Treść opublikowana przez damiandeny
- 1.2 TSI
-
1.2 TSI
Siemka, potrzebuję pomocy w zdekodowaniu poniższego błędu silnika. Mam VCDS w starszej wersji i nie jest w stanie odkodować tego błędów. Silnik 1.2 TSI, Zapala się kontrolka EPC i silnik traci moc. Z góry dzięki!! Damian Address 01: Engine (J623-CBZB) Labels: None Part No SW: 03F 906 070 GR HW: 03F 907 309 AE Component: SIMOS10.22AH10 5485 Revision: --H10--- Serial number: Coding: 001100D6200400080000 Shop #: WSC 00049 770 00144 ASAM Dataset: EV_ECM12TFS02103F906070GR 004007 ROD: N/A VCID: 78FBECD37013 No ASAM data for: "EV_ECM12TFS02103F906070GR" (SE25) 1 Fault Found: 10478 - ROD - Unknown Error Code - MIL ON Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 7 Mileage: 91589 km Date: 2062.14.00 Time: 15:16:15 Readiness: 0000 0100
-
wyższe obroty na jałowym biegu
Temat do poczytania ---> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/?p=2199530#entry2199530 Hmm dzięki za info ale to nie dpf, zrobiłem procedurę wypalania dpf'a, po 15 min zakończyła się powodzeniem, ale silnik dalej 'trzęsie', nie zawsze. Podczas dopalania było ok, po przejechaniu kilku kilometrów zaczął treść.Jakieś pomysły? Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
-
wyższe obroty na jałowym biegu
No właśnie nie jestem pewny. Zastanawia mnie to ponieważ robię dłuższe trasy... w jaki sposób w vcds sprawdzić poziom spalin? Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
-
wyższe obroty na jałowym biegu
Cześć, po przejechaniu kilku kilometrów i zatrzymaniu się (czasem tuż po odpaleniu zimnego samochodu), silnik nie schodzi z obrotów, pokazuje delikatnie ponad 800 obrotów i tak już zostaje, słychać że głośniej chodzi i da się wyczuć drgania. czasem dzieje się tak że po jakimś czasie drgania ustępują i silnik zaczyna wolniej pracować, a czasem nie. Pomyślałem, że jest to problem dpf'a, może się wypala, ale raz w tyg robię co najmniej 100 km po trasie. do tego komunikat o dpf'e nie pokazuje się na desce, tak więc to raczej nie to..?? Sprawdzałem błędy w aucie, ale nic wspólnego z silnikiem nie znalazło. Spotkał się ktoś z takimi objawami? Pozdr Deny
-
Address 07: Control Head
Kodowane było: - wizualizacja parkowania (bez kamery) - test zegarów - pouszczenie prawego lustarka przy wrzucaniu wstecznego - odblokowanie zielonego menu i to chyba tyle.
-
Address 07: Control Head
Nie, zastanawiałem się nad zrobieniem polskiego Menu, ale z racji tego że nie znalazłem "pewnej, bezpiecznej" wersji, zaniechaniem temat. Błąd da się skasować, ale po każdorazowym uruchomieniu samochodu na nowo powraca. Jakieś pomysły? Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
-
Address 07: Control Head
Cześć, dziś zrobiłem sobie diagnostykę mojej B8ki. Wynik pokazał błąd na Address 07: Control Head, a dokładnie info poniżej: Address 07: Control Head Labels: 8T0-035-7xx-07-H.clb Control Module Part Number: 8T0 035 729 N HW: 4E0 035 729 Component and/or Version: Interfacebox H43 5170 Software Coding: 0001010 Work Shop Code: WSC 12345 123 12345 Additional Info: 8T0919609 E0380 BedienteilH08 0100 Additional Info: Geraet 12345 VCID: 448348237C5B 1 Fault Found: 03157 - Functionality limited due to Communications Disruption 000 - - Freeze Frame: Fault Status: 01100000 Fault Priority: 6 Fault Frequency: 1 Reset counter: 92 Time Indication: 0 Date: 2015.07.28 Time: 21:39:53 Freeze Frame: Bin. Bits: 00000000 10000000 Bin. Bits: 00000000 00000000 Bin. Bits: 00000000 00000000 Bin. Bits: 00000000 00000000 Za 3 tyg wybieram się na wakacje z rodzinką w dłuższą drogę, dlatego nie wiem czy ten błąd powinien mnie martwić. Szukałem na forum i necie info, ale niestety konkretnego nie znalazłem, poza wzmianką, że inni też to mają. Dajcie znać czy wiecie co jest nie tak. Pozdro Deny
-
Problem z odpaleniem + gaśnie silnik A4 B8 2.0 TDI 143km
