Skocz do zawartości

swirus89

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez swirus89

  1. 29 minut temu, Muskel1 napisał(a):

    Tak na 3 cylindrze jest świeca z czujnikiem ciśnienia. Liczysz od strony chłodnicy jest pierwszy cylinder, a czwarty od ściany grodziowej. Nie musisz wymieniać wszystkich świec. Świeca z czujnikiem ma aktualny nr  03L995061L i kosztuje 183 €, wymienia się ją tak samo jak pozostałe. 

    Dzięki za szybką odpowiedź:hi:

    Czy świece pozostałe bez czujników są dobrze dobrane Beru GE133?

    Pozdr.

  2. Cześć,

    Wyskoczył mi błąd „obwód świecy żarowej cylindra 2 otwarty”.  Kupiłem świece Beru Ge133(takie zalecał sklep) 4szt i chciałem dziś wymienić komplet. Po odpięciu fajek stwierdziłem na 3-cim cylindrze (tj. drugim od ściany grodziowej – poprawcie mnie jak mylę się z liczeniem cylindrów bo nie wiem od której strony się to robi) znalazłem świecę z czujnikiem.

    Moje pytanie jest następujące:

    Czy mogę wymienić 3 świece pomijając świecę z czujnikiem czy trzeba wymienić komplet?

    Czy dobrano dobre świece i jaki numer ma świeca Beru z czujnikiem na trzeci cylinder?

    Czy wymiana świecy z czujnikiem jest w jakiś sposób inna czy jak w przypadku pozostałych 3 świec.

    A4 B8 2014r. 2.0 TDI CSUB Vin: WAUZZZ8K1EA156943

  3. Witam, może ktoś pomoże:). Potrzebuję dekielek do fake rotorów 19" rozmiar zewnętrzny 65mm montażowy 56mm. Felgi to Ocean Tornado 19". Chciałbym, o ile występuje zamontować oryginalny dekielek o takim wzorze jaki występował w rotorach. Jeśli nie jest dostępny oryginał to może ktoś ma namiary na jakiś fake dekielek o takich wymiarach. Na zdjęciu poniżej wzór oryginalanego dekielka

    IMG_6609.JPG

    IMG_6610.JPG

  4. W dniu 22.04.2021 o 16:01, 1122334455 napisał:

     

     

    Można też odwrócić działanie tego przycisku i nie będzie wyłączał silnika na każdych światłach

    Ja mam tak zrobione jak wyżej(odwrócone działanie przycisku - trzeba kliknąć żeby start/stop działał. Podjedź do kogoś kto ogarnia VCDS i powinni zrobić to za 50-100zł. Mi zrobił to tuner przy okazji programu

  5. 30 minut temu, Dev napisał:

    Coś przekombinowałeś przyjacielu.

    Wkręć rdzeń do oporu w prawo a następnie wciśnij do oporu tłoczek, wejdzie na wysokość gumki.

    Jak założysz zacisk to go odpowietrz.

    Jeszcze jedno pytanko, czy można wciskać tłoczek z założonym przewodem hamulcowym czy trzeba całkiem zdemontować zacisk. Jeśli demontaż to czym można zasklepić przewód hamulcowy(czy to nakretka nieprzelotowa jaka i z jakim skokiem gwintu)

  6. 8 minut temu, Dev napisał:

    A o co ?

    Chodzi mi o cofnięcie tłoczka o cały zakres który wyjechał czyli te 3cm(może mniej może więcej - nie mierzyłem). Na filmach widziałem, ze kręcąc trzpieniem tłoczek sie cofał i dopiero jakiś ostatni centymetr czy 5mm było wciskane a u mnie nic nie chce sie cofać 

  7. Czyli zestawem do cofania tłoczków mam go wcisnąć?(bo nie bardzo się mieści) i czy na zacisku z założonym przewodem hamulcowym da sie to zrobić. Jak miałem założony zestaw do cofania i kręciłem z normalną siłą jak przy wymianie klocków w starszych samochodach to nie chciał sie cofać. Stad moje pytanie. Czy np odpowietrznik popuścić. Dodam jeszcze, ze tłoczek jest bardzo daleko wysunięty i nie chodzi tylko o wciśnięcie w ostatnim odcinku

  8. Odświeżę troszkę temat,

    W sobotę miałem chwilę i chciałem wymienić klocki i tarcze tył w a4 b8 polift z ektrycznym ręcznym. Chciałem to zrobić tak jak trzeba czyli cofnąć tłoczki z komputera(kupiłem kiedyś tester diagnostyczny viaken – ale niestety wyskakiwał tam jakiś błąd połączenia). Więc przystąpiłem do wymiany tak jak opisywał Dev – czyli odkręciłem silniczek elektryczny i chciałem cofnąć tłoczek kręcąc trzpieniem z wielowypustem. Niestety  tłoczek nie chciał się cofnąć – gdy kręciłem w jedną stronę to tłoczek się wysuwał, ale w druga stronę nie chciał wykonać ruchu. Przez chwilę trzpień kręcił się a tłoczek nie wykonywał ruchu, a później napotkałem opór – ale nie chciałem kręcić na siłę żeby nic nie zepsuć. Co z tym fantem zrobić. Musiałem poskładać samochód na starych gratach po potrzebowałem samochód. Teraz efekt jest taki, że pedał hamulca jest miękki i przy hamowaniu wchodzi powoli do podłogi. Proszę o pomoc.

  9. co do oryginalności cześci nie ma obawień, demontowałem zderzak i wszystko jest w oryginale.

    Dziś płaciłem rachunki i patrzę, a tu na koncie wpłata sprzed 3 dni od towarzystwa ubezpieczeniowego tej śmiesznej kwoty czyli 1082zł które wyliczyli mimo tego, że odpisałem na ich maila podając kwotę która mnie zadowala( o wiele wyższa od proponowanej) wraz z informacją, że jeśli nie zdecydują się na moją proponowaną kwotę to oddaję samochód do aso. . Co zrobić w tym momencie, dzwonić do opiekuna szkody czy co robić?

     

  10. odpowiedź ubezpieczalni:

    Dzień dobry

    Dziękujemy za przesłana wiadomość

    W odpowiedzi na poniższą wiadomość informuję, iż przesłane wyliczenie może Pan potraktować jako ocenę techniczną uszkodzeń z wyliczeniem kwoty bezspornej, którą może Pan przeznaczyć jako zaliczkę na poczet naprawy w firmie naprawczej, która będzie wykonywała naprawę.

    W tym celu firma ma obowiązek przedstawić własny kosztorys naprawy do weryfikacji, oraz fakturę za naprawę na podstawie.

     

    Informuję również, o możliwości ugodowego zakończenie likwidacji szkody przedstawiając swoją propozycje kwoty która Pana zdaniem zaspokoi Pana wszystkie roszczenia, oczywiście ta druga opcja likwidacji nie zawsze może być akceptowana przez obie strony.

    Odnośnie zgłaszanych dodatkowych uszkodzeń  uprzejmie wyjaśniamy iż zgłaszane dodatkowe uszkodzenia znajdują się po za strefą uszkodzeń  związanych ze szkodą co potwierdził rzeczoznawca z niezależnej formy SSH

    Dodatkowo pragnę podkreślić, że nasze Towarzystwo posiada podpisaną umowę z siecią zakładów naprawczych Partner Flota w której znajdują się również autoryzowane stacje naprawy, które dokonują napraw samochodów dla naszego Towarzystwa i naprawi pojazd na zaproponowanych warunkach.

    W tym celu prosimy o kontakt z formą Partner Flota

    [email protected]

    http://www.partnerflota.pl/kontakt/

    22 123 88 69

    Realizując obowiązek wynikający z zapisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym informujemy, iż Poszkodowany lub Uprawniony będący osoba fizyczna ma prawo do złożenia reklamacji zawierającej zastrzeżenia dotyczące usług świadczonych przez Towarzystwo. Reklamacja może być złożona w każdej jednostce Towarzystwa obsługującej Klientów:

       1) w formie pisemnej – osobiście, w jednostce Towarzystwa obsługującej Klientów, albo przesyłka pocztowa w rozumieniu art. 3 pkt 21

    ustawy z dnia 23 listopada 2012 – Prawo pocztowe;

       2) ustnie – telefonicznie na numer telefonu (48) 370-48-48 albo osobiście do protokołu podczas wizyty w jednostce Towarzystwa

    obsługującej Klientów;

       3) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej na adres [email protected] (załączniki <10MB / e-mail).

