Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik ogrzewania tylnej szyby


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ogrzewanie tylnej mi nie działa a w angolii przydaje się to dość często bo jak zacznie padać to para buch...

Sprawdziłem bezpiecznik - OK. Za to włącznik nie jest OK bo jak go wciskam żeby włączyć to odskakuje na tę samą pozycję, nie pozostaje wciśnięty jak w przypadku innych włącznikó np świateł przeciwmgielnych czy awaryjnych. No więc wyjąłem chada i oglądam oglądam ale nic wydumać nie mogę jakiej blaszki czy też czegoś innego mi tam brakuje żeby to zaskakiwało. Nic to, pomyślałem, podejrze jak jest w innych włącznickah obok. wyjąłem od przeciwmgielnych ale ten jest inny niż od ogrzewania no i nic się nie dowiedziałem. Postanowiłem więc użyć ostatniej deski ratunku (oprócz kupienia nowego włącznika oczywiście) i zapytać szanownych forumowiczów. A oto zdjęcia rozebraneog włącznika, może ktoś z was dojrzy brak jakiejś blaszki któraby załączała przycisk i tym samym ogrzewanie :oops:

p1.jpg

p2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk zasze odskakuje po naciśnięciu tlko że gdy jest włączony to zapala się w nim pomarańczowa kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk zasze odskakuje po naciśnięciu tlko że gdy jest włączony to zapala się w nim pomarańczowa kontrolka.

Hmm..powinien odskoczyć troche ale nie do końca, tak jak pozostałe włączniki. Natomiast ten odskakuje do konca, w ogóle nie załacza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku włącznika jest układzik czasowy który po pewnym czasie grzania sam wyłancza ogrzewanie szybki i po naciśnieciu musi wrócić do góry, zapala się tylko lampka w włączniku, jak sam widzisz w środku masz przekaźnik, najlepiej by było jakbyś miał drugi włącznik na próbe, idz do sklepu motoryzacyjnego, kup włącznik sprawdz, jak bedzie hulać to zostaw jak nie to go oddaj, albo na jakiś szrot i weź na chwile na podmianke i zobacz, zobacz czy wogóle dochodzi jakies napięcie na włącznik, oczywiście po przekręceniu stacyjki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym lepiej poszukać na jakims shrocie(salvage),w sklepie to jakies 40 funtów pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czeka mnie wizyta w Audi Scrapers jednak :grin:

[ Dodano: 2006-08-04, 13:35 ]

Mojej przygody ciąg dalszy.

Kupilem uzywany włącznik i tak jak ktoś wspominał wyżej, on się nie wciska tylko załacza czasowy obwód i powinna zapalić się lampka. Nie sprawdziłem jeszcze czy działa, dzis wieczorem to zrobię. Jednak w razie czego kupiłem też miernik napięcia coby pomierzyć czy tam w ogóle jest jakiś prąd. Jeśli nowy włącznik też nie będzie załączał ogrzewania, pstrykne fotki kostki i miernika, może ktoś z was mi podpowie co mam gdzie przyłożyć żeby sprawdzić czy jest jakieś napięcie.

Pozdrawiam serdecznie.

p.s. koszt włącznika 10 funtów

[ Dodano: 2006-08-04, 21:11 ]

NO więc tak, dalej nie działa. Co więcej, kiedy zapalam światła, wszystkie włączniki są podświetlone oprócz tego , więc wygląda na to że do niego nie dochodzi żaden prąd. Bezpiecznik sprawdzałem i jets cały.

Co teraz sprawdzić? :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem. Po wciśnięciu nie zapala się na nim lampka (ta na dole) ale podświetlanie jest.Czy ktoś może wie, na których stykach powinno pojawić się napięcie po wciśnieciu przycisku? Aha, jak wymontować ten przycisk? Trzeba całą konsolę rozbierać, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...