Treść opublikowana przez >adamo<
-
Olej w dolocie
Jaki masz silnik? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka Puszka odmy jest rozbieralna? Zerknij chociaż do niej czy ma coś, co może się urwać lub popsuć. Z tego co widziałem na zdjęciach, to jest pusta w środku. Jeżeli jest pusta, to pewnie coś z silnikiem mam nie tak (pierścienie lub prowadnice zaworowe) skoro tak daleko pcha ten olej. Myślę nad montażem Oil Catch Tank ale obawiam się, że będzie zamarzał w zimę. Może przerabiał już ktoś to u siebie i może się wypowiedzieć? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Olej w dolocie
Cała. Olej wycieka na połączeniu dolotu z przepustnicą. Gdyby odma miała gdzieś pęknięcie olej zapewne leciałby tym pęknięciem. Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka Nikt nie rozbierał odmy? Co jest w środku tej puszki? Może się to wogóle popsuć? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Olej w dolocie
Witam, Czy ktoś rozbierał puszkę odmy w 1.8? Zastanawiam się czy coś się w niej nie popsuło, bo przestała spełniać swoje zadanie i puszcza olej na przepustnice. Jest go sporo, bo wycieka na łączeniu dolotu z przepustnicą i cieknie po filtrze oleju aż na osłonę silnika. Ciekawe jak jest zbudowana i czy może się zużyć? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Zdecydowałem się na Roemer Britax King II ATS 9 - 18 kg. Później kupimy 15 - 36 kg. Fotelik przymierzony do syna i do auta. Młody nie narzeka a i ja jestem zadowolony - nigdy nie wiedziałem jak bardzo należy napisać pasy a teraz fotelik sprawdza to za mnie :-) Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Czyli zostaje tylko opcja przodem do kierunku jazdy :-( Jakie foteliki możecie polecić? Chodzi o przedziały wagowe. Najkorzystniej byłoby zakupić 9 - 36 kg ale czy najbezpieczniej? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Witam, dużo ostatnio się mówi, że pięciokrotnie większe bezpieczeństowo dają foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Ma ktoś taki fotelik? Da się to wcisnąć do ciasnej z tyłu B5 w sedanie? Co z fotelem pasażera z przodu? Widziałem ostatnio taki fotelik w Ibizie i muszę powiedzieć, że pasażer z przodu może jechać jak ma nie więcej niż 150 cm wzrostu, 60 kg wagi i lubi trzymać głowę na podszybiu Zastanawiam się nad tego typu fotelikiem dla syna, bo wyrasta już z "nosidełka".
-
Poduszka silnika - czy kwalifikuje się do wymiany?
No więc szukam tej poduchy. Wg Etki ma ona nr 8D0 199 382 L W katalogu Corteco jest odpowidnik o nr 80000219 Natomiast w katalogu Lemfordera nie ma tej poduszki - pokazuje poduszkę tylko na stronę lewą 17701 01 a ja potrzebuję poduchę na stronę prawą. Przerabiał ktoś już ten problem z Lemfoderem? Wklejam adres katalogu https://webcat-services.zf.com
-
Czuć spaliny w kabinie
Sprawdź kolektor wydechowy. Może gdzieś ma przedmuchy? Auto nie pracuje ci głośno? Jeżeli to nie to, to pozostaje tylko odma. Jej przewody są już stare i kruche.
-
Poduszka silnika - czy kwalifikuje się do wymiany?
Dzięki. Kwota rzeczywiście nie mała. Można by ją spożytkować w inny sposób ;-) Zanim kupię poduszkę wejdę do kanału i upewnię się czy ten zastygły płyn to płyn z poduszki. Może kapało na nią coś z góry, np. olej silnikowy?
-
Poduszka silnika - czy kwalifikuje się do wymiany?
W jakiej firmy poduchę warto zainwestować?
-
Poduszka silnika - czy kwalifikuje się do wymiany?
