Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradar i Straż Miejska


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie zapytanie, podczas wyjazdu nad morze zostalem namierzony przez Fotoradar ktory byl ustawiony przy drodze, byl to fotoradar przenosny.

Moje pytanie, czy straz miejska ma uprawnienia do obslugi fotoradarow oraz czy moga oni wlepiac mandaty czy tylko policja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz moga ;)

A od kiedy to obowiazuje?

Przyslali mi ankiete zeby wskazac kierowce gdyz kto inny jechal a kto inny jest wlascicielem. A co jesli nie odpisze i nie wysle im?[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2007, 11:22 _________________________________________________A co jesli podam dane kierujacego ktory mieszka np w niemczech i jest tak zameldowany? Czy za 200zl beda dochodzic do zaplacenia przez niego czy przerzuca zaplate na mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż Miejska może robić fotki od bodajże 25 lipca tego roku (juz zgodnie z prawem).

Jeżeli fotka jest sprzed tego czasu to możesz to olać, wg. mnie.

Jeżeli została zrobiona po tym terminie to:

- możesz nadal to olać, może nie będzie im się chciało dalej dochodzić; sprawę mogą chyba skierować do sądu, a z sądami to wiadomo jak jest;

- możesz podać dane znajomego, ale lepiej go o tym poinformuj, żeby nie był zdziwiony jakby co; Policja już poodbno wysyła takie fotki po świecie, a Straż Miejska to nie wiem.

Nie wiem do kogo należy ten samochód, jeśli jakiś brat lub ojciec i chce Wam się pobawić w kotka i myszkę, to możecie napisać, że nie wiecie, gdyż samochodu używa 5 osób, a kolejne 5 osób używało go podczas pobytu w miejscowości ...

Ewentualnie, właściciel może napisać, że nie jest w stanie wskazać prowadzącego, ale może przyjąć mandat kredytowy (bez punktów oczywiście).

__________________________________________________________________________________________________________________________

Cholera, muszę odświeżyć temat :wallbash:

W sierpniu 2005 przyjąłem mandat od straży miejskiej za przekroczenie prędkości (fotoradar).

Nie płaciłem długo.

Potem się okazało, że robili to bezprawnie (wystawianie mandatów za prędkość).

Niestety skarbówka upomniała się o ten mandat (po 2,5 roku sobie przypomnieli :kwasny:)

Czy mandaty wystawione przed wyrokiem TK mają być anulowane, czy po prostu "było, minęło?"

Pewnie powinienem go zapłacić i ewentualnie gdzieś się odwołać, ale gdzie?

3 stówki piechotą nie chodzą (tym bardziej, że dzisiaj kolejna stówka poszła się ... :disgust:)

HELP, bo jutro muszę puścić przelew do skarbówki, bo inaczej będą szefa mi pismami nękali (się kur... do roboty urzędasy wzięli, tylko nie Ci co potrzeba :angry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scan001.jpg

Akurat w temacie. Fotka od straży gminnej. Jade do nich w piątek się dogadywać..

190zł i 4 pkt. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nie zaplacony mandat od Strazy Miejskiej zostalem wezwany przez Urzad Miasta - Wydzial egzekucyjny. po 1.5 roku musialem doplacic do kwoty mandatu 2zl :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nie zaplacony mandat od Strazy Miejskiej zostalem wezwany przez Urzad Miasta - Wydzial egzekucyjny. po 1.5 roku musialem doplacic do kwoty mandatu 2zl :decayed:

Ale wiesz.. Skoro i tak tam jade.. To wole spróbować chociaż się dogadać, żeby mnie nie sciagali za 1,5 roku 450km od domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysałem narzeczoną do strażaków za złe prakowanie i była przygotowana dla mnei propozycja 300zł a Ona zbiła ją do 50zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nie zaplacony mandat od Strazy Miejskiej zostalem wezwany przez Urzad Miasta - Wydzial egzekucyjny. po 1.5 roku musialem doplacic do kwoty mandatu 2zl :decayed:

Ale wiesz.. Skoro i tak tam jade.. To wole spróbować chociaż się dogadać, żeby mnie nie sciagali za 1,5 roku 450km od domu..

ja tez bylem sie wczesniej dogadac... musialem bo autem sluzbowym lecialem.

z 400zl i 6pkt ktore mialem dostac, dostalem 100zl i 4pkt, ktore zaplacilem dopiero po 1.5 roku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nie zaplacony mandat od Strazy Miejskiej zostalem wezwany przez Urzad Miasta - Wydzial egzekucyjny. po 1.5 roku musialem doplacic do kwoty mandatu 2zl :decayed:

Ale wiesz.. Skoro i tak tam jade.. To wole spróbować chociaż się dogadać, żeby mnie nie sciagali za 1,5 roku 450km od domu..

ja tez bylem sie wczesniej dogadac... musialem bo autem sluzbowym lecialem.

z 400zl i 6pkt ktore mialem dostac, dostalem 100zl i 4pkt, ktore zaplacilem dopiero po 1.5 roku :decayed:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli wskażemy takiego kierowcę:

Olatunde Adebodun

Shendam

Nigeria

Dane są autentyczne będą szukać takiej osoby?

pytam czysto retorycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...