Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kradzież z osiedla strzeżonego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o poradę znawców. Wczoraj w nocy z mojego auta skradziono mi CB oraz antenę - złodziej wybił szybę :wallbash:. Mieszkam na osiedlu gdzie cały czas jest ochroniarz oraz monitoring. W comiesięcznych opłatach za czynsz mam wyszczególnioną pozycję utrzymanie monitoringu oraz ochrona osiedla. Umowę z firmą ochroniarską ma zawartą wspólnota mieszkaniowa.Ochroniarz który miał dyżur nic nie widział i kazał się zwrócić do biura nieruchomości o wydanie nagrania z monitoringu :shocked:. W poniedziałek mam mieć nagranie ale już teraz wiem że i tak nie będzie widać nic co mogło by pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy :confused4:. Poprosiłem również o kopię umowy z firmą ochroniarską. Czy mogę się teraz starać o odszkodowanie od firmy chroniącej osiedle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość firm ochroniarskich, itp. jest ubezpieczonym od tego typu ryzyka (podstawa).

Pytanie, czy ta konkretna posiada polisę i przedmiotową klauzulę.

Przede wszystkim zgłoś całe zajście policji.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem na policję od razu. Oczywiście nie raczyli przyjechać tylko kazali mi samemu pojechać do nich i złożyć zeznania. Spisali przyjęcie zgłoszenia i numery seryjne radia. Zobaczę jutro co pisze w umowie z firmą ochroniarską na temat odszkodowań.[br]Dopisany: 03 Październik 2010, 15:04_________________________________________________

Ubezpieczenie mają - rozmawiałem z ich dyrektorem kazał napisać do nich pismo, że domagam się odszkodowania a oni skierują do do swojej firmy ubezpieczeniowej natomiast

później czytałem umowę z biurem ochrony. Jest w niej zapis, że biuro nie odpowiada za uszkodzenia pojazdów w tym wybite szyby oraz przedmioty skradzione z pojazdów. Orientuje się ktoś czy taki zapis może być w ogóle wprowadzony do umowy z firmą ochroniarską? Wychodzi na to ze ochrona pilnuje mi trawników - bo za kradzieże w mieszkaniach również nie odpowiadają. Nie wiem czy w ogóle pisać do nich to pismo bo od razu się zasłonią tym zapisem i nic nie zrobią

Większość firm ochroniarskich, itp. jest ubezpieczonym od tego typu ryzyka (podstawa).

Pytanie, czy ta konkretna posiada polisę i przedmiotową klauzulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domagaj się numeru polisy i zgłoś szkodę.

Jeśli TU uchyli się od odpowiedzialności, będziesz znał wysokość szkody, bo proces likwidacji powinni przeprowadzić, a wówczas wystosujesz wezwanie do zapłaty firmie ochroniarskiej.

Czego dotyczy umowa pomiędzy firmą ochroniarską a wspólnotą ?

Sprawa na moje oko jest do wygrania.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule umowy jest dokładnie " UMOWA o wykonanie usług ochrony w formie bezpośredniej ochrony fizycznej" , Zakres usługi "... pełnienie czynności ochrony mienia w postaci prewencyjnych obchodów na terenie części wspólnej nieruchomości zleceniodawcy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem firma nie wywiązała się z umowy zaniedbując swoje obowiązki ...

A wyłączenie odpowiedzialności, o którym piszą jest absurdalne i zaprzecza warunkom umownym - następstwom zaniechania.

Kłania się k.c.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...