    Towarzystwo udziela odpowiedzi na reklamacje w postaci papierowej lub za pomocą innego trwałego nośnika informacji. Na wniosek składającego reklamacje Towarzystwo może dostarczyć odpowiedz poczta elektroniczna.

    Towarzystwo udziela odpowiedzi na reklamacje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie odpowiedzi przed jego upływem. W szczególnie skomplikowanych przypadkach, uniemożliwiających rozpatrzenie reklamacji i udzielenie odpowiedzi w powyższym terminie Towarzystwo w informacji przekazywanej składającemu reklamacje wskazuje okoliczności, które musza zostać ustalone dla rozpatrzenia sprawy i określa przewidywany termin rozpatrzenia reklamacji i udzielenia odpowiedzi, który nie może przekroczyć 60 dni od dnia otrzymania reklamacji.

    3. Spory pomiędzy Poszkodowanym lub Uprawnionym będącym osoba fizyczna a Towarzystwem mogą być również zakończone w drodze postepowania przed Rzecznikiem Finansowym – na zasadach określonych w w/w ustawie.

     

    W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z prowadzącym.

  11. wysłałem odwołanie( dodając uwagi) i dostałem juz odpowiedź od ubezpieczyciela, co robić z tym dalej.

    poniżej wstawiam odwołanie i ich odpowiedź

    Odwołanie

     

    Decyzją z dnia 18.08.2020 w sprawie przyznanej kwoty odszkodowania za szkodę komunikacyjną nr.----------- z tytułu obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, wysokość szkody została określona na kwotę 1085,23zł  Stwierdzam, iż przy prawidłowo dokonanej wycenie wartość przedmiotu ubezpieczenia powinna być na znacznie wyższym poziomie.

     

    UZASADNIENIE

     

    W mojej opinii Państwa wycena nie pokrywa rzeczywistych kosztów naprawy i przywrócenia samochodu do stanu przed kolizją.

    Zgodnie z art. 363 K.C na ubezpieczycielu ciąży obowiązek naprawienia szkody.

     

    Proponują Państwo naprawę na częściach nieoryginalnych, a prawo mówi wyraźnie - istnieje obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego – przed kolizją element nie był uszkodzony i takiego samego, nieuszkodzonego mam prawo żądać. Kwota podana za zderzak nie odpowiada rzeczywistym cenom rynkowym, nawet używane części oryginalne są znacznie droższe niż proponowane. Części karoseryjne w moim aucie są oryginalne a ponieważ zostały zniszczone w wyniku kolizji, istnieje obowiązek przywrócenia ich do stanu poprzedniego(w zał. nr. 1 przesyłam kalkulację z ASO).

    Sąd Najwyższy (Postanowienie Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 20 czerwca 2012 r. III CZP 85/11) uznał w wyniku wykładni art. 361§ 2 i art. 363 § 2 KC, że ubezpieczyciel, w ramach umowy o odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, powinien ustalić odszkodowanie w kwocie, która zapewnia przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia, wyrządzającego szkodę jako całości. Poszkodowanemu przysługuje pełne prawo do odszkodowania ustalonego według cen części oryginalnych, pochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu, niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania i faktu, że w obrocie dostępne są również tzw. części alternatywne, a więc najogólniej je określając - części zamienne nie będące częściami oryginalnymi. Dzięki naprawie dokonanej z wykorzystaniem części oryginalnych stan samochodu jest – pod względem technicznym, użytkowym, trwałości i estetyki - najbardziej zbliżony do jego stanu sprzed kolizji.

    Nadto nawet najbardziej staranna naprawa pojazdu nie zapobiegnie zmniejszeniu jego wartości rynkowej w stosunku do stanu sprzed szkody, wg art. 361§2 bowiem sam fakt uczestnictwa samochodu w wypadku wpływa na obniżenie tej wartości(uchwała Sądu Najwyższego z dn. 12 października 2001r.; CZP 57/01; OSNC 2002/5/57).