No właśnie wygląda jaby coś z niej wyciekło (czarny olej?) Czy jest jakiś sposób aby ją sprawdzić zanim kupię nową?
-
Poduszka silnika - czy kwalifikuje się do wymiany?
Witam, Oceńcie proszę zdjęcie - czy poducha kwalifikuje się do wymiany? https://drive.google.com/file/d/0BxpayuT2SCvueGRuWEVaaERTYWM/view?usp=sharing Auto bardzo głośno pracuje w przedziale 100 - 120 km/h. Poza tym jest ok.
-
Prośba o analizę logów
Czy ta pompa, może mieć wpływ na niedomagania silnika po odpaleniu? Gdzie jej szukać i jak ona wygląda?
-
Prośba o analizę logów / diagnozę usterki
Wydaje mi się, że nie mam EGR w swoim silniku Jeżeli mam, to gdzie go szukać?
-
Świece + przewody
Zgadzam się z Tobą tyle, że Denso dostaniesz w ustawieniu fabrycznym a Boscha ten człowiek ustawia pod konkretny motor. Tak czy inaczej jestem zadowolony z efektu :-)
-
Świece + przewody
Przewody 165 zł Fajki 2x45 zł + Kw Świece 125 zł + KW
-
Świece + przewody
Witam, Przewody - BERU (ZEF 1367) Fajki - BERU (ZLE 276) Świece - Bosch platinum Nie wiem jaka była przerwa na świecach, bo nie miałem czym sprawdzić. Kupiłem je od tego gościa z bmw-sport. Podałem dane auta, on je ustawił i wysłał.
-
Świece + przewody
Przewody i świece wymienione - jest super Nie ma błysków, silnik równiej pracuje na jałowym no i jakby miał więcej mocy Dzisiaj jechałem obwodnicą 120 km/h na 5 biegu na tempomacie i musiałem wyprzedzić samochód. Wcisnąłem gaz w podłogę ... i nie poznałem samochodu. Zbierał się jak szalony. Coś jest na żeczy z tym ustawianiem świec pod konkretny motor. Jeżeli macie problemy z układem zapłonowym polecam kontakt z użytkownikiem pawelos666 z bmw-sport.pl. Posiada mega wiedzę na ten temat. Jeżeli chodzi o przewody, to tylko Beru!!!!
-
Świece + przewody
Dzisiaj montuję części - mam nadzieję, że błyski na przwodach to już przeszłość B-) Tym bardziej, że kupiłem świece ustawione do mojego motoru. Auto powinno się lepiej zbierać i kultura pracy powinna być lepsza - tak przynajmniej mówią koledzy z forum Bmw sport http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=83317&hilit=ik20+odstęp&start=20 Zobaczymy po montażu.
-
Świece + przewody
No to nie ma się czym martwić - najwyraźniej teraz Beru stosuje czarne trzonki. Jutro powinienem otrzymać przewody, fajki i świece - napiszę jak wyglądają.
-
Świece + przewody
Nie ma ich na stanie w tej chwili, wiec co do koloru się nie wypowie.
-
Świece + przewody
Tak jak myślałem - odpowiedzi od Beru brak.
-
Prośba o analizę logów
Błędów nie ma żadnych. Jutro sprawdzę ten czujnik. Poniżej screen z Vaga na rozgrzanym silniku (po trasie, na biegu jałowym): Zakładam, że temperatura płynu to kolumna trzecia. Temperaturę czego wskazuje kolumna czwarta? Sorry, screen nie przeszedł ... Nikt nie wie którego czujnika dotyczy 4 kolumna grupy 004? Ponawiam prośbę o analizę logów.
-
Świece + przewody
Wysłałem zapytanie - zobaczymy co odpowiedzą.
-
Świece + przewody
Po szwabsku nie dam rady Może wypowie się ktoś kto ostatnio kupił sobie te przewody?