Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Prawidlowe sprawdzenie poziomu plynu wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pytanie jest jak należy sprawdzić poziom płynu wspomagania w zbiorniczku. W poprzednim moim aucie - A3 instrukcja pisała następująco:

- kola maja być na wprost

- uruchomić auto na 2minuty

- zgasić auto i od razu sprawdzić poziom płynu

Czy w A4 jest tak samo?

P.S wczoraj tak sprawdzałem i było trochę powyżej min. Zatem wychodzi, ze trzeba dolać.

Opublikowano

Sprawdzanie poziomu oleju w układzie wspomagania kierowania

– Nie uruchamiać silnika, przednie koła ustawić w położeniu do jazdy na wprost.

Olej w stanie zimnym (temperatura zewnętrzna ok. +20°C)

– Odkręcić korek.

– Wytrzeć miarkę poziomu oleju czystą szmatką.

– Wkręcić korek ręką i ponownie wykręcić.

Sprawdzanie dotyczy tylko poziomu oleju przy uprzednio wkręconym korku.

– Sprawdzić poziom oleju: Poziom oleju musi znajdować się w obrębie oznaczenia „MAX“.

Olej w temperaturze roboczej (temperatura oleju silnikowego +80° C)

– Sprawdzić poziom oleju: Poziom oleju musi znajdować się 10 mm nad oznaczeniem „MAX“.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wczoraj zakupiłem olej w ASO o nr 004000M (zielony). Podobno innego nie zalewają w ASO i będzie dobry do każdego Audi (moje auto było serwisowane tylko w ASO w Niemczech).

Na korku w kolorze zielonym mam oznaczenie 002000 mineral. Wiem, że ten typ płynu nie jest już produkowany.

W zbiorniczku natomiast jest płyn koloru żółtawego. Po przewertowaniu forum znalazłem wzmiankę, że zielony olej po czasie może tak zmienić kolor i żeby sie nie przejmować i dolewać.

Wczoraj miałem zamiar to uczynić ale w ostatniej chwili się zawahałem ze względu na te różne kolory. Wiem, że najlepiej byłoby wymienić ale na to nie mam czasu i miejsca.

Pytanie jest czy jednak mogę śmiało zrobić dolewkę?

Opublikowano

Niedawno miałem ten sam dylemat co ty, ja bym radził wymienić cały płyn będziesz spał spokojnie choć niektórzy koledzy na forum dolewali, kolor płynu zmienia się na żółto brązowy po jakimś czasie użytkowania.

Opublikowano

Cześć polecam płyn febi 6162 ja taki zalałem jakieś pół roku temu i wszystko gra

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj zrobiłem jednak tylko dolewkę. Czyli zakupiony 004000M2 (kolor zielony) do 002000 będącego w zbiorniczku(kolor brunatny). 50ml wystarczyło aby wyrównać z poziomu MIN do MAX. W trakcie dzisiejszej jazdy nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Jak się nadarzy okazja to wymienię cały bo przecież zostało mi w bańce 950ml.

P.S. Swoją drogą trochę to dla mnie dziwne że trzeba lać aż do MAX. "Pikuś" mam nadzieje, że Twoje info pochodzi z wiarygodnego źródła.

Opublikowano

"Pikuś" mam nadzieje, że Twoje info pochodzi z wiarygodnego źródła.

Z programu Elsa więc wiarygodne info. :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.