-
Problemy z nagrzewaniem silnika AJM
Dziś wymieniłem termostat. Wskazówka ani drgnie. Temperatura na kanale 49 climatronika to max 60 stopni. Brak sil do tego samochodu...
-
Problemy z nagrzewaniem silnika AJM
Witam, Moje Audi A4 B5 FL z 2000r , silnik 1,9 TDI AJM w ogóle się nie nagrzewa. Wskazówka po przejechaniu nawet 40 km nawet nie drgnie albo podniesie się się nieznacznie. Dziś sprawdziłem kanały 49 i 51 na klimatroniku. Po całodniowym postoju i temperaturze zewnetrzenj -2 stopnie po przkręceniu zapłonu na kanale 49 pokazywało 30 stopni a na 51 kanale pokazywało 27 stopni z czego temperatura na 51 kanale zaczęła startować od razu w górę tylko na przekręconym zapłonie a nie odpalonym silniku! Czy to normlane? Po odpaleniu i rozpoczęciu jazdy temp na kanale 49 zaczęła rosnąć i zatrzymała się na temp ok 70 stopni i nie chciała wzrosnąć bardziej. Wskazówka na liczniku pokazywała zgodnie z wartoscia na kanale 49. Po włączeniu ogrzewania temp na kanale 49 zaczęła spadac nawet podczas jazdy. Na kanale 51 temp wynosila równo 90 stopni i ani drgnela w jedna ani w druga strone. Proszę o porade jaka może być przyczyna? Czy to termostat?
-
Prośba o analizę kogoś kompetentnego! Brak mocy, turbo dziura!
Spokojnie, chwilę to potrwa zanim zrobie kpl logów... Przy temp minus 5 i sniegu po pachy nie będe szalał po drogach. Do końca tyg wrzucę kpl logów. Z góry dziękuję za pomoc oraz ciepliwość.
-
Prośba o analizę kogoś kompetentnego! Brak mocy, turbo dziura!
Mam do wymiany termostat, podczas jazdy silnik nie łapie 90stopni a podczas nawet krótkiego postoju temp gwałtownie opada nawet przy wyłączonym ogrzewaniu. Dlatego na logach jest nie dogrzany. Co znaczy że przepływomierz nie domaga dynamicznie?
-
Prośba o analizę kogoś kompetentnego! Brak mocy, turbo dziura!
które bloki powinienem logować żeby był kpl damych? Jeśli chodzi o moje wrażenie od kiedy to się dzieje to wrażenie powstało kiedy przejechałem się autem z identycznym silnikiem. Tamten ciągnie od samego dołu, miękko pracuje , wkręca się na obroty bardzo "energicznie" i nie ma turbo dziury...
-
Prośba o analizę kogoś kompetentnego! Brak mocy, turbo dziura!
Panowie proszę o pomoc w przeanalizowaniu logów mojego silnika 1,9 TDI AJM 115 KM. Dziś z pomocą użytkownika bialy986 zrobiliśmy logowanie grupy 003 i 011. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Mam nadzieję że poprawnie wykonaliśmy logi. Poniżej krótki opis problemu: Samochód przyspiesza dopiero od ok 2300 obr/min, po zmianie biegu na wyższy jest duża turbo dziura. Brak błedów na kompie. Dodam że przepływomierz jest nowy (oryginalny BOSCH) , turbosprężarka jest po wymianie (zregenerowana). Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Proszę o pomoc!
-
Problemy z Turbo brak mocy
Dzięki serdeczne za odpowiedź! Może znajdzie się ktoś w Wawie kto mógłby zrobić logi mojego auta? ;>
-
Problemy z Turbo brak mocy
Witam, Jestem nowym użytkownikiem forum i nie mogę zakładać nowych wątków więc postanowiłem się podpiąć pod najbardziej pasujący temat. Posiadam AUDI A4 B5 FL z 2000r z silnikiem 1,9 TDI 115 KM AJM. Problem polega na tym że silnik ma problem z dynamiką. Odpala bez problemu czy ciepły czy zimny. Po uruchomieniu silnika czuć wyraźnie że nie chce wkręcać się na obroty zbyt żwawo. Posiada wyraźną turbo dziurę i nie przyspiesza w dolnym zakresie obrotów. Zaczyna ciągnąć dopiero od ok 2500 obr/min. Prędkość maks to 185 km/h. Samochód nie kopci...Dodam że turbina jest po wymianie na zregenerowaną. Wymieniłem przepływomierz na nowy, oryginalny BOSCH. Ostatnio znajomy kupił Audi z tym samym silnikiem i przejechałm się jego samochodem i różnica w jeździe jest kolosalna. W niskich zakresach obrotów tamten ciągnie odrazu a mój tak jak pisąłem od ok 2500 obr. Jak myślicie jaka może być przyczyna takiego zachowania? PROSZĘ o Pomoc!
wirus55
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta