Treść opublikowana przez ..::CZARNY::..
-
[B5 AEB] po czym poznać że ma się chipa
No tak czytam ten temat i jedyna w miarę sensowna odpowiedź. Zrobiłbym to samo. Rozkręcił ECU i zobaczył co tam się dzieje. Nie wiem jak w Audi, ale czasami nie ma wlutowanej wstawki żadnej, tylko po prostu jest kość inna w "ori przystawce"
-
[B5 AEB] Półoś tylna w quattro + pomocy samochód spadł mi z podnosnika!
nie, nawet od A4 z mocniejszym silnikiem nie będą pasować- przecież mocniejsze jednostki by je poukręcały to jak totolotek
-
[B5 ADR] Wysokie spalanie!!! i duszenie silnika
domniemam, że chodzi o reset DME/DDE tak się tego nie robi Bezczelnie skopiowane skądś tam: Wielu ludzi popełnia ten błąd ,ze odłącza aku na pare chwil i wydaje im się,ze to prawidłowo wykonany reset DME . Niestety , jest to nieco bardziej złożona procedura - 1) odłączamy aku - najpierw minus , potem plus 2) zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie 3) przekrecamy stacyjke w pozycje 2 4) teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU 5) po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-" 6) uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut 7) wyłączamy go na 5 minut. 8 ) Cool teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu ( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie 9) nastepnie znów zatrzymujemu auto i pozwalamy pracowac na biegu jałowym przez 5 minut gotowe! :]
-
[B5]Auto samo wchodzi na wysokie obroty
identyczne objawy miała moja koleżanka. wyskoczył wężyk z zaworu dodatkowego powietrza, który znajduje się przy kolektorze ssącym.
-
[B6 AYM] Szumi w silniku po wymianie rozrządu
równie dobrze też mogli źle ustalić wałek. wówczas jednak bardziej słychać stukanie, niż szum.
-
[B5 AEB] Co sądzicie o tych felgach????
4-ka
-
[B5 AFN] Które wybrać
:th: zdecydowanie tak! tylko te w linku letallec-a się nadają
-
Ankieta o samochodach na zaliczenie do szkoły...
proszę
-
[B5 AJM] Auto nie jedzie po zmianie biegu!!!!!!
twardym pedałem sprzęgła bym się nie martwił, gorzej jakby nie było nic pod nim jeśli nie reaguje na gaz, może pompka paliwowa? albo przepływomierz coś ściemnia.