Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z zakodowaniem kluczyka w b5


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po podłączeniu się z centralnym zamkiem miałem dwa błędy:

jeden niezidentyfikowany

a drugi mniej więcej znaczył jak by za dużo prób kodowania kluczy (tak po polskiemu nie po polsku to tłumacząc)

skasowałem błędy i już nie występują

Pilot niestety dalej nie działa więc przeszedłem do kodowania

korzystałem z wątku http://www.a4-klub.pl/smf/all_dopasowanie_pilotow_zdalnego_sterowania-t118984.0.html

doszedłem do adaptacji w którym pojawiło się okno:

06102010051.jpg

w górne okno wpisywałem najpierw 01 ale że pojawiał się błąd to próbowałem pod 21 niestety w obu przypadkach wyskakiwało:

06102010052.jpg

chciałem przejść do drugiego sposobu podanego w wątku o dopasowaniu ale:

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce

u mnie był zakodowany tylko jeden, który nie działa teraz więc nie mam co włożyć że tak powiem :blink:

Może coś robię źle? Panowie pomocy bo to mój pierwszy kontakt z vagiem samodzielnie (poza zczytywaniem i kasowaniem błędów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) myślałem że to to samo ale pod inną nazwą, jutro zobaczę vagiem :hi:[br]Dopisany: 07 Październik 2010, 19:18_________________________________________________jestem krok dalej ale dosłownie krok

co mam teraz zrobić? żaden guziki nie są aktywne (vag "zarejestrowany", próbowałem na różnych vagach, wszędzie to samo)

Nie wiem co mam robić :wallbash: a mechanik woła stówę

jestem na takim etapie

08102010054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a próbowałeś tej procedury jak bloki nie działają?

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[idź!]

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem)

nie mam żadnego działającego, zresztą dostęp mam do jednego klucza na obecną chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...