    Podany w wyliczeniu rabat 10% na części jest bezprawnie zastosowany gdyż ma zastosowanie jedynie dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego którego jest Pan przedstawicielem.

     

    W dniu 20.08.2020 zdemontowałem zderzak w celu weryfikacji uszkodzeń pod poszyciem zderzaka. Z prawej strony wspornik błotnika prawego będący jednocześnie powierzchnią mocowania ślizgu zderzaka jest skrzywiony(ślizg ciężko założyć, zdjęcie gwintu ze wspornika z prawej i lewej strony dla porównania przesyłam w załączniku nr.3).

    W wyliczeniu nie jest uwzględniona naprawa prawego przedniego błotnika który na połączeniu błotnik - zderzak ma odprysk lakieru bezbarwnego oraz drobne zarysowanie(powinno być widoczne na zdjęciach rzeczoznawcy, następstwem tego uszkodzenia jest najpewniej uszkodzony wspornik o którym jest mowa powyżej).  

    Błotnik posiada wgniecenie na rancie nad kołem(patrząc po obrysie na godzinie 1) – nie było spowodowane tą kolizją(zał. nr. 4)

     

    Podana stawka za roboczo-godzinę na poziomie 60zł jest rażąco niska i nie odpowiada standardom zakładów wykonujących naprawy na profesjonalnym poziomie(100zł wzwyż).

     

    Zastosowany w kosztach materiału lakierniczego współczynnik odchylenia na poziomie 70% jest bezpodstawnym okrojeniem wartości materiału.

    W wycenie pominięte zostało również lakierowanie wierzchnie(tzw. cieniowanie) błotników.

               

    Dopiero po przesłaniu rzetelnej wyceny zdecyduję czy oddać samochód do naprawy w ASO czy rozliczyć naprawę gotówkowo.

    Jednocześnie informuję, że w przypadku podtrzymywania swojego stanowiska przez ubezpieczyciela wystąpię z prośbą o pomoc do Rzecznika Finansowego.

     

    W załączniku przesyłam:

    1.      wycenę zderzaka, prawej zaślepki spryskiwacza reflektora, wspornika łączącego błotnik oraz zderzak  -  ASO Audi Lublin,

    2.      zdjęcie numerów ze zderzaka potwierdzające jego oryginalność,

    3.      zdjęcia wsporników błotników,

    4.      zdjęcie połączenia zderzak/błotnik oraz wgniecenia niebędącego przedmiotem sprawy.

     

    Z poważaniem:

     

  12. odwołania jeszcze nie wysłałem, czy jeśli wzbogacę pismo o bezprawnie naliczony rabat 10% na części zamienne oraz o cieniowaniu elementów sąsiadujących to pismo będzie dobrze wykonane?

    Co z demontażem zderzaka, próbować samemu - bo rozumiem, że jak nic nie będzie uszkodzone pod poszyciem to za fakturę od mechanika nie zostaną mi zwrócone pieniądze.

    Dziś dostałem od ubezpieczyciela mail-a z prośbą o uzupełnienie dokumentów tj.:

    -formularz zgłoszenia szkody komunikacyjnej,

    -kopia dowodu rej.

    oświadczenie sprawcy,

    - numer rachunku bankowego na który ma zostac przelane ew świadczenie

    Wysyłać w/w dokumenty czy posłać wszystko razem z odwołaniem?

     

  13. Cześć Wszystkim:hi:

    Może ktoś kompetentny rzuci okiem czy dobrze napisałem odwołanie. Ubezpieczyciel nie uwzględnił w kosztorysie prawego błotnika który był uszkodzony przed kolizją ale w innym miejscu. Na oświadczeniu spisanym na miejscu kolizji też uszkodzenie nie było wpisane bo wyszło dopiero po myciu pojazdu. Jest to niewielki odprysk klaru ale jednak. Co zrobić w takiej sytuacji? W załącznikach dołączyłem kalkulacje z Towarzystwa Ubezp. oraz zdjęcia uszkodzeń.

