Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ciężko wchodzą biegi - na zimnym


kusztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

W mojej B6 która mam od niedawna jest taki problem. Rano jak zapale samochód to ciężko wchodzą biegi nie tak ze nie da się je wrzucić, ale ciężej, i np jak stoję autem roszę na pół sprzęgle i zaraz zatrzymam to potem tez ciężko jedynkę wyrzucić i włączyć jakikolwiek bieg. W czasie jazdy i normalnego użytkowanie wszystko jest ok. Ale wkurza mnie to bo jak stoję na światłach chce podjechać 0.5m i potem wrzucić luz to już ciężko. Jakby to były synchronizatory to chyba w czasie jazdy by tez ciężko wchodziły? Dodam ze jeszcze oleju nie sprawdzałem.

Mozę to normalne objawy? Zazwyczaj jak ktoś jeździ tym autem mówi ze jest ok. I mówi ze ja znów wymyślam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na poczatrek olej w skrzyni a jak ci nie szkoda kaski to go wymień. przy okazji sprawdź poduszki skrzyni biegów...

jak masz możliwośc to przepompuj hydraulikę sprzęgła świeżym płynem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw auto na równym ,poziomym i gładkim podłożu, wciśnij sprzęgło i próbuj wrzucić na siłę jedynkę.

Jak auto będzie się delikatnie bujać do przodu, a silnik będzie delikatnie zamieniał odgłos pracy i obroty to wina sprzęgła.

Jeżeli autko zachowuje się tak jak napisałem przyczyn może być kilka , zużyty docisk który całkiem nie wysprzęgla, przyrdzewiały wielowypust tarczy na wałku sprzęgłowym skrzyni, klejące się do dwumasa lub docisku okładziny tarczy sprzęgłowej.

Na klejenie się okładzin może pomóc lekkie przypalenie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...