Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Skrzypienie w zbiorniku - HELP!


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy :notworthy:

Jeżdżę A4 1.6 na sekwencji. Zbiornik gazu leży "w kole". Instalacja ma 3 lata a ja mam auto od 2 lat i nigdy nie miałem tego problemu. W tym tygodniu położyłem oparcia i usłyszałem delikatne i nieregularne skrzypienie. Po dochodzeniu okazało się, że to w zbiorniku instalacji LPG. Jadę, czy nie, skrzypi tylko wtedy, kiedy gaz się przelewa po butli. Kiedy gaz przestaje tańcować po butli, nic już nie skrzypi. Testowałem też na zgaszonym silniku huśtając autem w tył i w przód, siedziałem w kanale pod autem, z głową w bagażniku, przykładałem ucho do butli- to na bank skrzypi w butli, lub może gdzieś u jej podstawy. Sam nie mam pojęcia, co może skrzypieć w środku :embarrassed:

Jeśli to pomoże... Zbiornik toroidalny, typ ZT-15, pojemność 65l., produkcji polskiej z 2007r. i mam w tej chwili ok. 1/2 gazu w butli.

Jutro zatankuję do pełna i zobaczę czy butla też śpiewa.

Tak czy inaczej, może ktoś z Kolegów już wie, czy mam się wieszać, czy wystarczy podjechać do fachowca na 15min... Nie chodzi mi już nawet o to, że w aucie nie ma prawa nic skrzypieć :wallbash:, ale też o to, że to butla z gazem i może to cud, że jeszcze żyję :wink4:

Z góry dzięki za podpowiedzi! Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mstan. Skrzypienie bardzo głośne nie jest, ale po położeniu oparć tylnej kanapy da się je słyszeć a na zewnątrz auta najwyżej przy zdecydowanej ciszy. Niestety sama świadomość, że coś jest w aucie nie tak, że coś nie leży "jak ulał" sprawia, że jestem bardzo (piiiiiiiiiiiiiiii)!

Nie orientujesz się może jak zniwelować to skrzypienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w porzadku, tak jak pisal kolega wyzej, jest w butli plywak ktory sie wraz z ruchem gazu przesuwa... pobujaj autkiem i zobacz na wskaznika - na butli - badz wlaczniku w aucie - i jak bedziesz mial mniej gazu to bedzie migalo i czerono i zielono (akurat u mnie tak jest). To calkiem normalne zjawisko i tak powinno byc..dzieki temu skrzypieniu jak zwał tak zwał masz wskaznik poziomu gazu:)

w audi 80 moj ojciec jezdzi tak juz 8 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi raźniej, choć wcześniej nic nie skrzypiało. Jak ja sobie teraz życie ułożę z tym skrzypieniem...? :( Chyba zapiszę się na jakąś terapię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...