pinyo

Pasjonat
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

0

O pinyo

  1. Jak w temacie mam do wymiany kostkę stacyjki bo nie wraca na swoje miejsce i już w 3 warsztatach odprawiono mnie z kitkiem z powodu niemożności odkręcenia 2 torxów trzymających airbag, Faktycznie na moich oczach klucze im sie wykręcały a nie mogli odkręcić. czy ktoś miał z tym kiedyś problem czy można to obejść tzn wymienić kostkę bez zdejmowania kierownicy? (te warsztaty to : Audi VW Jabłoński , Audi VW Mysyk i renomowana Elektromechanika Pojazdowa mistrz Dariusz Błoch na lublinku)
  2. Witam chciałem sie dowiedziec od Łodziaków czy gdzies na bałutach nie ma jakiegoś warsztau który mi zrobi mały przegląd zimowy, mam dłygi wyjazd w alpy i chciałbym sprawdzić czy wszystko jest ok. Zwykle serwisuje sie u Mysyka ale to druga strona Miasta i wolałbym coś bliżej bo teoretycznie nic sie nie dzieje
  3. pinyo

   Ok po bólu. Z PZU dostałem 1300pln, błotnik kupiony w poznaniu 190 pln (orginał jak nówka), malowanie 250 pln. (pożądne przez tydzień anie w jeden dzień jak to się czasem robi w garazu) Wymieniam błotnik bo jest zwichrowany i wystaje ponad maskę i nie chcę szpachlu na błotniku. poza tym róznica w cenie błotnika i wyklepaniu nie jest kolosalna więc.... Rysy na zderzaku nie zejdą ale spoleruję ile się da i zostawię. Martwi mnie ten drążek ale zobaczymy po zbieżności. W PZU sprawę drążka olali, pomimo moich sugestii, ręce opadają.
  4. pinyo

   Wklejam fotki. W Poznaniu błotnik orginał kosztuje 120 pln będę miał prawdopodobnie w czwartek za malowaniw błotnika Lakiernik powiedział mi 230 pln (zielona perła metalic)
  5. pinyo

   TAk zrobię, rozmawiałem ze znajomym mechanikiem który jeżdzi do Poznania i tam można kupić orginalny błotnik w dobrym stanie (bez wgniotków) za ok. 100. więc raczej wymienię. A sprawe już oddałem do PZU, nie będę jeździł i się prosił gnoja o kasę tym bardziej że był prawdopodobnie pod wpływem.(nie pomogło mu że zrobił to A6) po wekendzie wrzucę fotkę i napiszę jaka była kalkulacja z PZU. Błotnik jest na śruby, może uda się ładnie zrobić, trochę boję się o plastikowe nadkole -czy nie pękło zobaczymy. Ach i wiecie co skrzywiła mi się kierownica od tego. o co chodzi może kierownica była zablokowana i jak walnął to zrujnował geomerię. spotkał się ktoś z tym. (przy jeździe na wprost kierownica jest pod 35 stopni w prawo a nie była)
  6. Przed chwilą(22.10) jakiś koleś A6 przypier.... w moją A4 pod blokiem . porysował mi zderzak i wgniótł błotnik na całej szerokości nadkola. napisał mi oświadczenie, ubezpieczony w PZU i chce się dogadać bo ma zniżki . mam dylemat wymieniać błotnik i malować czy wyklepać i malować.Dgadać się czy iśc do PZU? boję się że przy sprzedaży ktoś mi powie że była nieżle bita albo poskładana jak pomierzy grubość lakieru np.
  7. ja tę nie miałem kodu (po odłączeniu aku) i podjechałem do serwisu rtv(spec audio) i za 40 zeta w pół godziny sciągneli kod z EPROM-u [ Dodano: 10-11-2006, 22:25 ] ja też nie miałem kodu (po odłączeniu aku) i podjechałem do serwisu rtv(spec audio) i za 40 zeta w pół godziny sciągneli kod z EPROM-u
  8. Chcę pociągnąć kable do suba w bagażniku , ma ktoś jakiś pomysł którędy te kable pociągnąć, jakieś patenty, sposoby? może ktoś już to robił. Dobrze żeby nie rzucały się w oczy. Chcę położyć 2 przewody zasilania od Aku i 3 przewody sygnałowe od radia.
  9. pinyo

   Miałem problem z immo więc pojechałem do warsztatu w którym servisuję moje A4 i T4. Elektryk chciał zrobić tak jak to jest wyżej opisane, ale był problem z odkręceniem poduchy (torksy się skręcały- tandeta) więc zrobił tak wyjął gumkę-ramkę otaczającą stacyjkę i przy włożonym i przekręconym na zapłon kluczyku włożył drucik w otwór znajdujący się w stacyjce po czym wyjął cały wkład stacyjki tym samym rozłączająć złączkę immo. nastepnie zlutował na krótko przewody pozostałe przy kolumnie z gniazdem na wkładzie stacyjki ( przewód około 6-7cm) zaizolował, zapakował to wszystko na swoje miejsce i gotowe. Największą trudność sprawiło mu wyjęcie wkłady który da się wyjąc tylko w jednej określonej pozycji, którą trzeba doświadczalnie znaleźć. (Próba odkręcenia poduchu ok. 1 h , czas naprawy w/w sposobem ok 20 min.