Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

nie znam się na samochodach, a w ostatnio kupionej audiczce zaczęło się coś niepokojącego dziać.

Sytuacja wygląda tak, że samochód całkowicie stracił moc, a dodatkowo przy ~1900 obrotów słychać zgrzyt.

Zrobiłem logi wg. instrukcji na stronie, ale to mój pierwszy raz, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś kto zna się na analizie powie mi co może być przyczyną takiego zachowania.

Fault codes:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 019 AN

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1063

Coding: 00002

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation

P1556 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 389 D

Component: ABS/ESP front D36

Coding: 04255

Shop #: WSC 06435

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: ö 8D

Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 920 930

Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D17

Coding: 00040

Shop #: WSC 77216

Ident.-Nr. Wegfahrs.:AUZ5Z0B1197172

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D12

Coding: 12865

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

00991 - Interior Lights

28-00 - Short to B+

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 035 195

Component: Radio D00

Coding: 00201

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

Statyczna:

http://img832.imageshack.us/img832/7891/s000.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/7956/s001.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/1914/s003x.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/6458/s004o.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/5730/s007.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/8019/s018.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/187/s023.jpg

[basic settings]

http://img85.imageshack.us/img85/8909/s000bs.jpg

http://img203.imageshack.us/img203/8229/s003bs.jpg

Dynamiczna:

http://img695.imageshack.us/img695/2799/d000.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/4269/d001p.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/2509/d003.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/8166/d004o.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/8604/d008.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/1875/d010.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/6089/d011v.jpg

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Opublikowano

masz całkowite niedoładowanie pomijając już fakt, że logowałeś auto w trybie awaryjnym co dyskwalifikuje powyższe logi jako nieprzydatne do ich oceny. Przed każdym kolejnym logiem dynamicznym gaś i ponownie uruchamiaj silnik aby zresetować tryb awaryjny. Skoro Vag, poza błędem 17964, nie wywalił innych błędów w sterowniku silnika to sprawdź szczelność wężyków podciśnieniowych oraz szczelność dolotu a przede wszystkim zdejmij rurę powietrza z turbosprężarki - tę idącą do niej od obudowy filtra powietrza i ręką sprawdź luzy i stan łopatek wirnika. Odpal silnik i druga osoba niech dodaje co jakiś czas gazu a Ty w tym czasie na zdjętej rurze powietrza z turbo wsłuchaj się w odgłosy pracy turbo bo nie jest wykluczone, że wirnik trze o obudowę z powodu nadmiernych luzów wałka.

Opublikowano
  • Autor

To mój pierwszy raz z komputerem w samochodzie i nie wiedziałem nawet, że auto przechodzi w tryb awaryjny. Po czym to poznać? Jak wrócę do domu w weekend, to sprawdzę, to o czym napisałeś Sztomel i postaram się zrobić jeszcze raz logi, tym razem poprawnie ;) Póki co dzięki za pomoc.

Pozdro

Opublikowano

Odpal silnik i druga osoba niech dodaje co jakiś czas gazu a Ty w tym czasie na zdjętej rurze powietrza z turbo wsłuchaj się w odgłosy pracy turbo bo nie jest wykluczone, że wirnik trze o obudowę z powodu nadmiernych luzów wałka.

Jesli turbo bylo by w taki stanie ze wirnik tarl by o obudowe to z pewnoscia caly olej jaki zasilal by turbo znalazl by sie w dolocie i pewnie w wewnatrz cylindrow Z reszta takie zuzycie nie pojawia sie z dnia na dzien i z pewnoscia musial by sie pojawic objawy takie jak stopniowy spadek mocy, dymienie itp. Chyba ze nastapilo uszkodzenie mechaniczne wirnika, ale to juz przypadek krytyczny i wtedy nie polecam odpalania silnika, bo mozna sobie problemow jeszcze wiecej zrobic. Tak jak Sztomel pisze zdejmij rure dolotu i sprawdz najpierw stan wirnika ale bez odpalania.

Opublikowano

sprawdz przewody podcisnienia, byc moze ktorys pekl albo spadł, a i jeszcze sprawdz czy sztanga przy turbo dziala prawidłowo

Opublikowano
  • Autor

O dymieniu zapomniałem napisać, jest obfite jak się depnie. Odnośnie oleju, to jest w którymś miejscu wyciek, ale nie wiem, czy to jest powiązane z obserwowanym brakiem mocy, bo występuje od kiedy auto zostało kupione (~5 miesięcy), a wtedy moc była jak najbardziej w porządku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.