Siema, do tematu nie wracałem, ponieważ temat sam chyba się rozwiązał, pośrednio. Pojechałem do warsztatu w celu sprawdzenia, co mogło być przyczyną, po podłączeniu do komputera system nie zajerestrowal żadnych błędów. Mechanik doradził mi zalał samochody do pełna i obserwacji co sie dzieje. Ku mojemu miłemu rozczarowaniu temat więcej nie powrócił. Zarejestrowałem jedynie delikatne wstrząsy silnika na jałowym biegu. Co sie niedawno okazało, rozsypało mi sie sprzęgło z kołem dwumasowym (nie życzę nikomu, kosztowna sprawa),po wymianie drgania silnika ustały, nie wiem czy ma to związek z objawami z mojego pierwszego posta, ale kiedy silnik gasł,mocno nim szarpało, a koło dwumasowe odpowiedzialne jest przecież za redukcje drgań silnika. Ciekawy temat, przyczyny w 100% niestety nie poznałem. Pozdrawiam
-
USB w podłokietniku
Wszystko o czym wspomnieliscie, zrobiłem przed napisaniem posta i nic. Pod kablem nie można naładować tel, odtworzyć muzyki z iPoda, czy pendrive. Co do mini Jacka, działa bez problemu, trzeba przełączać tylko wyjście na aux. Pozdr
-
Problem z odpaleniem + gaśnie silnik A4 B8 2.0 TDI 143km
Witam, czy spotkał się ktoś z tematem problemu z odpaleniem. w przeciągu 3 dni miałem kilka razy taką opcję że samochód nie chciał opalić. Startował silnik i kręcił bardzo długo, czasem zaskakiwał a czasem nie. Po prawidłowym odpaleniu i ponownym zgaszeniu i odpaleniu jest ok. Dodatkowo miałem dwa razy taką sytuację że na światłach zgasł mi samochód, na luzie. Przy próbie odpalenia ponownie kręci aż odpali, co przychodzi mu bardzo ciężko. Miał ktoś podobny problem ewentualnie podejrzewa czego może dotyczyć? Może być to problem z paliwem?? Proszę o pomoc!! Audi A4 B8 2.0 TDI 143km
-
USB w podłokietniku
dokładnie to jest wtyczka USB, a czy ona jest podłączona z drugiej strony to nie mam pojęcia, i jeśli jest to pytanie do czego
-
USB w podłokietniku
radio mam MMI 2G (dwa kolorowe wyświetlacze, większy 7") tylko jak z tego korzystać...
-
USB w podłokietniku
Witam, W podłokietniku pomiędzy przednimi siedzeniami mam wejście USB, czy ma ktoś pomysł do czego może służyć? Podejrzewam że złącze zostało zainstalowane dodatkowo przez poprzedniego właściciela. poniżej zdjęcie. Jakieś pomysły?? Pozdro
-
Bixenon skrętny. Pytanko w sprawie regulacji.
Ja w B8 mam opcję zmiany wysokości światła dla ruchu lewostronnego, na wypadek jeśli chciałbyś wybrać się np do Anglii. (też na początku miałem ten problem ) ustawienia są to w MMI. najprawdopodobniej masz to ustwione. zobacz czy masz coś takiego.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych A4 B8 Avant
a jakieś info w jaki sposób to zrobić?? ---------- Post dopisany 18-04-2013 at 08:24 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 12:16 ---------- A może ktoś zna polecona firmę w warszawie, która mogła by zająć się wymianą tych listw? Będę wdzięczny za informacje
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych A4 B8 Avant
ooo to super, a zrobił ktoś jakiegoś manuala gdzie mogę szukać info? tylne szyby są do wymiany, czy trzeba je zdemontować do założenia listew?? dzięki wrclaguna za info
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych A4 B8 Avant
Witam, Posiadam Audi A4 B8 Avant, może ktoś już zetknął się z tematem, mam czarne listwy ozdobne szyb i chciałbym wymienić na aluminiowe. czy ktoś robił już taki zabieg? ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się czy temat jest bardzo inwazyjny, znalazłem info o B7, ale niestety na temat B8 nic nie było. Będę wdzięczny za informacje. Pozdr
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Panowie, jaki kabel kupić do kodowania do B8?? Jakie jest oznaczenie? Macie jakiś link do sklepu/aukcji allegro? Pozdro
-
Adaptacja przepustnicy
Witam, a jaki masz silnik? ja również muszę wymienić przepustnicę w swoim aucie i zastanawiam się czy będzie pasowała ta którą Ty założyłeś. Mój kod silnika to CAGC? Myślisz że będzie pasowała? Pozdrawiam