Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

pokaż fotki z przebiegu prac i jak dostać się do tego orurowania :) który rok tego piecyka ?

rok 2004 , fotki wrzucę w wolnym czasie a o jakie orurowanie chodzi ?

A masz możliwość zakupienia takiej membranki ? mój piecyk nie ma żadnych błędów, adaptacje i dawki ma ok a dymi szaro białym dymem jak lokomotywa ... wymieniłbym to sobie i powinno pomóc

chyba że macie inne pomysły skąd to dymienie ?

mogę kupić takie membranki

jak ktoś chce to dajcie znać

jak będzie kilka sztuk to myśle że gościu sprzeda poniżej 70zł[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 17:22_________________________________________________

AAAA za 11 euro: http://www.ebay.de/itm/Batterien-Audi-A4-Standheizung-Fernbedienung-4061-LR61-LR61-AAAA-TP42-/150713910262?pt=Batterien_Akkus&hash=item23173fc3f6[br]Dopisany: 07 Grudzień 2011, 20:19_________________________________________________

(...)

6c059f6da3704964gen.jpg

(...)

Mógłby ktoś z Was zrobić zdjęcie czujnika płomienia w piecyku 'diesel' albo przynajmniej napisać jaki numer jest na nim wydrukowany? :notworthy:

czujnik_p_omienia.jpg

u mnie jest na nim 173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki z przebiegu prac i jak dostać się do tego orurowania :) który rok tego piecyka ?

rok 2004 , fotki wrzucę w wolnym czasie a o jakie orurowanie chodzi ?

A masz możliwość zakupienia takiej membranki ? mój piecyk nie ma żadnych błędów, adaptacje i dawki ma ok a dymi szaro białym dymem jak lokomotywa ... wymieniłbym to sobie i powinno pomóc

chyba że macie inne pomysły skąd to dymienie ?

mogę kupić takie membranki

jak ktoś chce to dajcie znać

jak będzie kilka sztuk to myśle że gościu sprzeda poniżej 70zł

Dzięki za zdjęcie :good:

Membranka:

1) AndyN - 1 szt.*

2) Aydaho -???? szt.

dopisywać się :kox:

* biorę na zapas, przyda się :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też się dopisze na membrankę tylko jeszcze nie rozebrałem piecyka i nie wiem czy jest uszkodzona. Puki co mam go wyciągniętego w całości z auta, także przyszły weekend muszę to rozbebeszyć i zobaczyć w ogóle jak to wszystko wygląda w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki z przebiegu prac i jak dostać się do tego orurowania :) który rok tego piecyka ?

rok 2004 , fotki wrzucę w wolnym czasie a o jakie orurowanie chodzi ?

A masz możliwość zakupienia takiej membranki ? mój piecyk nie ma żadnych błędów, adaptacje i dawki ma ok a dymi szaro białym dymem jak lokomotywa ... wymieniłbym to sobie i powinno pomóc

chyba że macie inne pomysły skąd to dymienie ?

mogę kupić takie membranki

jak ktoś chce to dajcie znać

jak będzie kilka sztuk to myśle że gościu sprzeda poniżej 70zł

Dzięki za zdjęcie :good:

Membranka:

1) AndyN - 1 szt.*

2) Aydaho -???? szt.

dopisywać się :kox:

* biorę na zapas, przyda się :naughty:

ja biore 1 szt na prób i pewnie Adamoo bo jemu tez kopci !

Tomek - myslisz ze to wina tej membranki ? ciężko to samemu wyminić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej czasu zajmuje wyciągnięcie pieca z auta,

samo rozebranie rozpylacza nie jest trudne jeżeli ma się chociaż trochę manualnych zdolności

i trochę cierpliwości, mi się udało a było to moje pierwsze spotkanie z jakimkolwiek webasto i nie używałem rzadnych specjalnych narzędzi, tylko śrubokręt,młotek,duża nakrętka i sylikon wysokotemperaturowy gasketmaker :)

czyli na razie 3 szt

Membranka:

1) AndyN - 1 szt.*

2) Aydaho -1 szt.

3) adamooo-1 szt.

dopisywać się :good:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 08:06_________________________________________________po oglądnięciu pieca i jego konstrukcji według mnie nic innego nie może powodować dymienia tylko membrana !!!

