Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem Multitronic


Szefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu jak włączę tryb P lub R skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, nie zawsze ale często. Podłączyłem Vaga i pokazuję błąd P0706 Czujnik zakresu jazdy -F125 niewiarygodny sygnał. Pytanie czy wysypał się sterownik czy co innego ? Jak ktoś będzie wstanie pomóc będę wdzięczny chcę się upewnić gdyż w serwie chcą 4tys za wymiane sterownika, mam gościa co naprawia za 400zł i już kilka osób u niego robiło i jest ok. Tylko nie wiem czy se poradze z wyjęciem sterownika;/ Audi to A4 2006r 2.0tfsi multitronic 7 biegów.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w Szukaj na forum. Tego typu problemu sa doskonale opisane wiele razy w innych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG-a i sprawdź w blokach wartości mierzonych sterownika skrzyni (MVB2) czy wskazania zgadzają się z aktualnym położeniem drążka zmiany biegów. W ten sposób zweryfikujesz czy masz wybierak do ustawienia czy też padło połączenie z którmś z czujników halla...

Co do naprawy sterownika - procedura wyciągnięcia sterownika została opisana przez kolegę lechwik:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=53159.0;highlight=multitronic

Procedura wymiany oleju ATF została opisana przez kolegę antolak w encyklopedii CVT:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, Piotr Witam Wszystkich.

mam problem i zapytanie mam a6 1,9 tdi 130 km i skrzynie multitronic 6 listowa. przy zimnej skrzyni dziala bez zarzutów ale jak przejade okolo 10-15 km. to przy ruszaniu zaczyna poszarpywac i trwa to do okolo 40 km/h pozniej juz idzie gladko. zastanawiam sie czy byl wlany wlasciwy olej do skrzyni bo takie problemy zaczely sie pojawiac okolo 500 km od wyjazdu z servisu gdzie wymienialem olej. poprosze o podanie mi poprawnego oznaczenia oleju jaki powienienem wlac do tej skrzyni.

z gory dziekuje za pomoc. Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniałeś w autoryzowanym serwisie?

Prawidłowe oznaczeni ATF dla multitronika to G 052 180 A2 (ostatnie dwa znaki to wielkość pojemnika, w tym przypadku czyli A2 = 1L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...