storm2106

390 wyświetleń profilu

Osiągnięcia storm2106

Reputacja

1. Witam jak w temacie poszukuje dobrej skrzyni do mojej a4b6. Ponieważ w tej w aucie pierwszy mechanik stwierdził zurzyte koła zębate które rozrzucają olej po skrzyni, a drugi który wymieniał sprzęgło oznajmił mi iż kończą się łożyska w skrzyni.
  2. Witam Jak w temacie czy polecalibyście wymiane w tej firmie konkretnie znajduje się jej oddział w 64-100 Lesznie słowiańska 45. Zaproponowało mi to MTU z polisy, ma mnie to koszytować 20% wkładu własnego czyli 126zł. Czyli za przednią szybę policzyli 630zł.
  3. Ok,pisząc odwołanie od wyliczonej kwoty przez likwidatora na podstawie otrzymanych dokumentów, co najlepiej dołączyć, czy to co wyliczył jest adekwatne do telnej naprawy czy liczył zamienniki czy też ori części? Poniewż dzrzwi policzył nieuzbrojone a elektryka nie działa i na wyświetlaczu zapaliła sę kontrolka esp i świec żarowych pewnie jakieś błędy, drzwi pasażera też uszkodzone z wgnieceniem a ten mi policzył samo lakierowanie. Czy jest w stanie ktoś na podstawie tych dokumentów ocenić jak została ta szkoda wyliczona i czy poprawnie? I jaki czas mam na odwołanie od wyceny. Kolizja była 3.10.2014 likwidator wycenił szkode 07.10.2014 a kasę bede miał w przeciągu 14 dni I jaki czas mam na odwołanie od wyceny. Kolizja była 3.10.2014 likwidator wycenił szkode 07.10.2014 a kasę bede miał w przeciągu 14 dni
  4. Witam W zeszły piątek stałem na ulicy czekając aż wyjedzie koleś z parkingu i ja będe mógł sobie tam zaparkować, a tu nagle jebudu w bok mi przydzwonił jakiś marzyciel WV Lupo, bo nie nie zauważył. W rezultacie wgniota na dzwiach kierowcy plus mała wgniotka i odpryski na drzwiach pasażera. Dziś likwidator wycenił mi szkode na ponad 1800zł. Czy jest sens odwoływać się od tej sumy? Bo tylnie dzwi policzył za samo lakierowanie ale przed kolizją były całe i nie chciałbym szpachlować i malować. Gdzybym chciał się odwołać to brać tą sumę i sie odwoływać, czy pierw się odwołać? Poniżej zdjęcia, może ktoś miał podobny przypadek i wie czy suma jest adekwatna i czy nie została zaniżona wycena szkód. Dodam że ubezpieczenie mam w MTU i także sprawca tam je ma;) http://www.directupload.net/file/d/3768/exx8xiot_png.htm http://www.directupload.net/file/d/3768/atfjgl82_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3768/ui65o7q8_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3768/gsm3kdyo_jpg.htm
  5. Ten czujnik to fachowo nazywa się położenia pedału hamulca ?
  6. No właśnie wszędzie jest sucho pod kierownicą, sam się zdziwiłem gdzie niby ma tu być coś pozalewane. Dziś po pracy rozkręce kompa w podszybiu, sie zobaczy, ale podejrzewam że tam też będzie suchutko. Ale przejrze te styki a jak nie to wymiana czujnika. Skomplikowana jest wymiana takiego czujnika czy polega na wypięciu i wpięciu nowego. Może zaznacz mi który to jest konkretnie na załączonym zdjęciu. Żebym czegoś nie spartolił. Znalazłem na forum taki wątek i nim się zasugerowałem To jest to coś nad pedłem hamulca jedno niebieskie i drugie brązowe?
  7. Zanim wymienie czujnik, chciałbym wyeliminować ten powód. Podobno miejsce w którym jest komp moze sie dostawac wilgoć i śniedzieją styki. Pod kierą jest raczej sucho więc chyba zostaje jak mówisz komp pod machą. Czy demontując wycieraczkę trzeba ją dokręcić tak żeby się nie zacinały potem? Jak to nie pomoże to wymienie ten czujnik. Vag pokazuje błąd czujnika ale co ma pokazać że komp się zmoczył heh. Jecze jedno pytanko nad pedałem gazu jest też możliwe żeby tam coś zaśniedziało? Czytam te tematy i już nie wiem sam
  8. Witam dzis postanowiłem uporac się z świecąca kontrolka esp i mrugającą świec żarowych. Odkręciłem tablicę przyrządów aby dostać się do komputera pod kierownicą, wcześniej wyszukałem na forum rozwiązanie tego problemu ale nie wiem za co tam się mam zabrać, komp jest po lewej i trzymaja go 2 śruby. Z kolei wyczytalem tez ze nad pedalem gazu trzeba tez cos odkręcić. Może ktoś uporał sie z tym problemem i może mi napisać co po kolei musze zrobć i co odkręcić żeby dostać się do zaśniedziałych styków, załączam fote.
  9. Witam mam podobny problem tyle ze wa4 b6 2002 tdi. zapala sie kotrolka hamulca i później wywala mi migocząca kontrolka świec ???
  10. Najlepszy i najszybszy sposob to odkrecenie 3 srub od zamka, troche trzeba sie nagimnastykowac z grilem (ja otworzylem drewnianymilopatkami i z 3 srub a zajelo mi to ze 30 min zprzerwana fajeczke, u mnie jest problem z tym iz nie widze zadnej linki ide wlasnie do garazu pokombinowac. Sory ze bez polskich znakow ale klawiatura zmeczona po zabawach synusia;)
  11. Byłem u mechaniora I powiedział że ostatnią głupotą jest wymiana samego łożyska w Audi A4 B6. Łożysko oryginalnie lub zamiennik jest sprzedawane tylko z przystawką piasty. Można zmierzyć i kupić łożysko które bedzie pasowało, ale trzeba przetoczyć ta przystawke piasty a potem zabezpieczyc przed wyśliźnieciem jej choć takie majsterkowanie nie gwarantuje że za jakiś czas nie wyladujesz w rowie w najlepszym przypadku. Więc kupiłem łożysko RUVILLE z piasta i jeżdze spokojnie. Dzieki za porady!
  12. Najtaniej i najszybciej to zakupic transmiter radiowy z regulacja tonow i redukcja szumów, ustawiam ta sama czestotliwosc i smiga aż miło grają wszystkie głosniki i sub. A jakość zależy od tego jaka masz MP3, jak sciagne ważąca 160MB HD HQ to gra o niebo lepiej niz z CD CONCERT. I folderow moge utworzyć ile sie da.
  13. Byłem u mechaniora, stwierdził iż nie jest to żadne łożysko w skrzyni tym bardziej oporowe lecz zużycie kół zębatych w skrzyni . Olej zamiast pozostawc w miejscu zazebienia sie kół jest rozrzucany i w efekcie metal trze o metal i stad specyficzne "wycie skrzyni". Więc teraz szukam skrzyni (powiedział ze sprawa nie jest pilna ale jak wkurza mnie to wycie to lepiej wymienic cala niz bawic sie w wymiane kół zębatych) do AVF 1.9TDI 2002r 130KM 6 biegów.