Jump to content

bbabik87

Pasjonat
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About bbabik87

 1. Ok, zrobię nowe logi na benzynie, dzisiaj nie miałem gdzie się rozpędzić do odciny nawet na tej 3. Poszukam bezpiecznego miejsca, powtórzę logi na benzynie i wrzucę na forum z prośbą o ponowną analizę. Dzięki bardzo za dotychczasowe uwagi.
 2. Witam. Samochód jak w temacie prośba o analizę poniższych logów: Statyczny: Grupa 032: http://vaglogi.pl/log-032_4xO5H.html Dynamiczne: Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_RwU3Pd.html Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_dr076.html Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_z49X1l.html Logi wykonane na LPG
 3. Witam. Prośba o analizę poniższych logów z mojego samochodu po samodzielnej wymianie rozrządu, samochód A4 B5 AFN 1996r.: Dynamiczny, Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_QcndFtB.html Statyczny, Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_7gh86r5.html Jeśli do pełnej diagnostyki potrzeba zebrania dodatkowych logów prośba o info. Z góry dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
 4. Witam. Ostatnio, można powiedzieć po kilku latach zdiagnozowałem swój problem z pulsowaniem: zapieczony mechanizm "samoregulacji" wewnątrz tłoczka zacisku lewy tył. Normalnie ten mechanizm, po wyciągnięciu segera wyciąga się dosyć luźno w moim przypadku młot nie pomógł musiałem założyć tłoczek ze sprawnym mechanizmem z używki. Pozdrawiam.
 5. Witam. Prośba o analizę poniższych logów z mojego samochodu po samodzielnej wymianie rozrządu, samochód A4 B5 AFN 1996r.: Dynamiczny, Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_QcndFtB.html Statyczny, Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_7gh86r5.html Jeśli do pełnej diagnostyki potrzeba zebrania dodatkowych logów prośba o info. Z góry dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
 6. W moim przypadku była to uszczelka pod ECU. Tamtędy potrafi naprawdę delikatnie sączyć, woda z węża, z myjki nie było żadnych znaków. Doszedłem po namokniętej i przez to zdeformowanej wykładzinie przy otworze na kable do ECU. Historia była taka, że po zauważeniu mokrej wykładziny pod wycieraczką kierowcy do uszczelnienia spodu obudowy ECU użyłem silikonu czarnego uniwersalnego ale zbyt mało i niedokładnie szczególnie od strony servo hamulca. Pozostawiłem też uszczelkę (taką jakby gąbkową). Przyczyną niedokładnego uszczelnienia był brak umiejętności rozebrania podstaw bezpieczników. Wszystko tam się rozbiera w sposób umożliwiający powtórne poskładanie. Wtyczki czerwona i czarna też. Od góry należy włożyć dwa płaskie śrubokręty i pociągac za kabel ma się rozebrać. Później plastik na bok i uszczelnianie silikonem. Ja użyłem tym razem dekarskiego w bardzo dużej ilości. Oblałem całą uszczelkę i założyłem obudowę ECU mocno dokręcając śruby. Narazie trzyma. Pamiętac trzeba, że w momencie kiedy pojawia się mokra wykładzina pod wycieraczką to gąbka pod wykładziną musi być już mocno nasiąknięta. Ta ilość wody, sama, bez rozbierania wykładziny nie wyschnie. Trzeba wyjąć fotel kierowcy, rozkręcić trochę plastików i suszyć na słoneczku lub jakimiś suszarkami wyciskając gąbkę. Mam nadzieję, że komuś pomogę. Pozdrawiam.
 7. bbabik87

