Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Automat 1,9 tdi wytrzymałość, przebieg??!! - PROBLEM!!!


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Zastanawiam się baaardzo poważnie nad zakupem automatu wiem, że ma to tylu zwolenników, co przeciwników, ale nie o to mi chodzi. Poprostu mi jeździ się lepiej automatem. Mam pytanie wiadomo że tdi b5 będzie miało przebieg w granicach 200-250 tyś silnik wiadomo że będzie zdrowy ale skrzynia?? Może ma ktoś 1,9 tdi 110 KM z automatem. Proszę o wszelkie spostrzeżenia i podpowiedzi jak to jest czy skrzynie dają radę czy padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zapytam przekornie: a manualne skrzynie i ich sprzęgła przy dużych przebiegach to śmigają jak nóweczki :cool1:? Wiadomo, że jeżeli kupujesz stare auto to ryzyko awarii jest, dużo zależy od sposobu eksploatacji auta i kultury technicznej z jaką skrzynię obsługiwano. Z silnikiem AFN montowano głównie 4- biegowe skrzynie o oznaczeniu DMX bez tiptronika, poszukaj na forum, było trochę problemów, głównie padające sprzęgła labo rożne drobiazgi, poważne awarie mechaniczne to margines, a nawet jak coś wyskoczy to w granicach 2, 3, maks 4 tysięcy robisz mały albo kompletny remont i śmigasz dalej bez stresu.[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 17:35_________________________________________________Niech moderator przeniesie ten wątek do właściwego działu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze MAJKEL_MAJKI obawy zawsze są nie kupujesz przeciesz nowego auta a do silnika i do skrzyni przecież nie wejdziesz

ja mam w b6 multitronik dwie dwie stówy prześmigane i jak na razie jestem zadowolony z tego automata a jazda w mieście i w korkach to bajka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto w konfiguracji jak wyżej. Jeździ się tym fajnie, tylko wg mnie, skrzynia trochę za długo zwleka z wrzuceniem wyższego biegu. Wiem, ze ta skrzynia jest twarda i wytrzyma spokojnie dwukrotny przebieg, o jakim piszesz w swoim poście. Regularna wymiana oleju i filtra - w zasadzie tyle potrzeba, żeby wiedzieć, w jakim stanie się znajduje. Ja przejechałem moim autem ok. 40000 km, aktualny przebieg to 260kkm (prawdopodobnie, raczej nie kręcony) i nie mam problemów ze skrzynią, więc myślę, że mogę Ci to polecić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez posiadam AFNa z cztero biegowa skrzynia,co prawda od dwoch miesiecy,myslalem ze bedzie problem z wyprzedzaniem

ale jak depniesz pelen gaz to tak zmienia szybko biegi az milo,no i ruszajac ze swiatel nie ma sie czego wstydzic.Wygoda niesamowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim multi z tym szybkim ruszaniem jest nie za bardzo bo jest chwila zwłoki między gazem a ruszeniem jak sie przyzwyczaje to nie jest źle da sie jeździć ale mam drugie auto w manualu i po przesiadce troche mnie to stresuje natomiast wyprzedzanie i cała reszta tak jak pisałem wyżej bajka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...