Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne "pikanie" , dziwna kontrolka??


kuzia1

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich sluchajcie mam taki problemik i prosilbym o wytlumaczenie i pomoc. Jade sobie ostatnio normalnie bez zadnych szalenstw..a tu nagle zapalila mi sie kontrolka na glownej konsoli- czerwona z wykrzyknikiem w kolko i nawiasach.... zapalila sie na moment i zapikalo kilka razy i zniknela. ??? tak sie zastanawiam co to za kontrolka i co moze oznaczac?? obecnie jestem daleko od domu i tu jest problem ...jak macie jakies rady co moglo oznaczac to dziwne zachowanie moze ktos mial taki objaw...z gory wielkie dzieki PZDR :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)
kontjw4.th.jpg

[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2007, 23:53 _________________________________________________Fotka autorstwa Moderatora :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w normie, no moze plyn w ukladzie hamulcowym;) jest troche niski ale kurcze sadze ze jest ok, ogolnie....bez jakis udziwnien i spadkow ....takze co to jest....tak sie zastanawiam teraz bo autko dokladnie bylo na skrecie i to strym i tu moze byc problem ...moze faktycznie problem z plynem hamulcowym, ale czy od tego jest dokladnie ta kontrolka???PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przewód powrotny do zbiornika płynu chłodniczego i oczywiście chłodnicę.

Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem nie oznacza usterki chłodnicy czy braku płynu chłodniczego. Są dwie podobne kontrolki jedna ASR a druga układu hamulcowego. Postaraj sie wykorzystać fotke którą ci dałem i zaznacz ;) są te kontrolki będzie jaśniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rysunku jest taki problem ze niestety nie mam licznika FIS tylko ten zwykly i uklad kontrolek jest troszku inny alee!! kontrolka ktora sie wyswietla jest podobna do tej na tym rysuku ktora znajduje sie w czesci gdzie jest predkosciomierz i to jest jedna z dwoch albo druga albo trzecia od prawej strony czyli te dwie gorne Na pewno jedna z nich jest od recznego a ta druga??// wlasnie??!! od czego jest ta kontrolka!!

no teraz sobie powiekszylem i to zadna z nich Ta moja wyglada identycznie ale ma w srodku wykrzyknik ( ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo super tylko klocki to napewno nie sa bo mam nowe takze spoko plyn hamulcowy tu moze byc minimum ale bez tragedi martwi mnie uciekajacy plyn chlodniczy.........za dzien to 2mm na zbiorniku wiec tu jest problem. Ciekawi mnie czy w jakby byla walnieta uszczelka pod glowica to czy olej przedostaje sie do plynu chloddniczego???? czy wogole mozna jakos to zdiagnozowac??

[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2007, 01:00 _________________________________________________noooo super tylko klocki to napewno nie sa bo mam nowe takze spoko plyn hamulcowy tu moze byc minimum ale bez tragedi martwi mnie uciekajacy plyn chlodniczy.........za dzien to 2mm na zbiorniku wiec tu jest problem. Ciekawi mnie czy w jakby byla walnieta uszczelka pod glowica to czy olej przedostaje sie do plynu chloddniczego???? czy wogole mozna jakos to zdiagnozowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kocki możesz miec nowe ale kabelek od zużycia klocków możesz mieć np. przetarty :naughty: a co do 2mm różnicy płynu chłodniczego to jeszcze nic nie mówi bo może furka inaczej stoi dzisiaj jesli uszczelke by wywaliło to napewno to niebedzie 2mm różnicy i olej może sie pojawić w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprawdzić sobie samemu w prosty sposób uszczelkę pod głowicą a więc ewentualny przedmuch w kanał wodny to sprawdz czy kompresja nie wydostaje się przez zbiornik wyrównawczy. Najlepiej to sprawdzisz jak wypełnisz zbiorniczek płynem- jeśli jest do bani to będziesz widział wydostające się pęcherzyki powietrza.

A jeśli chodzi o tą kontrolkę to chyba jest pochodząca od hamulców. U mnie też lubi się zaświecić coś podobnego na dziurach jak mam mało płynu ham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc witam sluchaj wiesz co chyba masz racje z hamulcami i uszczelka. Co do kontrolki to faktycznie mialem malo plynu a zaswiecila sie dokladnie na zakrecie wiec kupile plyn i zalatwilem sprawe To jedno zostaje drugi...USZCZELKA :kwasny: mam do Ciebie pytanie; nalac caly zbiorniczek po korek ?? czy jak to zrobic?? w tej chwili jestem troche daleko do domu a szkoci na takiej robocie sie wogole nie znaja wiec oddac Audiole pod noz tutaj to masakra. i wlasnie chcialem sie dowiedziec dokladniej jak wykluczyc uszczelke autko ma 9 lat a jezdze nim rok wiec jakos wczesniej nic sie nie dzialo ani nie bylo przegrzane ani nic wiec nie wiem co tak naprawde sie dzieje z plynem chlodniczym... martwi mnie ze zaraz jak skoncze jazde i otworze maske to na bagnecie jest kilka malutkich banieczek powietrza ale olej jest git ani nie jest rzadki anie nie ma jakiegos dziwnego koloru Majonezu pod korkiem nie ma wiec nie wiem co???Widze ze cos wiesz o autkach wiec dlatego pytam POzdro i wielkie dzieki Gregor-Szkocja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...