Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wysokie spalanie??


Darek V6

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie...jak padnie sonda to spalanie wzrosnie...ja tez Panowie mam alu 17" i oponki 235/40 przod i tyl i to tez wplywa na spalanie no ale jak i wyglada dobrze to i dobrze musi jechac...Cos za cos... :thumbup: Widze tak piszecie kto na jakiej benzynie jezdzi a ja powiem Wam cos takiego a mianowicie moj audik widzial polska benzyne hmmmm w tamtym roku na wakacje jak cena wynosila 3,60 zł/litr a od tamtej pory jezdze na zagranicznej :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: dasvidania :polew: :th: P.S: Co ciekwsze ostatnio kolega mi pod Vaga podlaczal i wszystko jest tak jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że za 50zł robicie tyle, a tyle km, ale przecież ceny paliwa są różne, a wybieramy pomiędzy 95 a 98. Ja np na 95 za 50zł czyli 11l (4.4zl/l) jestem w stanie przy typowo emeryckiej jeździe zrobić ok 100 km (raz sie przydusi, a raz nie :)).

Ostatnio zaczął mi palić 15l/100 w mieście - pomogła wymiana filtra powietrza i jest ok, średnie spalanie przy pół-dynamicznej jeździe wynosi ok 11,4l/100. Na trasie jestem w stanie zejść do 7,5l (spokojnie), 8,5l (100km/h po wiejskich drozkach z gorkami itp...) a tak jak lubie 9,5l - 10,5 (120 -140km/h).

Opony (chwilowo) 205/60 na 15"

Niedługo i tak będzie gazownia :) Pozdrawiam. :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.6 automat w miescie przy normalnej jezdzie ok 12 l przy ostrej 20 l,w trasie w trybie eco driving udalo mi sie zejsc 6.25l przy 90km/h a w trasie przy ostrej jezdzie na maxa 10l. a ijeszcze jedno kolega wspominal ze przy spokojnej jezdzie palila mu 14l zgodze sie jezeli zmienial biegi przy 1800obr/min to pewnie ze bedzie wiecej palil. moja rada jezdzij dynamicznie przyciskajac gaz i zmieniajac biegi przy 2500-3000obr/min jezeli bedziesz wciskal jak baba (powoli) to auto wiecej spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i racja silnik 2,6 jak jest w 100% sprawny i zadbany bedzie miał normlany apetyt na paliwo.

ja na trasie przy jeździe z dzieckiem czyli bez ekscesów i wybrykow mialem 6,7 to najmniej jak mi udalo sie zrobic ale trasa prosta w miare równa predkosc kolo 80 do 100 m, przy jezdzie bez patrzenia na spalanie po 2 dniach i 500km trasy spalanie srednie 7,7 natomiast miasto to juz wynik 12 do 14 zależy od stylu jazdy, umiejtnego ruszania i manewrowania biegami, z tym że ja praktycznie wogole nie uzywam auta do jazdy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja nie wiem jak wy to robicie z tymi wynikami poniżej 10/100,naj niżej jak udało mi się zejść to 11/100 gazu(jazda 110 na autostradzie).

Przy 160km/h na autostradzie wychodzi ok 15l,miasto to od 15 do 20l/100, dodam jeszcze,że mam 18cali i quattro. Z sądami wszystko ok.

Słyszałe,że te silniki ogólnie mają apetyt na paliwko i nie rozumiem z kąt takie rozbieżności na forum dotyczące spalania(jednym grubo poniżej 10 na trasie a innym znowu wciągają podobnie jak mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy to przedewszystkim od stanu silnikaa potem od umiejetnosci moj kumpel jezdzi passatem b5 1.8 benzyna i pali mu 15 w miescie . Ale od swiatel ostro gaz a nastepnie ostro hamulec i tak cały czas az glowa lata w tył i w przod to napewno nie jest eco jazda, nastepnie gdy sie slimaczymy powoli jak zolwie to tez nie oznacze ze auto spali mniej bo wtedy od nizszych obrotow silnik sie rozpedza, ma ciezko i przez to wiecej pali.malyquatro sproboj przez 100km jezdzic w miare dynamicznie przyciskajac gaz ndo ok 2500-3000obr/min,gdy dojezdzasz do swiatel i widzisz ze czerwone nie dojezdzaj do konca na gazie i nagle hamuj zdejmij noge z gazu (oczywiscie na biegu) wtedy silnik nic nie pobiera paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze spalaniem na chwilowym podczas postoju i jezdzie w korku pokazuje mi 40litrów na 100. 2.0 tdi 2005r.dopiero po przejechaniu 1 km mozna powiedziec ze wraca to powoli do normy tj.ok 8-10 .podlaczalem vaga niby wszystko ok.niewiem co sie dzieje pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam kotleta. Jak widzę co wy tu wypisujecie to nie moge uwierzyc. Podajecie spalanie chyba z silnika 1,8 albo z jakiś sieczkobrzączków z silnikiem 1,4 w porywach do 1,6. Miałem kilka aut. Każde z silnikiem V6 i co najlepsze żaden nie spalił mi poniżej 10 literków na trasie. A miasto to już bajka 15-23 aczkolwiek 15 miałem tylko raz max mojego życia to 47 litrów(BMW 528). Ogólnie uśredniając to 18 wychodzi bez lipy. Jeżdząc dynamicznie. bo chyba po to kupuje się V6 ?? <lol> dlatego prosze was. Po co wypisywac takie głupoty. Chcesz jeździc oszczędnie to kup sobie 1,9 sdi bo 1,9TDI(VP) to też złom i uprawiaj ECO DRIVING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam kotleta. Jak widzę co wy tu wypisujecie to nie moge uwierzyc. Podajecie spalanie chyba z silnika 1,8 albo z jakiś sieczkobrzączków z silnikiem 1,4 w porywach do 1,6. Miałem kilka aut. Każde z silnikiem V6 i co najlepsze żaden nie spalił mi poniżej 10 literków na trasie. A miasto to już bajka 15-23 aczkolwiek 15 miałem tylko raz max mojego życia to 47 litrów(BMW 528). Ogólnie uśredniając to 18 wychodzi bez lipy. Jeżdząc dynamicznie. bo chyba po to kupuje się V6 ?? <lol> dlatego prosze was. Po co wypisywac takie głupoty. Chcesz jeździc oszczędnie to kup sobie 1,9 sdi bo 1,9TDI(VP) to też złom i uprawiaj ECO DRIVING.

trasa Puławy-Mazury(Giżycko) wyszło mi średnie spalanie z 3 osobami na pokładzie 9 litrów gazu, prędkość maź do 120km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez raz tylko spalil ponizej 10 (ok9,5) ale to w trasie. A tak to srednio 12-15 ale gazu nie szczedze:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...