    Treść odwołania(korzystałem częściowo z tego co znalazłem w podobnych tematach ale proszę o sprawdzenie):

    Odwołanie

     

    Decyzją z dnia 18.08.2020 w sprawie przyznanej kwoty odszkodowania za szkodę komunikacyjną nr….. z tytułu obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, wysokość szkody została określona na kwotę 1085,23zł  Stwierdzam, iż przy prawidłowo dokonanej wycenie wartość przedmiotu ubezpieczenia powinna być na znacznie wyższym poziomie.

     

    UZASADNIENIE

     

    W mojej opinii Państwa wycena nie pokrywa rzeczywistych kosztów naprawy i przywrócenia samochodu do stanu przed kolizją.

    Zgodnie z art. 363 K.C na ubezpieczycielu ciąży obowiązek naprawienia szkody.

     

    Proponują Państwo naprawę na częściach nieoryginalnych, a prawo mówi wyraźnie - istnieje obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego – przed kolizją element nie był uszkodzony i takiego samego, nieuszkodzonego mam prawo żądać. Kwota podana za zderzak nie odpowiada rzeczywistym cenom rynkowym, nawet używane części oryginalne są znacznie droższe niż proponowane. Części karoseryjne w moim aucie są oryginalne a ponieważ zostały zniszczone w wyniku kolizji, istnieje obowiązek przywrócenia ich do stanu poprzedniego(w załączniku przesyłam kalkulację z ASO na zderzak).

    Sąd Najwyższy (Postanowienie Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 20 czerwca 2012 r. III CZP 85/11) uznał w wyniku wykładni art. 361§ 2 i art. 363 § 2 KC, że ubezpieczyciel, w ramach umowy o odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, powinien ustalić odszkodowanie w kwocie, która zapewnia przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia, wyrządzającego szkodę jako całości. Poszkodowanemu przysługuje pełne prawo do odszkodowania ustalonego według cen części oryginalnych, pochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu, niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania i faktu, że w obrocie dostępne są również tzw. części alternatywne, a więc najogólniej je określając - części zamienne nie będące częściami oryginalnymi. Dzięki naprawie dokonanej z wykorzystaniem części oryginalnych stan samochodu jest – pod względem technicznym, użytkowym, trwałości i estetyki - najbardziej zbliżony do jego stanu sprzed kolizji.

    Nadto nawet najbardziej staranna naprawa pojazdu nie zapobiegnie zmniejszeniu jego wartości rynkowej w stosunku do stanu sprzed szkody, wg art. 361§2 bowiem sam fakt uczestnictwa samochodu w wypadku wpływa na obniżenie tej wartości(uchwała Sądu Najwyższego z dn. 12 października 2001r.; CZP 57/01; OSNC 2002/5/57).

     

    W wyliczeniu nie jest uwzględniona naprawa prawego przedniego błotnika który na połączeniu błotnik-zderzak ma odprysk lakieru bezbarwnego oraz drobne zarysowanie(powinno być widoczne na zdjęciach rzeczoznawcy).  Błotnik posiada wgniecenie na rancie na kołem(patrząc po obrysie na godzinie 1) – nie było spowodowane tą kolizją.

     

    Podana stawka za roboczo-godzinę na poziomie 60zł jest rażąco niska i nie odpowiada standardom zakładów wykonujących naprawy na profesjonalnym poziomie(100zł wzwyż).

     

                Zastosowany w kosztach materiału lakierniczego współczynnik odchylenia na poziomie 70% jest bezpodstawnym okrojeniem wartości materiału.

     

    Jednocześnie informuję, że w przypadku podtrzymywania swojego stanowiska przez ubezpieczyciela wystąpię z prośbą o pomoc do Rzecznika Finansowego.

     

    W załączniku przesyłam:

    1.    wycenę zderzaka z ASO Audi Lublin

    2.    Zdjęcie połączenia zderzak/błotnik oraz wgniecenia niebędącego przedmiotem sprawy.

     

    Z poważaniem:

     

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie:hi:

     

    IMG_2747.JPG

    IMG_2748.JPG

    IMG_2749.JPG

    IMG_2750.JPG

    IMG_2751.JPG

    kalkulacja - Kopia.pdf

×
×
  • Dodaj nową pozycję...