Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zbyt wysokie niskie obroty


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni mam taki problem. Auto zapala nie od pierwszego kopnięcia. Trzeb a go z 3 sekundy kręcić. Od razu wskakuje na 1400 obrotów i spada powoli na 1100, 1000 i utrzymuje takie obroty na biegu jałowym Z rury przy zapalaniu puści czarnego bąka ale potem jest już ok tzn nie kopci ale ma ponad 1000 obrotów. czasami zapali normalnie ale własnie ostatnio coraz częściej ma takie objawy że ma za wysokie obroty a czasami chodzi normalnie i ma 900 obrotów.

Czego to może być wina? kąt wtrysku, przepływka, jakiś czujnik? Nie mam waga i ne mam jak sprawdzić dlatego pytam czy ktoś nie miał podobnego problemu i może mi doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podpięcia pod Vag się jednak nie obejdzie ale nie należy się jedynie ograniczyć do odczytu samych błędów (jeśli takowe będą) ale również podgląd wartości temperatur po wejściu w 01 Engine -> 08 Meas. Blocks -> grupa 007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podłączył mi jeden mechanik vaga i pokazało błąd czujnika temperatury płynu chłodzącego. Czy on może powodować takie zachowanie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on może powodować takie zachowanie silnika?

dokładnie ten czujnik czyli G62 powoduje podwyższenie obrotów na biegu jałowym. Teraz pozostaje tylko kwestia sprawdzenia czy to wina samego czujnika czy też zaśniedziałych jego pinów lub pinów we wtyczce albo gdzieś przełamany kabelek na wiązce od wtyczki do ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik cieczy chłodzącej 4 pinowy G62 i problem zniknął Ładnie pali i obroty ma w normie. Dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...