Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

michall51

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michall51

  1. Możesz to rozwinąć? Dzięki, a profil opony 45? Dodam że zawieszenie mam ori BA
  2. Rozumiem, a szerokość opony dać 225 czy szukać węższych? Bo chodzi Ci, ze max to szerokość 225 do tych alu ? Czy ze profil opony to max 45? Ok, czyli na profilu 50 licznik będzie przekłamywał, a na 45 będzie git? Dzięki Panowie za szybką odpowiedź
  3. Witam, stałem sie posiadaczem alusów na które polowałem dłuższy czas. model: 8T0 071 497 . 7,5J x 17H2 ET28 . Oryginalne pochodzące z audi A5 https://www.original-felgen.com/8t0071497a8z8.html Zawieszenie mam oryginalne Audi BA - czyli to najmiększe i najwyższe z tego co się doczytałem ( tak? ) I teraz moje pytanie jakie opony kupić do tych alu. 225/45 R17 czy 225/50 R17? Szerokość 225 wnioskując z poprzednich postów powinna być dobra i nie będzie nigdzie obcierało ( tak? ) czy może wybrać węższe? Ale jaki profil opony wybrać? 45 czy 50? Z góry dziękuję za odpowiedzi
  4. michall51 odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Witam Panowie. Czy te alufelgi są oryginalne z AUDI? ( poniżej fotki ) Norway oznacza, że zostały wyprodukowane w Norwegi? czy jak to rozumieć? a FUNDO to producent? Czy jak to z tym jest? ? Z góry dziękuje za odpowiedzi
  5. U mnie błędu nie wywalało, ale na rozgrzanym silniku napinacz wydawał już dziwne odgłosy. Co do numerów części to tak jak na dwóch ostatnich fotkach mojego poprzedniego postu,. Jest to napinacz Swag'a, który zamawiał mi mechanik. Rzekomo ma rok gwarancji. Nie pytałem skąd mój mechanik zamawiał, ale prawdopodobnie to będzie to. https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-lancucha-rozrzadu-swag-30946576,0-151-30946576-1481571.html#103278 Dal mi paragon na którym widnieje kwota 1600 zł za komplet napinacz, łańcuch uszczelki itp, wszystko to co potrzebne do wymiany tego ustrojstwa.Ccena zawsze to trochę niższa niż oryginał za 2700 ? a co do jakości i wytrzymałości wypowiem się jak przejade kilka tys km na tym osprzęcie.
  6. Okej, rozumiem U mnie poranne grzechotanie występowało 2-3 sek i cisza, ale po rozgrzaniu silnika dziwne dźwięki powracały. Po wymianie jest cichutko i auto oczywiście odzyskało swoją moc, dodam jeszcze że miałem rozrząd przestawiony na pasku o 1 ząbek. Teraz jest tak jak na zdjęciu.
  7. Witam, jestem po wymianie napinacza wraz z łańcuchem na Swag'a. Poniżej filmik i zdjęcia oryginalnego napinacza po przebiegu 257 000 ( przebieg raczej oryginalny potwierdzony nie podrobioną książka serwisowa) . Wciska się lekko, więc wnioskuję że już nie spełnia swojej roli. Czekam na wypowiedzi ekspertów Zużyty? ? VID_20190515_144927.mp4 Dwa ostatnie zdjęcia to nowy Napinacz już zamontowany.
  8. Numer który podałeś to numer łańcucha tego który spina oba wałki. Mógłbyś jeszcze raz sprawdzić jaki masz dokładny numer napinacza bez fazatora? znalazłem coś takiego. Różnią się literkami na końcu B oraz D, no i ceną delikatnie . Czym one się różnią ? . Który wybrać ?
  9. Witam. Posiadam Audi A4B7 1.8T BFB 163 km. Planuję wymienić napinacz łańcucha rozrządu na ten bez elektrycznego nastawnika , a także łańcuch ( nowy w ASO 350 zł - do wszystkich 1.8T taki sam więc tutaj nie ma problemu) . Dzwoniłem do ASO Lublin (Świdnik) i Pan powiedział, że są 3 rodzaje napinaczy bez wtyczki do silników. Napinacze łańcucha do silników bez wtyczki montowane do 2000r z tego co pamiętam, po 2000r były juz z wtyczką ( dla ekologii) , jeżli nie to proszę mnie poprawić. 1 wersja napinacza pasująca do silnika - kod silnika : (AFY) 2 wersja napinacza pasująca do silnika - kody silnika ( APU, ANB, AJL) 3 wersja napinacza pasująca do silnika- kody silnika ( ADR, APT, ARG, AVV, AWT) I tutaj moje pytanie który napinacz wybrać do mojego silnika BFB ? przeczytałem wiele stron tematu, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi który napinacz wybrać. Możliwe ze coś przeoczyłem dlatego z góry przepraszam. Pozdrawiam EDIT: dokopałem się na stronę 45 tego wątku i wnioskuję, że oryginalny napinacz bez fazatora nosi numery: "Numery OE -AUDI: " 058 109 217 B" i podejdzie mi do BFB?? Są tutaj osoby które kupowały oryginalny napinacz bez fazatora i montowały go w BFB ? Jeżeli tak to bardzo proszę o potwierdzenie, ponieważ nie chcę popełnić błędu i zamówić złego z ASO, ponieważ cena napinacza nie jest mała "058109217B Napinacz łańcucha - 996.44zł "