  Świece żarowe

  Wymieniłem 1 sztukę BERU jak wcześniej, narazie miód-malina. Podsumowanie po większym przebiegu. Pozdrawiam.
 8. Nie przejechałem jeszcze zbyt dużo kilometrów ale polecem opony FULDA: 1. Są ciche. 2. Mają małe opory toczenia. 3. Dobrze trzymają na mokrej nawierzchni. 4. Mają fajny bieżnik : ) 5. Rozsądna cena. Dla opon FULDA elementy powyżej sprawdziłem i polecam. Napiszę jeszcze jakąś opinię pod koniec sezonu po przejechaniu większej ilości kilometrów. Pozdrawiam.
 9. W moim przypadku był to splot nieprofesjonalnych działań. Przy wymianie tarcz no i klocków należy koniecznie: 1. Odczyścić piastę do białego metalu (bez dawania sobie fory...) - ale to nie był główny problem 2. Rozebrać zacisk -> cały zacisk i wyczyścić dokładnie prowadnice (dwa stalowe bolce poruszające się w gumach) - tutaj tkwił problem (prowadnice zacinały zacisk i nie odbijał klocek przez co tarcze się grzały i pulsowały). 3. Nasmarować prowadnice tak żeby chodziły w gumach jak w maśle (pasta Cu lub jakiś preparat do tego przystosowany). - tutaj tkwił problem 4. Sprawdzić stan tłoczków (czy nie są zatarte i czy są gładkie) jeżeli jest w porządku, koniecznie zaaplikować smar do tłoczków (5 zł tubka) - tutaj tkwił problem (tłoczki były gładkie ale nie nasmarowane) 5. Pamiętać o stosowaniu odpowiednich szpilek (stożkowe/sferyczne) do odpowiednich felg. Pozostałe czynności są opisane powszechnie... Jednak diabeł tkwi w opisanych powyżej szczegółach. Tarcze oraz klocki ATE, pomimo skatowania na jakie je naraziłem, utarły się i pracują w sposób godny polecenia. Pozdrawiam.
 10. U mnie to samo... Dodatkowo czasem przy hamowaniu ściąga w lewo. Jedyne czego jeszcze nie próbowałem to wymiana gum w których chodzą prowadnice. Jak rozwiążesz problem napisz co było przyczyną. Już mi szkoda kase pchać w tego starocia, coś się wiecznie psuje.
 11. Czasem przy gwałtownym hamowaniu ściąga na lewo. Jeszcze nie wymieniłem tarcz. ---------- Post dopisany 18-03-2014 at 08:14 ---------- Poprzedni post napisany 15-03-2014 at 08:04 ---------- Powodem pulsowania jest grzanie się tarcz. Nie wyczyszczone prowadnice zacisków przednich hamulców. Po dokładnym wyczyszczeniu tych prowadnic dużo się poprawiło, wcześniej hamulce trzymały mi samochód. Teraz po przejechaniu ok. 20 km z dużą prędkością wygląda jakby tarcze się nagrzewały ale już nie tak mocno, jednak zaczynają znowu bić. Dlaczego się grzeją skoro prowadnice wyczyszczone, a zaciski chdzą płynnie? Nie sprawdziłem działania tłoczków czy one też mogą się zacierać? Na zimnych tarczach po ruszeniu samochodem wszystko jest lux. Wygląda na to, że coś jeszcze musi delikatnie trzymać i pododować nagrzewanie się tarcz, tylko co? Może problem tkwi w tyle? Jeden tłoczek ciężko mi się wkręcał w sensie stawiał zdecydowanie większy opór przy wkręcaniu, niż ten z drugiej strony. Czy ma to wpływ na odbijanie klocków hamulcowych, czy tutaj też trzeba coś wyczyścić żeby to chodziło lekko? Pozdrawiam. ---------- Post dopisany 20-03-2014 at 20:14 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2014 at 08:14 ---------- Pomierzyłem bicie tarcz. Wygląda że jest w normie 0 - 0.03 mm. Napewno coś jeszcze trzyma klocki - tylko co?. Po przejechaniu 7km w mieście można zauważyć dosyć ciepłe felgi.
 12. Post jak powyżej dotyczy wszystkiego i niczego (dyskusje dotyczą wszystkich marek i rozmiarów świata - 100 stron postów od 2007 roku). Technologia produkcji opon mogła się już zmienić kilkanaście razy. Interesuje mnie 3 konkretne odpowiedzi związane z tematem jedna albo druga opona. Po czym jeżeli zaśmicam formu poprosze o usunięcie postu. To wszystko. Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że na tym forum bardzo ciężko uzyskać fachową a przedewszystkim trafną odpowiedź. Pewnie dlatego że mam już zbyt stary samochód i nikt się nie interesuje tematami z nim związanymi : ) Jak sam znajdę odpowiedź na moją zagdkę to staram się o tym napisac może to komuś pomoże. Pozdrawiam.
 13. Witam. Które z opon wymienionych w temacie polecacie zakupić przyjmując, że cena jest równa za jedną jak i drugą oponę. Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze: Hankook Kinergy ECO 95T Pozdrawiam.
 14. W sobotę czyszczę pisaty. Odpowiem czy pomogło. Pozdrawiam. ---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ---------- Mam tylko obawę, że w moim przypadku po przejechaniu już kilku tysięcy km na tych tarczach jest za późno na czyszczenie piast bo np. tarcze pokrzywiło. Ale spróbuję. ---------- Post dopisany 03-03-2014 at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2014 at 23:38 ---------- Po wyczyszczeniu piast do białości brak poprawy. Dodatkowo przegoniłem auto po autostradzie i zauważyłem drgania przy prędkości 100 - 120 km/h, powyżej tej prędkości drgania trochę mniejsze ale też są. Wygląda na to, że trzeba zrobić wymianę tarcz (niezła kolekcja mi się zaczyna zbierać w garażu...) Co myślicie o takim zestawie: TARCZE BREMBO KLOCKI PRZÓD VW PASSAT B5 AUDI A4 A6 (4008652010) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Czy lepiej do tarcz brembo kupić klocki ferodo? Coś to auto jakieś pechowe dla mnie... niestety trzeba będzie je chyba sprzedać w lepsze ręce : ( - ale przed tym ostatnia szansa, tym razem kupie czujnik zegarowy i pomierzę wszystkie bicia. Jaki czujnik ze statywem polecacie? Pytanie jeszcze z jakich powodów pista może dostać bicia może coś skojarzę... Bicia piasty jeszcze nie wyeliminowałem. Pozdro.
 15. Jak hamuje samym ręcznym to nie ma żadnych oznak bicia. Czyli cos siedzi w przodzie...
×
×
 • Create New...