Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Padnięta turbina i zalany wydech olejem


balagan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze. Ostatnio z dnia na dzień moja A4 zaczęła mocno kopcić na rozgrzanym silniku (na biało). Zawiozłem autko do mechanika okazało się że turbinka zaczęła puszczać olej więc :wallbash: regeneracja. Po założeniu turbinki samochodzik ciągle kopci na ciepłym silniku. Mechanik stwierdził że wszystko było zalane olejem i musi się "wypalić" . Olej nie ubywa więc teoretycznie wszystko ok poza chwilowymi tumanami dymu przeważnie na wzniesieniu. I teraz pytanko ile to może się wypalać? Dodam tylko że od momentu gdy uszkodziła się turbina do wymiany ubyło ok 1 litr oleju w silniku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy katalizator nie powie PAPA????

jak dasz mu troche w tyłek żeby sie tłumik zagrzał to pewnie szybciej sie to wypali,.,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. moja turbina tez pusciła olej w komin. powiem tak. jeśli turbina puściął olej prosto w komin to silnik nie spalał oleju. trzeba było od razu wyciąc taka, bo napewno jest zabity i turbo ma cieżo, pozatym olej bardzo długo kapał z tłumika. samo dymienie powinno ustac dośc szybko po około 100km juz nie powinno dymić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się olej w Turbinie wypalał przez 200km na rozgrzanym silniku :rolleyes:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2010, 12:36_________________________________________________wydechu teej a nie turbinie sorki za pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal katalizator

jaki jest koszt nowego katalizatora ? Strumienicy bym nie chciał bo mam złe skojarzenia po tym jak zamontowałem coś takiego do mojego civica, a może po prostu rozbić zawartość kata i zostawić samą puchę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...