  10. Witam, poszukuję mechanika w Okolicach Hrubieszowa który ogarnia temat 1.8T , trzeba mi ustawić rozrząd, a także zajrzeć do łańcucha i napinacza bo coś w tamtych okolicach zaczyna hałasować
  11. a nie orientujesz się czy ktoś miał w b7 te alusy zna oponach 225/55/17 ? zawieszenie BA
  12. No ja mam BA, ale mowisz, ze tak czy siak lepiej celować w profil 45?
  13. a czy do B7 wejdzie bez problemu ten alus z oponą 225/55/17. Z tego co czytałem to 225/45/17 wchodzi bez problemu, ale czy opona o profilu 55 sie zmieści?
  14. michall51 odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Witam. Poszukuję alufelg najlepiej z oponami letnimi do mojej a4b7 ( zdjęcia z internetu - takich alusów poszukuję ) . Model : 8T0 071 497. Są to oryginalne alufelgi z Audi A5. https://www.original-felgen.com/8t0071497a8z8.html . 7,5J x 17H2 ET28 Beispiel Bereifung 225/55 R17 . Gdyby ktoś wiedział coś na ich temat proszę o kontakt
  15. Rozumiem. Pytałem pod innymi tematami i użytkownicy na tym forum posiadają te Alusy w swoich a4b7 i super wyglądają na nich ze względu na ET28 właśnie No i wszystko pasuje, nie wystają i o nic opony nie trą.
  16. Dzięki. Powiem Ci, ze super wygląda Twoja b6 na tych alu a felga z takim oznaczeniem jest oryginalna? To zdjęcie zrobione jest z takiej felgi o której mowa w temacie
  17. Spoko rozumiem. Dziękuję kolego A masz zdjęcia jak wyglądają te fele u Twojego kolegi w sedanie? i z jaką oponą No i jeszcze jedno pytanie @lysy-wr400 to Twoja b6 z tymi alusami co wstawiłeś wyżej? Jeśli tak to ile zapłaciłeś za te alu, jeżeli to nie tajemnica
  18. może być guma 235/45 i nie będzie łapała? w sensie, ze nie będzie ocierało tak? bo ja mam w planach kupić te 17 na 225 gumie więc, na pewno nie będzie tarło , tak wnioskuję?
  19. Dzięki. A jak poznać czy felga jest oryginalna? Po znaczku audi? czy po cyfrach powinna być jeszcze jakaś literka? tak wyglądają z góry
  20. Co chciałeś ukazac na tym zdjęciu, bo nie bardzo zrozumiałem? Dobra, juz widzę ze chodziło Ci o to że masz 1BE. Czyli 1BA- jest najmiększe, poźniej jest 1BE, twardsze, a najtwardsze 1BV tak? Sprawdziłem w swojej książce od Audi i mam 1BA
  21. Kozacko to wygląda w b6! Rozumiem, że takie fele podejdą również do b7 bez żadnego problemu? Ponieważ rozważam zakup takich " Otwor 66.6xEt28x7.5J na oponach "225/45 R17 " Ma ktoś foto jak siedzi na b7? A i jeszcze pytanko co oznacza " 1be" przed szerokością opony kolego?
  22. Dziękuję bardoz za szybką odpowiedź Orientujesz się może kto ma takie fele na forum na B7? Bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda na aucie
  23. Witam. Czy Alufelgi pochodzące z Audi A5 model : " 8T0 071 497" są to raczej od A5 https://www.original-felgen.com/8t0071497a8z8.html. Beda pasować do mojej a4b7 avant? i czy nigdzie nie będzie obcierało? Bestell-Nr. 8T0 071 497 A 8Z8 Größe 7,5J x 17H2 ET28 na oponach: 225/45 R17 . Pytam ze względu na niskie ET, ponieważ fabryczne et w b7 wynosi 42 lub 45 z tego co pamiętam. Wiem, że muszę kupić pierścienie centrujące z 66.6 na 57.1 mm. Ale co z ET?
  24. Witam. Czy Alufelgi pochodzące z Audi A5 model : " 8T0 071 497" są to raczej od A5 https://www.original-felgen.com/8t0071497a8z8.html. Beda pasować do mojej a4b7 avant? i czy nigdzie nie będzie obcierało? Bestell-Nr. 8T0 071 497 A 8Z8 Größe 7,5J x 17H2 ET28 na oponach: 225/45 R17 . Pytam ze względu na niskie ET, ponieważ fabryczne et w b7 wynosi 42 lub 45 z tego co pamiętam. Wiem, że muszę kupić pierścienie centrujące z 66.6 na 57.1 mm. Ale co z ET?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.