Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła


Robo_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś podesłać procedurę wymiany sprzęgła i koła dwu-masowego (kolejność, momenty).Biorę się za wymianę i chciałbym to sprawnie zrobić. W nagrodę będzie foto-story dla reszty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedure...

wymien przy okazji uszczelniacz tylny wału. teraz moze nie cieknie ale zawsze moza zaczac i ponowny demont skrzyni bedzie.

2umasa przykrecasz momentem

Etap 1. 60Nm

Etap 2. dociągnięcie- 90stopni każda ze śrub

docisk przykręć na jakieś 40Nm i starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :notworthy:, tak zrobię

No i po wszystkiemu :good: , dziękuje za pomoc.

Po zdemontowaniu okazało się że sprzęgło się ślizgało :shocked:.Podczas jazdy wcale tego nie odczuwałem, wymieniałem ze względu na trudności z załączanie biegów no i wysoko "brało".Koło dwumasowe miało na powierzchni ciernej ślady miejscowego przegrzania w trzech miejscach, poza tym luz chyba w normie, żadnych wycieków.Po wymianie biegi załącza się jak marzenie, pedał sprzęgła chodzi leciutko, brak wibracji na lewarku zmiany biegów i samochód jakby lepiej przyspieszał :wink4: (brak uślizgu sprzęgła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedał jest miekki przez praę dni. potem jak sprzęgło sie ułoży to pedał starci ta miękkość. wiem bo miałem tak samo miesiąc temu.takze nie czułem ze sprzegło mi sie ślizga.wyjałem skrzynie aby wymienic uszczelniacz wału i po zdjeciu sprzęgła udałem sie po nowe do hurtowni... :) i przynajmniej mamy już sprzęgło z bini....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z wybieraniem biegów powrócił :blink:

Przy wybieraniu szczególnie 1,2 i 3 czuć delikatne haczenie. Sprzęgło bierze ładnie w połowie, nie ślizga się, brak drgań na lewarku.

Sprzęgło odpowietrzałem na takiej zasadzie że dolałem płynu do zbiorniczka i spuszczałem przez odpowietrznik na siłowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z wybieraniem biegów powrócił :blink:

Przy wybieraniu szczególnie 1,2 i 3 czuć delikatne haczenie. Sprzęgło bierze ładnie w połowie, nie ślizga się, brak drgań na lewarku.

Sprzęgło odpowietrzałem na takiej zasadzie że dolałem płynu do zbiorniczka i spuszczałem przez odpowietrznik na siłowniku.

Sprawdź poduszki pod skrzynią oraz ewentualnie pod silnikiem. U mnie były uszkodzone poduszki po przekątnej prawa pod silnikiem i lewa pod skrzynią. Efekt był taki, że biegi się haczyły. Ponadto przesmaruj elementy ruchome lewarka pod mieszkiem może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki ok, lewarek przy wyłączonym silniku chodzi lekko, dzisiaj jeszcze raz odpowietrzałem i dalej biegi wchodzą z lekkim oporem.Jest jakby lepiej zaraz po odpowietrzaniu ale później wszystko wraca.

Przyczyną tego może być siłownik ten na skrzyni przy którym jest odpowietrznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...