Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak nawiewu ciepłego powietrza


fly07

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiew ciepłego powietrza działa prawidłowo tylko na nogi i na szybę. Ze środkowych kratek leci zimne powietrze. Vag sczytał błędy: 01274, 01810, 01841, 01842. Z opisu błędów nie mogę się zorientować których silniczków błędy dotyczą /lewy-prawy/, np. V158 - G220 to lewy czy prawy? To samo z V159 - G221. Poza tym gdzie te silniczki są zabudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie nie powtarzac z tematem to tu dopisze moj problem.

Ogrzewania nima no i odbrze dzisiaj odmulalem nagrzewnice odkamieniaczem itd potem odpowietrzenie itd ale nic nie pomoglo ale jak juz zaczalem sie temu przygladac ( autem zona jezdzi) to zauwazylem ze jak w klimatroniku ustawiam niska temperature to zimne powietrze leci ze wszystkich nawiewow a jak ustawie na HI to leci tylko z podszybia i to z polowy klatki nawiewnej (lewejstronie) nawet nie z calej klatki hm ;( , kody sprawdzielem i wychodzi mi .0 tez dziwne bo nie wyswietla 0.00 tak jak jest w opisie uzywana kodow klimatronika tylko jest samo .0 , jak zmieniam temperatury to slysze dzialajace silniczki ruszajace chyba tymi klapkami , szukalem tu na formu opisu jak sie dostac do tych klapek bo jakbym sie dostal i by sie okazalo ze jakas tam klapka zaslania nagrzewnice i nie dziala to wezme siekiere i ja usune a na lato bede sie dalej martwil , chyba ze ktos toto chce kupic , ale silnik duzy wiec ciezko bedzie sprzedac wiec musze jakos to ogrzewanie uruchomic zeby jeszcze pojezdzic , bardzo prosze o pomoc po pierwsze czy tez podejrzewanie te klapki - moze jakas linka albo co a po drugie moze kto ma pod reka instrukcje jak sie do tychze klapek dostac .

Z gory dziekuje.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=49193&from_showcat=1&p=2&string=audi+a4

http://moto.allegro.pl/audi-a4-sterownik-silownik-silniczek-nawiewu-99-02-i1222619045.html

http://moto.allegro.pl/kompletna-nagrzewnica-audi-a4-8e0-i1223293964.html

Tak to wszystko wyglada łącznie z silniczkami.

pysio30 w twoim przypadky musisz wymontować wszystko jak na zdjęciu i dopiero rozebrać to na pół i dostaniesz sie do klapek - roboty od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj półkę z pod kierownicy i schowek po stronie pasażera na środkowej konsoli po obu stronach są silniczki po stronie kiery jeden po drugiej stronie jest chyba 3 nie pamiętam dokładnie ale jeden jest odpowiedzialny za temp, popatrz na te silniczki przestawijąc jednocześnie temp na klimatroniku zobaczysz czy chodzą jeśli nie spróbuj pociągać za cięgna sterując jednocześnie temp+-,jeśli nic to nie da zostaje wmiana silniczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem silniczki: jeden od strony kierowcy na środkowej konsoli - V158, trzy z środkowej konsoli po stronie pasażera i jeden po stronie prawej - V71. Rozebrałem je wyczyściłem komutatory i szczotki. Po zamontowaniu występują już "tylko" błędy: 01810 i 01842. Jeżeli chodzi o praktyczną stronę nawiewu - jest gorzej jaj było: wali gorącym powietrzem z kratek środkowych po lewej stronie bez możliwości regulacji temperatury. Strona prawa - bez zmian, brak ciepłego nawiewu z środk. kratek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podmień od kogoś klimatronik może masz uszkodzony jeśli nie to myślę że jednak coś z tymi silniczkami coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...