Skocz do zawartości

patryq633

Pasjonat
  • Postów

    120
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez patryq633

  1.  

    W dniu 7.10.2023 o 10:54, ReDAudiana napisał(a):

    Ja mam świeżo wymieniona na nową kopułkę i palec zaplonowy oraz świece i kable zapłonowe, cewke dałem używkę oraz moduł nowy i chodzilo auto z tydzień 

    A jeszcze wymienione mam

    Czyjniki stukowy, walu korobowego

     

    Zastanawia mnie aparat zapłonowy albo czujnik halla cos czuje ze tam jest przyczyna bądź immobiliser bo czasami pojawia sie ikonka ale auto powinno odpalić i zgasnąć? 

     

    Elektromechanika mam na 18.10.2023 więc na razie nie wiem co robić? Jeżdżę autobusem do pracy 

     

     

    Czujnik halla w tym samochodzie to jest to pod aparatem zapłonowym ta kostka na 3 piny z tego co pamiętam. Widziałem że zaczynałeś od sprawdzania alarmu. I teraz pytanie czy odpinałeś może ten sterownik od alarmu całkiem i sprawdzałeś czy samochód odpala ? Ja właśnie lata temu miałem w audi 80 taki problem kręcił nie odpalał. Wypiąłem na sam początek bezpiecznik z tego modułu i wtedy odpalił, później poprostu powypinałem wtyczki od tego sterownika i wywaliłem ten alarm i po problemie. 

  2. W dniu 2.06.2023 o 12:32, Skowron16 napisał(a):

    Panowie dołączam się do tematu. Od jakiegoś tygodnia co jakiś czas zapala mi się check i  po chwili gaśnie. Podłączeniu komputera wyskakuje wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze czyli najprawdopodobniej cewka szwankuje. I teraz pytanie jaka zakupić aby trochę pochodziła

    Zacznij najpierw od wymiany przewodów zapłonowych i świec, u mnie wypadał zapłon na pierwszym i trzecim cylindrze podczas jazdy zaczynał mrugać check, auto nagle szarpie. Wymieniłem same przewody i świece i jak ręką odjął. Kable zakładałem BERU, Świece Denso

  3. Miałem ten sam problem ale akurat zbiegło mi się to z wymianą rozrządu i mechanik miał się tym zająć, wymienił czujnik na dolnym wężu przy chłodnicy. Zrobił rozrząd i okazało się że rozleciał się termostat bo nie był w stanie odpowietrzyć układu. Jeśli wymieniałeś termostat na nowy to nie koniecznie może być sprawny. Zresztą najlepiej pod vcds i sprawdzić jakie temperatury pokazują czujniki i wszystko powinno być wiadome

    • Pomoc techniczna 1
  4.  

    Kupowałem coś takiego tu masz cały zestaw w ledach do b6 I  żarówki każde osobno popakowane i opisane do której lampki idą 

  5. 12 godzin temu, Kaki81 napisał:

     

    Kody gotowosci -sondy egr katalizator wszytkie SPRAWNE.

    Katalizator ostatnio wymieniony, przepływka rok temu, sonda przed katem nowa, dolot szczelny -sprawdzany ostatnio, przepustnica czysta,

    Proszę o wszelkie sugestie co to  moze byc, co sprawdzic w pierwszej kolejności. 

     

     

     

    Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić pomiary ciśnienia paliwa, w tym kierunku bym uderzał. Zależy też jaką tą przepływke rok temu zamontowałeś, bo jesli jakiś zamiennik to mogła po tym roku paść. Najlepiej zrobić logi i wszystko powinno wyjść co jest nie tak :) 

  6. 13 godzin temu, dawidbp napisał:

    Przekaźniki ? masz na myśli po prawej stronie w okolicach ecu ? Bo nie kojarzę gdzie na podszybiu mogą być 

    Tak, obok pompy hamulcowej w tej skrzynce gdzie jest ecu, przekaźniki są pod sterownikiem. 

  7. Zerknij sobie na przekaźniki w skrzynce na podszybiu, poprostu czy tam czasem nie dostała się woda do środka z racji zapchanego odpływu wody. U mnie też zaczęło się od tego że raz się zapalał abs i esp a raz było normalnie aż do tego momentu gdy podczas jazdy auto zgasło i już nie byłem go w stanie odpalić.

  8. EGR do 1.6 ALZ wygląda tak:

    spacer.png

    Jest zamontowany z tyłu silnika. Co do tego w którym miejscu możesz go zaslepic nie jestem w stanie pomóc, a po zaślepieniu zapewne trzeba go wyprogramować ze sterownika silnika, bo przypuszczam że  będzie błąd.

  9. 21 godzin temu, W.W. napisał:

    Niestety,auto ma chyba ww "wadę związaną z pobieraniem oleju (Shell 10W40) i pobiera w granicach 400ml-0,5L/1000km.Nie ma żadnych wycieków,po prostu spala,choć nie kopci.Ten silnik jest ponoć nie ciasno spasowany,i "ten typ ,ALZ,tak ma.

    Ja się z tym nie zgodzę że ''ten typ ALZ tak ma'' jeśli chodzi o pobór oleju. Dużo też zależy od tego jaki olej w samochodzie jest wlany, sam się o tym przekonałem. Gdy kupiłem swoją b6 była zalana castrolem edge 5w30, więc ja postanowiłem wtedy że przy najbliższej wymianie oleju nie będę nic zmieniał i zaleje go takim olejem jaki był wcześniej. Co 1000 km trzeba było właśnie dolać te 0.3-0.5L i też zacząłem doszukiwać się nie wiadomo czego. Przy kolejnej wymianie mój mechanik zalał Totala o tej samej specyfikacji co Castrol i na tym oleju zrobiłem właśnie ponad 9000km i w tym czasie nie dolałem zupełnie nic.  

