-
[B7 ASB] Prośba o analizę logów 3.0 tdi - chyba wtryski do wymiany
witam wizyta w połowie udana musimy poczekać do czwartku na następny termin był problem z prądem i sprzet nie chaicał pracować- budują im drogę i budowlańcy nawalja a agregat bardzo słabiutki mieli. tylko diagnoza vag-iem i na tę chwilę na 90% wtryski do wymiany będą teraz tylko do czwartku i obserwacja czy przybedzie oleju no i jest minimalna szansa że oczyszczanie ultradzwiekowe cos pomoże ponieważ wtryski sa zaczadzone ( wszystkie korekty dodatnie + ) i po usunieciu całego syfu ktory na nich siedzi moze sie poprawi przy okazji wyskoczył po raz kolejny bład swiecy żarowej cyl. 5 świeca wymieniona - uf nie mam ceramicznych wiec jedyne pocieszenie na tę chwilę. obsługa bardzo dobra miałem kontakt z krzysztofem - polecam nie każdy ma ochotę tłumaczyć i pokazywac co i jak. wiele sie dowiedziałem ale także o wiele zapomniałem zapytać - wszystko przede mna : ) w razie czego macie namiary na jakieś tansze wtrki które pasują do mojego silnika asb? czy musza być takie jak mam u siebie z oznaczeniem ah czy mogą byc inne ? w czwartek sie wszystkiego dowiem i dam znać pozdrawiam
-
[B7 ASB] Prośba o analizę logów 3.0 tdi - chyba wtryski do wymiany
witajcie oczywiście że zrobiłem kroki w tym kierunku jestem umowiony na diagnoze dzisiaj 05.01.2012 w jastrzębiu http://www.gruner.bosch-service.pl/ z tego linku co mi podesłałaś ale tylko komputerem nie mają tam urzedzenia do testowania wtryskow piezoelektrycznych tam nie mają i nie mają także w serwisie boscha u śmietany w kobiórze też blisko mnie jedyne co mogą zrobić w tych serwisach to oczyścić ultradzwiekowo i diagnoza z komputerem. nic nie wymyślimy zobaczymy co jutro powie fachowiec z boscha zrobiłem jeszcze raz logi bloków od 72 do 77 i nie wygląda to dobrze jeśli wartości mają być do - 45 i -15 blok 72: +22, +38, +16 ms 73: +44, +50, +20 ms 74: +38, +48, +30 ms 75: +42, +42, +16 ms 76: +26, +28, +12 ms 77: +36, +46, +22 ms według tych paremetrów wszystkie do wymiany - to nie jest dobra wiadomość dam znać jutro co powiedzieli w boschu. pozdrawiam
-
[B7 ASB] Prośba o analizę logów 3.0 tdi - chyba wtryski do wymiany
witam dziekuję grejf i splawik90 za zainteresowanie tematem czy są jakieś objawy ? na razie obserwuję bo dopiero co kupiłem samochód nadwoziem nie trzęsie, dymienia nie widzę ale obserwuje czy przybywa oleju na tę chwilę mam prawie max poziom oleju i jeśli skoczy do góry to wszystko jasne. jeśli chodzi o moc to wydaje sie być ok chociaż tak jak mówię dopiero kupiłme swoje a4 i trudno mi porównać. bład mi wyskakuje jeden na piątym cylindrze : błąd świecy żarowej najprawdopodobniej uszkodzona. jak mogę sprawdzić czy dpf wypala odpowiednio ? czy dpf moze zanieczyścić wtryki tak jak sugerujesz? auto mam drugi tydzień i nie wyskakiwała mi żadna kontrolka filtra cząstek stałych więc nie wiem czy dobrze działa. czy na taki nagar na wtryskach pomogą środki które wlewa sie do paliwa i czy tylko nie zaszkodzą ? jeśli pomogą to czy przed ich zastosowaniem wymienić filtr paliwa ? posiadam kabelek z vcds-em i mogę zrobić pomiary bloków lub innych parametrów, które mogły by wam pomóc w diagnozie, która z kolei pomoże mnie. ACH CO ZA ZDANIE. wiem że dużo pytań ale wiedze trzeba zdobywać a wątpliwości konsultować : ) z góry dziękuję michał
-
[B7 ASB] Prośba o analizę logów 3.0 tdi - chyba wtryski do wymiany
Dziękuję za opinie PRZEMIK. czy podając wiecej logów lub inforamcji jesteś może w stanie bardziej zdjagnozować problem? co myślisz o jakimś środku do czyszczenia układów wtryskowych STP itp? dziwi mnie bardzo nie dość że wysoka korekta to w dodatku wszystkie dodatnie + słyszałem także że czyszczą ultradzwiękowo wtryski z nagarów i innych produktów ubocznych zastanawiam się jeszcze na tym czy dodatnie korekty oznaczją ze za małą dawkę dają ? postaram sie umowic do jakiegoś serwisu bosch-a ale sa straszliwe kolejki i nie bardzo chcą sprawdzać wtryski bo to za małe pieniądze dla nich. jak masz lub macie jakieś przemyślenie to proszę piszcie. dzisiaj dokonałem ponownie pomiarów bloków 72,..77.
-
[B7 ASB] Prośba o analizę logów 3.0 tdi - chyba wtryski do wymiany
Witam dzisiaj dokonałem pomiarów mojego tdi i wychodzi na to że wymiana wtrysków mnie czeka dokonałem dwóch pomiarów na 4 biegu 1500 rmp/min i temp ok 90 stopni i pedał w podłogę do ponad 4000 rmp. drugi chyba wyszedł lepiej. co myślicie o tych logach oraz o czasie korekcji w blokach 72,73 ...77 na jpge (wszystkie dodatnie tylko wartosci mega wysokie) czy może być wywołane inną niesprawnością? może samo czyszczenie pomoże ? co myślicie i co doradzicie? http://vaglog.rtnet.pl/michalwoltanski_67353.html http://vaglog.rtnet.pl/michalwoltanski_67354.html Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą opinię i pomoc. bloki 072, 073 i 074 bloki 075, 076 i 077 oraz bloki pomiarowe 004, 013 i 014
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam serdecznie wszystkich fanów i użytkowników audi pozdrawiam
zory666
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta