Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] A6 2.5 TDI A6 2.5tdi AKN mojego Taty NOWE LOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

Zrobiłem wczoraj małe logowanie AKN mojego Tatuśka auto dostaje klasycznego notlaufa. Błąd przeładowania. Zrobiłem logi grupy 11 wychodzi straszne przeładowanie turbiny. Czy to wina brudnych kierownic, czy n75 szaleje. Na razie nie mam dostępu do samochodu, więc na razie tylko tyle. Czy coś z tego da się odczytać??

http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_24805.html

Grupa 4

http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_24804.html

Pozdrawiam Mrozol[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 10:26_________________________________________________nikt nic nie powie o tym przeładowaniu

please :embarrassed:

Opublikowano

chociaż zaloguj dynamicznie grupe 011

Opublikowano

no N75 szaleje - spróbuj go podmienić z n18

Opublikowano
  • Autor

Oki będę miał ori n75 na podmiankę od kumpla i wtedy zobaczymy dziękuję jeszcze raz za odpowiedź :drinks:. Jak tylko to zrobię dam znać czy coś się zmieniło

Opublikowano

a ojczulek jezdzi jak emeryt? bo przez taką jazde kierownice lubią sie zapiekać

Opublikowano
  • Autor

Na emeryta to on mi jeszcze nie wygląda hehehehe ale niestety ma małą odległość do pracy i autko nie ma się kiedy rozgrzać. Wiemy o zapiekaniu kierowniczek, dlatego jak tylko jest możliwość pogonienia pierścionków to się to robi. Robiłem próbę BS sprawdzania kierowniczek i geometria ładnie działa ale jak wyczytałem tu na forum, że może się w pewnym momencie pod obciążeniem przycinać i vag tego nie wyłapie

Opublikowano

011bs może ci nie pokazać przycinek

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie do tego zmierzałem :decayed:

Dobra jak tylko dopadnę to autko to podmienię zaworek i będziem patrzeć. Jeszcze jedna sprawa, czy gonienie autka z takim przeładowaniem nie jest niebezpieczne dla silnika. Tzn czy jazda z powiedzmy z pełnym butem właśnie w celu przegonienia nie spowoduje jakichś uszkodzeń, bo jak widać wchodzi w tryb awaryjny stosunkowo późno dopiero w okolicach 4 tyś obrotów. Przy normalnej jeździe nic takiego nie występuje

Opublikowano

po przekroczeniu max ciśn doładowania bezpiecznego dla silnika dostajesz tryb awaryjny i teoretycznie do tego momentu jest bezpiecznie, niezależnie czy masz 2 czy 4 tys obr[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 10:10_________________________________________________pyt. czy turbina jest w formie i czy nie bedą jej szkodzić te wysokie wartości ciśn. zanim jeszcze przejdzie w tryb awaryjny

Opublikowano
  • Autor

Tak tylko jak widać to przeładowanie jest praktycznie cały czas :( już od 3 tyś obrotów jedzie ponad dopuszczalną granicę

3132 obr 2244.0 mbar dopuszczalna wartość, a jest 2448.0mbar a potem wchodzi nawet na 2.5mbar gdzie dopuszczalna

jest wartość 2244 [br]Dopisany: 12 Październik 2010, 10:18_________________________________________________

po przekroczeniu max ciśn doładowania bezpiecznego dla silnika dostajesz tryb awaryjny i teoretycznie do tego momentu jest bezpiecznie, niezależnie czy masz 2 czy 4 tys obr[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 10:10_________________________________________________pyt. czy turbina jest w formie i czy nie bedą jej szkodzić te wysokie wartości ciśn. zanim jeszcze przejdzie w tryb awaryjny

Ubiegłeś moje pytanie hehehe turbina jest wymieniona jakieś 15 tyś temu więc raczej "raczej" nie a Tato też nie szaleje na zimnym silniku tylko jeździ jak przykazania każą hehehe

Opublikowano

podmień zawory i startuj a jak przeładuje wyciągaj suszarke i czyszczonko

Opublikowano
  • Autor

oki szkoda palców najpierw podmieniamy i w drogę

Pozdrawiam i dziekuję za zainteresowanie. Jak tylko dorwę autko i podmienię to zrobię od razu pełne logi

Opublikowano

podaj przebieg

katalizator masz?

Opublikowano
  • Autor

Przebieg koło 200000 katalizator jest

Opublikowano

niedrożność układu wydechowego może powodować zacinanie łopatek - ale chyba o tym wiesz :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Tak wiem wiem dlatego zastanawiam się czy przy padzie turbinki która kiedyś tam nastąpiła nie trzeba było wyciąć katalizatora. Intercooler jest sprawdzony i czysty

Opublikowano

Podmien zawory i zaloguj 011 i 010. Jesli nic sie nie zmieni trzeba bedzie wyczyscic VTG w sprezarce.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tak jest. Się zrobi chłopaki i zobaczymy Dziękuję jeszcze raz[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 11:33_________________________________________________Więc witam ponownie

dorwałem autko i zrobiłem takie oto logi:

w aucie zamontowany jest chip na 180 KM

Logi BS

grupa 04 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26350.html

grupa 03 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26351.html

grupa 011 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26352.html

statyczne

grupy 04, 07, 011 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26346.html

grupa 00 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26347.html

grupa 001, 003 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26348.html

grupa 13, 14, 18 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26349.html

dynamiczne

grupa 10,11 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26482.html

grupa 008 http://vaglog.rtnet.pl/mrozol_26481.html

Autko łapie błąd 575 z dopiską 08-10 czyli przeładowanie,

Podciśnienia są sprawdzone podmienione zaworki n18 z n75 niby na n18 jest troszkę lepiej ale ten zawór ma troszkę inną charakterystykę. Zauważyłem jeszcze, że jak depnę z wysokich obrotów powyżej 2700 na poszczególnych biegach to notlaufa nie łapie. Przy bucie powiedzmy z 2500 na wyższych biegach błąd się pojawia, Jedzie w trybie awaryjnym po czym po chwili wszystko się uspokaja i można dalej normalnie jechać. W aucie został wymieniony filtr paliwa, jest nowy olej.Rozrząd jest wymieniony jakieś 5 tyś km temu. Zastanawia mnie kąt wtrysku, czy można go poprawić??? Na ciepłym troszkę gorzej odpala ale tragedii nie ma. Silnik pracuje równo i ładnie bez wibracji.

Pomóżcie bo już kończą mi się pomysły, a w okolicy nie ma jakiejś dużej przepaści gdzie można by kondona zrzucić :kox:

Opublikowano

od początku ci gadam wyczyścić kierownice, już dawno byłoby po problemie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.