  10. 3 minuty temu, machonis napisał:

    Ja też miałam niesprawną sondę za katem odkąd kupiłam ten samochód. Ale w wakacje udało mi się kupić i wymienić na sprawną. Błędu już nie ma.

    Mnie to szczerze mówiąc bardzo drażni. Jazda w korku to katorga. Ostatnio podczas oczekiwania na światłach obroty same skoczyły do 2tys i spadły poniżej biegu jalowego, po czym ustabilizowały się. Pierwszy raz chyba miałam taką sytuację, że skoczyły aż do 2tys.

    Btw. czuć u mnie zapach spalin jak się stanie koło auta, więc potwierdzałoby to błąd ze zbyt bogatą mieszanką.

    To u mnie aż takich dużych skoków obrotów jednak nie ma. U mnie jest tak że  jak jadę na pierwszym biegu w tym korku obr max 1500 po czym wciskam sprzęgło wtedy samochód przygasa obroty do 1100 się podnoszą po czym spadają do normalnej wartości. Jakbym właśnie miał taki duży skok tych obrotów to też bym się zaczął denerwować. 

  11. Mam ten sam problem co ty i też mi się wydaje że to przez zużyty katalizator, u mnie pojawia się błąd p0420 świadczący właśnie o jego niesprawności lub o nie sprawności sondy za katem, tyle że ja mam drugą sonde wyprogramowaną z ecu, a błąd nadal pozostaje. To falowanie mi jakoś nie przeszkadza za bardzo, u mnie ono występuje tylko wtedy jak stoję w korku, ruszysz i za raz stoisz. 

  12. Wypnij kostkę od czujnika temp przy chłodnicy i zobacz czy nadal wentylator się włącza nadal,  jeśli tak to można obstawić walnięty czujnik właśnie, U mnie właśnie ostatnio stało się zupełnie na odwrót wentylatory załączały się 10-15 min po zgaszeniu silnika aż do momentu gdy rozładowały mi aku do zera. Wyłączały się one dopiero jak włączyłem zapłon. Obstawiłem przekaźnik styku roboczego i miałem się za to zabierać, jednak trzeba podszybie rozbierać i stwierdziłem że za dużo czasu mi to zajmie i skończyło się na tym że naładowałem aku zakręciłem klemy, problem znikł. Czujnik i termostat raz już wymieniałem też bo podczas jazdy temp na zegarach max 70 stopni na postoju dochodziło do 90, po wymianie samego czujnika temp pokazywał na zegarach ok ale mechanik po wymianie rozrządu nie mógł odpowietrzyc układu i się okazało że termostat się rozleciał w środku,  koszt termostatu o ile dobrze pamiętam 280zł bo nie da sie samego wkładu wymienić niestety. 

     

    Tu masz nawet w linku możliwe przyczyny błędu:

     

  13. 5 godzin temu, Fwl7 napisał:

    Kolego a konkretnie a w czym ta roznice widzisz? Moze tez totala zaleje nastepnym razem:))

    Lepiej odpala, silnik dużo ciszej pracuje i co najważniejsze brak jakiegokolwiek poboru oleju podczas gdy jak jeździłem na castrolu to 0.5L na 1000km potrafił wypić.

  14. 2 godziny temu, Fwl7 napisał:

    koledzy a na jakim oleju jezdzicie? Co do spotkania moze prościej nagrac filmik na poczatek?

    Obecnie mam wlany Total Quartz Ineo MC3 5w30, i jestem z niego zadowolony, w porównaniu do castrola którego miałem wlanego wcześniej to mógłbym wręcz stwierdzić że niebo a ziemia...  

  15. Kolega miał A3 8p 2.0 FSI i miał właśnie problem z wypadaniem zapłonu, też miał problem z zapłonem na zimnym silniku. Na początku wymienił cewki, troszkę pomogło ale nadal problem występował. Zdemontował kolektor, wyczyścił, wymienił przy okazji czujniki spalania stukowego i to również nie pomogło. Oddał w końcu samochód do mechanika i on wymienił łańcuszek rozrządu kompletny i problem ustał. Wadliwy okazał się w sumie nie sam łańcuszek co napinacz bo on ma tam jeszcze za zadanie dobić odpowiednią ilość paliwa na wtryski. Z racji tego że był już zużyty to właśnie powyżej 3 tyś obrotów on się przycinał i nie dawał takiej dawki jaką powinien. Myślę że tu może tkwić problem, co prawda budowa silnika się różni chyba tylko ułożeniem względem A3 więc wydaje mi się że tym właśnie warto by było się zainteresować. Pozdrawiam. :)

  16. Części jakieś 300 - 400 zł Robocizna też w tych granicach. Tu akurat nie ma żadnej skomplikowanej filozofii poza tym że trzeba cały przód rozebrać :) Nie jestem niestety w stanie powiedzieć ile mnie policzył mechanik za wymianę rozrządu bo jeszcze wtedy wymieniałem oleje,  filtry i termostat. Myślę że powinieneś się zmieścić w tym przedziale co napisałem. :)   

    • Pomoc techniczna 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...