Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wybite Airbagi - chcę założyć nowe - Co mam kupić oprócz poduszek ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto z wystrzelonymi poduszkami : kierowcy i pasażera.Wkońcu postanowiłem zainwestować w bezpieczeństwo i założyć jakieś poduszki tylko słabo orientuję się w temacie. Doradzcie mi co należy dokupić oprócz samych airbagów - np. taśma,sensory,kable.Gdzie kupiłbym taki komplet i ile w przybliżeniu mogłoby mnie to kosztować ??? Czy opłaca się kupować na allegro,a jeśli nie to gdzie taki komplet oprócz ASO można nabyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz wspomnianych poduszek, wyzwalacz (sensor) Airbagów (a przednie pasy Ci nie "wystrzeliły")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze też są oczywiście wystrzelone.A więc poduszki,sensor ( jeden czy dwa ? ),napinacze i coś jeszcze ??? Taśmę też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki, sensor, napinacze, taśmę nie koniecznie... (wymień te rzeczy i dopiero jak Ci wyskoczy błąd poduszki kierowcy to wymienisz taśmę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK kupię te rzeczy i postaram się założyć.A gdzie oprócz ASO i allegro można kupić taki komplet tzn. można kupić wymienione cześci jako nowe poza ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim jak poduchy są jednorazowe tak też czujniki uderzeń teraz pytanko w jakich okolicznościach te poduchy wywaliły

w przypadku układu 2 poduch czujniki są dwa na końcach podłużnic

-układ 4 poduch masz jeszcza dwa czujniki tzw. uderzeń bocznych na profilach poprzecznych pod dywanami na wysokości foteli przednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor poduszek jest 1 i zanjduje sie pod konsola srodkowa jest to czujnik przeciążeniowy i mozna go naprawic ale to musi robic jakis kumaty eektryk ale polecam wym na sprawny na allegro około 250-300zł. Poduszka kierowcy w podobnej cenie ale pasazera to juz koszt około 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym zakładzie za naprawę przednich airbagów + sensory + napinacze pasów krzyknęli około 3500zł.

Czy poduszkę pasażera po wypadku należy doprowadzić do pierwotnego stanu tzn. założyć nową ??? Pytam,bo mi gość na przeglądzie o tym wspomniał. Dziwne,bo przecież aibag pasażera nie jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...