reinz, co myslicie o tej firmie ? 4. Grubosc uszczelki rozpoznaje sie po ilosci karbow, Grubość ma byc taka sama jak byla zalozona lub lekko grubsza, dobrze rozumiem? 5. Pierwszy raz to bede robic, jest tam jakis zimering od wałka rozrządu ? Jeśli tak to jakiej firmy brac ten zimering? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi
-
[B5 ASN] ucieka płyn przez korek
Cześć, mam Audi A4 97 r. silnik AFN. Wczoraj podczas trasy (150 km) wyleciał płyn przez korek. Czy możliwe jest, że wyciek powstał przez za mała ilość płynu chłodniczego? Temperatura była cały czas w normie (90 stopni). Po dolaniu płynu ciężko mi odpowietrzyć układ. W korku od oleju nie było śladu płynu chłodniczego, ani w zbiorniczku wyrównawczym nie wyczułem spalin, ani nie zauważyłem oleju silnikowego. Przed trasą płyn chłodniczy był poniżej kreski minimum, kontrolka się jeszcze nie paliła. W ten sam dzień wymieniałem zawór N75 od turbiny, zawór pochodzi z Audi A3. Czy możliwe jest, że turbina podała zbyt duże ciśnienie do cylindrów i uszkodziło uszczelkę? Uszczelka pod głowica jest z metalu czy z tworzywa?
-
AFN brak mocy, wymieniony zawor
jade w nastepny weekend zrobic logi, jakie te logi potrzeba? teraz sprawdzilem po uruchomieniu, od wezyka nie ma zadnego ssania. zawor n75 jakby nic nie wciagal powietrza :x
-
AFN brak mocy, wymieniony zawor
Witam, otoz mecze sie z zaworem n75, jakies pol roku temu odnotowalem brak mocy w swoim aucie, lopatki chodzily ladnie wiec stwierdzilem ze to zawor n75, podmienilem zawory n75 na n18. auto odzylo, wiec tak jezdzilem. po ok 5 miesiacach, autem nie da sie jezdzic, nie rozpedza sie wiecej jak do 110, zupelny brak mocy. kupilem zawor n75 od audi A3, musialem przerobic wtyczki bo od A3 jest okrągła. Dalej nic, nie slychac turbiny. Dodam ze przy odpaleniu przejechaniu ok 100m. slychac takie cykniecia, jedno albo dwa, jakby z bezpiecznikow.
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
Wałbrzycha - Wch to taki skrót Otoz to ze czyscilem n75 przy czyszczeniu łopatek, albo cos zle poskladalem albo to nic nie dalo
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
Nie za bardzo mam jak zrobic te logi, kiedys juz pisalem tu na forum czy jest ktos z okolic Wch kto moze zrobic logi i zerowy odzew. Podmienilem N18 z n75, auto odrazu odzylo, ładnie ciagnie na rozgrzanym jak i na zimnym, chyba znalazlem przyczyne. Mimo tego slyszalem ze n18 dziala slabiej od n75. Chyba musze zakupic nowy n75 dziekuje i temat do zamkniecia
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
myslalem ze moze cos egr z tym ma wspolnego, co o tym sadzicie ?
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
Witam mam taki problem ze w niedziele jade na wakacje a jezdze kuzwa w trybie awaryjnym. Nie wiem co jest, mialem juz kiedys podobnie ale wyciagnalem turbine przeczyscilem lopatki bylo ok. Teraz problem podobny, wpada w tryb awaryjny i nie idzie jechac, Tylko ze to napewno nie łopatki zmiennej geometri bo sztanga od ich kierowania chodzi lepiej niz kiedykolwiek... Nie mam pojecia co robi, dodam jeszcze ze na zimnym jeszcze jako tako chodzi, potem jak juz sie rozgrzeje to dorazu czuc roznice, ledwo pod gorke podjezdza na trojce
-
Trzęsie budą na rozgrzanym.
Witam, otoz mam taki problem, chyba problem:p Sprawa wyglada tak, rok temu wracałem z Chorwacji i w drodze powrotnej zauwazylem dziwna prace silnika, na rozgrzanym silniku jak stawałem na światlach, czy w korku po kazdym zatrzymaniu trzęsło budą/drgało auto przez ok 2 sekundy i juz normalnie chodziło, drgania minely po ok 300km . pisze bo bylem znow na trasie 200km i znow to samo:) poprostu swiatła, czerwone, staje 0km/h zatrzęsło przez 2 sekundy i dochodzilo do siebie. co jeszcze zauwazylem, podczas jazdy jak np. dojezdzalem do skrzyzowania i juz podczas jazdy wrzucilem na luz i puscilem sprzegło, samochod dziwnie sie zachowywał dopiero jak stanął w miejscu, pomimo tego ze na luzie byl juz wczesniej. Mam nadzieje ze to nie dwumas...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, na imie mi Łukasz, aktualnie jezdze audi 80 B3 ale w styczniu przymierzam sie do zakupu a4:)