zielo

O zielo

Osiągnięcia zielo

Reputacja

1. Cześć wszystkim. Mam problem.. Przy ruszeniu na pierwszym biegu występował dźwięk rzężenia wycia czy jakby ocierania się czegoś metalowego. Dźwięk zlokalizowany w skrzyni biegów. Występował tylko i wyłącznie na pierwszym biegu. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko cichło. Po rozłożeniu skrzyni okazało się, że wałek sprzęgłowy jest uszkodzony i główne łożysko. Parametry mojej skrzyni: 14 12063 GJV 3065 1 01X 301 103 K Silnik 3.0 ASN Quattro. Proszę o porady jaką skrzynię można włożyć zamiast tej GJV? Czy jest tu może ktoś kto specjalizuje się w regeneracji skrzyń bądź ma taką na sprzedanie? Znalazłem na Allegro używaną skrzynię z oznaczeniem FRE, ale nic nie wiem w tym temacie dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju informacje na temat przełożeń poszczególnych modeli skrzyń, co z czym można połączyć itp. Jutro muszę podjąć jakąś decyzję... Wszystkie podpowiedzi i informacje będą mile widziane. Serdecznie dziękuję za pomoc. ---------- Post dopisany 24-10-2013 at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 16:53 ---------- Już wiem, że skrzynia FRE nie pasuje. Zrobiłem 300km i po porównaniu korpusów okazało się, że to nie to :/ Czy ma ktoś może wiedzę na ten temat? Ewentualnie jakiś kontakt do zakładów które regenerują tego typu skrzynie?
  2. Cześć wszystkim Niedawno zmieniłem auto z Volvo S60 na Audi A4 i postanowiłem zarejestrować się na forum. Wcześniej byłem użytkownikiem klubu Vectra Unlimited, LeonClub, BMWsport itp. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele ciekawych tematów, odpowiedzi na nurtujące mnie pytania jak i może kiedyś pomogę innym użytkownikom A4rek. Moje Auto to Audi A4 3.0V6 Quattro z 2003r. Nadwozie Avant, kolor Avussilber Serdecznie pozdrawiam wszystkich z Płocka