Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wysokie spalanie??


Darek V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze spalaniem bo jest (chyba ) za wysokie.Jak wleje za 50zł to jest jakieś 11 litrów robie tylko 70 km przy spokojnej jezdzie po mieście jak emeryt.Czyli wychodzi ze pali około 15-16 litrów :shocked:

Mam silnik 2.6 V6 i wydaje mi sie ze powinien troche mniej palić,a nikt z moich znajomych niema takiego silnika zeby porównać spalanie.

Ile powinien srednio palic taki silnik po mieście przy spokojnej jezdzie??

Druga sprawa to jak ruszam ale tylko po odpaleniu silnika to wyskakują mi na wyswietlaczu takie cyferki ( 1n2 ) własnie tak to wygląda. Pomiga chwile i zgaśnie,niwiem o co z tym chodzi

prosze o odpowiedzi

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, skoro masz wątpliwości na początek podpiąć vag'a i sprawdzić czy niema błędów, np. sondy lambda i przy okazji skasować In2 (inspekcja serwisowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w mieście pali tyle samo (a czasami i więcej). Niestety taka jest prawda - ten silnik lubi wypić..

Właśnie o to chodzi,chce sie dowiedzieć od innych uzytkowników ile wam pala te silniki,czyli jest w normie mam nadzieje. :)

Zegarmistrz widze ze masz instalacje lpg, masz sekwencje czy zwykłą i ile ci pali gazu i ogólnie jak sie sprawuje w tym silniku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sekwencje normalna jest niemożliwa w tym silniku.. sprawuje się dobrze jak do tej pory (zrobiłem na niej dopiero 8 tyś). Spalanie różne - ale tak jadąc w trasie do 170 km/h wyszło 12,5 litra średnio. Przy 120.. 130 km an autobanie zszedłęm poniżej 10 litrów gazu.. w mieście pali jakieś .. hm ciężko powiedzieć bo w mieście przejecałęm dopiero 3 zbiorniki gazu - z czego średnia mi wyszł jakieś 19 litrów gazu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, ze moja :audi: A4 z silnikiem 2,6 automat ma wyjatkowo maly apetyt na wahe :-) przy dosc oszczednej jezdzie po Wawce spalanie oscyluje wokół 10l (V-Power95)/100km :-)

pozdrawiam

Warszawa to duze miasto,ja mieszkam w małym miasteczku-jezdząc ciągła zmiana biegów,krótkie odcinki drogi...leje paliwo 98 orlen :blink: Mam fele 17'' ,opony 225/45 co ma chyba tez duzy wplyw na spalanie??

A tak wogle to automat chyba mniej spali \niz manual.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa to duze miasto,ja mieszkam w małym miasteczku-jezdząc ciągła zmiana biegów,krótkie odcinki drogi

W Wawce więcej się stoi niż jeździ, zwłaszcza ostatnie kilka miesięcy kiedy to rozkopali pół miasta, tu powinno się liczyć spalanie w moto-godzinach zamaiast w l/100km ;-)

... automat teoretycznie powinien spalac nieco wiecej wahy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze znalazłem przyczyne wiekszego spalania.Dzisiaj robiłem małe porządki pod maską i jak zdjąłem obudowe filtra powietrza to zobaczyłem przypalona wiązke kabli,były normalnie ze sobą zwarte wszystkie.Doszłem do tego ze są one od sondy lambda tej od strony pasazera,idac dalej po wiązce spotkałem znów spalone przewody które prowadzą do tej kostki co jest na obudowie filtra(niewiem jak sie nazywa).

Wszystko połączyłem i polutowałem na nowo i niedługo jade sie przejechać i mam nadzieje ze sie niezapale :tongue4:

Niejestem elektrykiem ale mysle ze sie zjarały przez to jakieś bezpieczniki,moze wiecie które za to odpowiadają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź na spota, podłączmy vag i sprawdzimy czy sondy chodzą. Pokasujemy też błędy!

O widze ze jesteś z Gdyni,kiedy macie jakieś spoty??

Właśnie z Gdyni ją kupiłem jakiś miesiąc temu,cała czarna szyby wszystkie ciemne na alu 17'' :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Pali do 10 litrów przy spokojnej jezdzie. w trasie schodzi do 8,5 litra...

Jezeli Bastol mowisz ze pali do 10 w miescie to jest to nie mozliwe.W miescie lekko 13 musi spalic bo wtedy nie byloby to V6...Zreszta kupujac autko z taimi silnikiem trzeba liczyc sie z tym ze nie bedzie to jazda w stylu emeryta bo wtedy mozna sobie 1.6 kupic.Taki motor lubi ciezka noge.Mam juz autko z 1,5 roku i ladnie dostalo po piz... i nic.Silniczek chodzi elegancko.Tylko przydalo by sie wkoncu oleje i filtry wymienic hehe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tylko ja mało po miescie jezdze wiecej tras robie!!! ale zauwazyłem ze jak tankuje na Statoliu to auto przejedzie wiecej kilometrów niz gdybym zatankowal np. na Orlenie. Sprawdziłem to na poprzednich samochodach i zarówno na benzynie jak i na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja V6 tez lubi dużo wypić zależy jaką ma sie noge :>

Na trasie bierze 8,5l a miasto przy normalnej jezdzie ( do 120Km/h :>) 12l.

Chociaż po ostatnim spocie w Krakowie jak wlałem za 50zł to przejechałem zaledwie 55 km :kwasny:

Najmniej jak sprawdzałem po mieście to łyknął 10.5l ale jazda była taka że emeryci mnie brali :rolleyes:

I jeszcze jedno sprawdzałem ze na 99 oktanowym V-Power Racing Audiczka lubi o 1,5l więcej wypić niż na 98 okt. V-Powerze przy takiej samej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze tylko po mieście i za 50 zł robie średnio 70-80 km. jazda ogólnie spokojna bez wariowania na odpietej jednej sondzie lambda i tych kablach co są podłaczone do tej kostki na foiltrze powietrza(kable były wszystkie przepalone na kolektorze wydechowym :kwasny: a alu mam 17'' i opony 225/45 co napewno tez ma wpływ na spalanie.

Od wczoraj jak to wszystko na nowo polutowałem jeszcze nie jezdziłem dlatego niewiem ile teraz bedzie palił.Ale z tego co kiedyś słyszałem jak jest odpięta sonda lub uszkodzona to bedzie palił wiecej :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...