oczywiście jeżeli dmuchawa ma odpowiednie obroty, ani dolot ani wydech nie jest zatkany i jeżeli pompka podaje odpowiednią ilość paliwa, świeca jest sprawna i jeżeli niema żadnych innych błędów w sterowniku poza brakiem płomienia[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 10:02_________________________________________________i oczywiście jeżeli wirnik rozpylacza nie jest poluzowany ani zamontowany odwrotnie jeżeli ktoś wcześniej rozbierał piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blockout po zlozeniu pieca uszczelniałes go tez ? Jak tak w ktorych miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blockout po zlozeniu pieca uszczelniałes go tez ? Jak tak w ktorych miejscach :)

uszczelniłem go tym samym sylikonem wysokotemperaturowym co rozpylacz, posmarowałem dookoła tego wkładu z dmuchawą i dookoła tej pokrywy co zakrywa dmuchawę co na końcu składania się wsuwa i później jeszcze na zewnątrz na łączeniu tam gdzie oryginalnie jest taśma aluminiowa,ale według mnie jak rozpylacz jest szczelny to nie powinno nic wyciekać na łączeniach ale uszczelniłem na wszelki wypadek

postaram się w najbliższym czasie wrzucić fotki z demontażu pieca i regeneracji rozpylacza[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 11:23_________________________________________________zaznaczę na nich miejsca które posmarowałem sylikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej czasu zajmuje wyciągnięcie pieca z auta,

samo rozebranie rozpylacza nie jest trudne jeżeli ma się chociaż trochę manualnych zdolności

i trochę cierpliwości, mi się udało a było to moje pierwsze spotkanie z jakimkolwiek webasto i nie używałem rzadnych specjalnych narzędzi, tylko śrubokręt,młotek,duża nakrętka i sylikon wysokotemperaturowy gasketmaker :)

czyli na razie 3 szt

Membranka:

1) AndyN - 1 szt.*

2) Aydaho -1 szt.

3) adamooo-1 szt.

dopisywać się :good:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 08:06_________________________________________________po oglądnięciu pieca i jego konstrukcji według mnie nic innego nie może powodować dymienia tylko membrana !!!

oczywiście jeżeli dmuchawa ma odpowiednie obroty, ani dolot ani wydech nie jest zatkany i jeżeli pompka podaje odpowiednią ilość paliwa, świeca jest sprawna i jeżeli niema żadnych innych błędów w sterowniku poza brakiem płomienia[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 10:02_________________________________________________i oczywiście jeżeli wirnik rozpylacza nie jest poluzowany ani zamontowany odwrotnie jeżeli ktoś wcześniej rozbierał piec

dzięki za opis. Zaczyna nam sie więc temat prostować.

U mnie nie ma żadnych błędów - obroty i dawki sa fabryczne ... więc to pewnie membrana bo piecyk chodzi, nagrzewa, ale dymi jak ch... i aż dusi się ( nierówna praca ) - podejrzewam że własnie jest zalewany paliwem

i jeszcze jedno - którędy piec doprowadza powietrze do komory spalania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

i jeszcze jedno - którędy piec doprowadza powietrze do komory spalania ??

Dostęp do zdjęć będę miał dopiero wieczorem ;( :naughty:, postaram się opisać: górna pokrywa piecyka pod którą jest wentylator nawiewu i czujnik płomienia ma taki kawałek gumowego zakkrzywionego węża przez który powietrze jest zasysane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

i jeszcze jedno - którędy piec doprowadza powietrze do komory spalania ??

Dostęp do zdjęć będę miał dopiero wieczorem ;( :naughty:, postaram się opisać: górna pokrywa piecyka pod którą jest wentylator nawiewu i czujnik płomienia ma taki kawałek gumowego zakkrzywionego węża przez który powietrze jest zasysane.

Tak zgadza sie :) przez ten zakrzywiony kawalek gumy doprowadzane jest powietrze do komory spalania. Czasem trzeba tam looknąc czy nie ma jakis niespodzianek typu pajeczynka :decayed: czy cos w tym stylu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czekamy na fotki :) Na pewno sie przyda wszystkim co trzeba uszczelnic przy okazji demontazu webasta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez jedna membrana :) jeszcze nie montowalem webasta ale lepiej wymienic przed montazem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

i jeszcze jedno - którędy piec doprowadza powietrze do komory spalania ??

Dostęp do zdjęć będę miał dopiero wieczorem ;( :naughty:, postaram się opisać: górna pokrywa piecyka pod którą jest wentylator nawiewu i czujnik płomienia ma taki kawałek gumowego zakkrzywionego węża przez który powietrze jest zasysane.

Tak zgadza sie :) przez ten zakrzywiony kawalek gumy doprowadzane jest powietrze do komory spalania. Czasem trzeba tam looknąc czy nie ma jakis niespodzianek typu pajeczynka :decayed: czy cos w tym stylu :wink4:

aaa to już wiem który - dzięki panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez jedna membrana :) jeszcze nie montowalem webasta ale lepiej wymienic przed montazem :naughty:

myślę że to dobry pomysł zważywszy jak ropa rozpuściła moją membrane

1) AndyN - 1 szt.*

2) Aydaho -1 szt.

3) adamooo-1 szt.

4) David -1szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też dymi, jak można sprawdzić, że to ta membrana jest winna?

Trzeba wyciagnac piec niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa :thumbdown: ciężka sprawa do opanowania w warunkach "domowych"? Teraz mam wyjęty bezpiecznik bo już miałem kilku amatorów gaszenia pożaru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...