Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Nierówna praca zimnego silnika


driv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z obrotami silnika, tzn. rano w garażu i po 8 godzinach pracy po zapaleniu obroty silnika spadają nawet do 400 rosną spadają. Przy czym po paru sekundach silnik wkręca się na właściwe obroty i już nie ma problemu.

Późniejsze zapalanie, gaszenie już nie powoduje takich objawów. Szczególnie dotkliwie objawiło się to dzisiaj (wilgotno i zimno) Z góry dzięki za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję sprawdzić kable wysokiego napięcia i świece-kiedy je ostatnio wymieniałeś? Możliwe też,że walnięty jest czujnik temperatury,sonda lambda(grzałka niedomaga),albo brudna przepustnica.Przede wszystkim podepnij się pod VAG'a-może pokaże przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy vag pokaże taki błąd

Powinien pokazać jeśli coś jest nie tak.

Jednym słowem jak coś poważniejszego to VAG a jak świece i kable to tego raczej chyba nie pokaże?

Dzieje się tak tylko na PB na gazie ok (z drugiej strony to tylko na Pb zapala)

Które z tych wymienionych podzespołów się naprawia a które wymienia?:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gazu to nie jestem,ale z tego,co wiem to jeśli zapala się autko to najpierw ciągnie benzynę.Później przy określonych obrotach przełącza się na gaz. W tym przypadku jeśli problemy leżą zaraz po odpaleniu to możliwe,że filtr paliwa jest zapchany i nie podaje dostateczniej ilości paliwa,gorzej jeśli pompa paliwa pada. Jak sam widzisz powodów może być kilka. Na początek podepnij się pod komputer,zobaczymy,co pokaże. Poza tym jeśli nie wymieniałeś świec, filtra paliwa to proponowałbym zacząć od tego. Koszt niewielki a problem może właśnie tkwić w tych elementach,które co pewien czas należy i tak wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podejrzewam świece a najbardziej przewody bo dzisiaj było wilgotno i mocno się to ujawniło. Filtr paliwa wymieniałem, ale przy okazji zrobię to jeszcze raz. Dzięki za pomoc Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...