Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwne blugotanie za prawym przednim kołem


Poki

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem... posiadam A4 1,8T + gaz sekwencja z 99r. Pewnego razu na trasie wyrzucilo mi pomaranczowa kontrolne od oleju... zaraz zgasła... sprawdzilem na postoju olej i jest minimalnie pod optymalną granica... mialem tak w tamtym roku wiec stwierdzilem ze doleje ta setke i bedzie spokoj... wszystko by bylo ok gdyby nie to ze jak przyjechalem do domu to na wolnych obrotach zaczelo mi cos bulgotac za prawym przednim kolem... polozylem sie odrazu pod autem ale niestaty nic z tamtad nie cieknie... pierwszy raz mam taki przypadek... od tamtej pory narazie nie odpalałem auta... co to moze byc i jak to naprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu na trasie wyrzucilo mi pomaranczowa kontrolne od oleju... zaraz zgasła... sprawdzilem na postoju olej i jest minimalnie pod optymalną granica... mialem tak w tamtym roku wiec stwierdzilem ze doleje ta setke i bedzie spokoj...

A co do oleju to na początek możesz przeglądnąć kabelki do czujnika cośnienia oleju i jak są ok. to wymiana czujnika nie zaszkodzi :wink4:

Na jakim oleju jeździsz i jaki przebieg auta???... bo może pompa olejowa już nie wyrabia? :gwizdanie:

Co do bulgotania to dotankuj i sprawdź wężyki odpowietrzające pod autem :cool1: Jedno z drógim nie ma nic wspólnego- zwykły zbieg okoliczności.

Aaaa.... i zapraszamy na spota w niedziele :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mqover79 : jak z dostepem do tej rurki ? wiesz moze co musze powyciagac z auta zeby sie do niej dostac... ?

MASATO: tak jak mowisz... caly dzien jezdzilem w trasie w deszczu i to moze byc przyczyna tego "zjawiska"

grzes1150: jeżdze na Petro-Canada 10W-40 i olej zmianiałem w lutym tego roku... jezeli chodzi o spocik to z mila checia bym do was zagladna Panowie ale niestety musze pozalatwiac troche spraw na ktore w tygodniu niestety nie mam czasu... ale napewno sie kiedys pojawie :)

Jutro postaram sie wszystko posprawdzac i napisze jaki dalo to efakt :) z gory wszystkim dziakuje za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes1150: jeżdze na Petro-Canada 10W-40 i olej zmianiałem w lutym tego roku... jezeli chodzi o spocik to z mila checia bym do was zagladna Panowie ale niestety musze pozalatwiac troche spraw na ktore w tygodniu niestety nie mam czasu... ale napewno sie kiedys pojawie :)

Kiepski olej jak na 1.8T :thumbdown: i chyba z beczki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes1150: jeżdze na Petro-Canada 10W-40 i olej zmianiałem w lutym tego roku... jezeli chodzi o spocik to z mila checia bym do was zagladna Panowie ale niestety musze pozalatwiac troche spraw na ktore w tygodniu niestety nie mam czasu... ale napewno sie kiedys pojawie :)

Kiepski olej jak na 1.8T :thumbdown: i chyba z beczki :gwizdanie:

Musisz zdjac nadkole po tej stronie co jest ta rurka i posprawdzaj sobie czy nie sa gdzies zagiete przewody ktore dochodza od baku do tej rurki.Jak sciagnisz nadkole to zobaczysz tez filtr weglowy na wysokoci slupka przednich drzwi- moze byc zabrudzony lub uszkodzony a mozna go przedmuchac powietrzem.Moze tez byc uzkodzony badz zabrudzony zawor EGR znajduje sie on pod maska -stojac na wprost po lewej stronie samochodu z ktorym to polaczona jest przewodami ta rureczka- mozna wu wstrzyknac wd40 i przedmuchac kompresorem lub pompka.

PS. Badzo czesto przy zabrudzeniu lub uszkodzeniu ktorejs z wymienionych czesci wytwarza sie podcisnienie w baku, przy wlewie paliwa slychac syszenie a pod samochodem z przodu charakterystyczne bugotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zdjąłem koło i nadkole... znalazłem tą rurke pod progiem. Odkręciłem korek od wlewu paliwa... Auto zaczelo pracowac normalnie ale ta rurka zasysa powietrze... Czy to normalne ? Czy ona nie powinna zasysac powietrze ?? Po pewnym czasie ani nie zasysala ani nie wypuszczala powietrza... Po urzyciu spryskiwaczy znow zaczela zasysac powietrze... Czy to źle ? jezeli ją zatkam palcem to po pewnej chwili zaczyna bulgotac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...