Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Przerywa i straciło moc po wymianie oleju, filtra paliwa i powietrza???


peter1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam następujący problem - w sobotę wymieniłem olej Magnatec 15w40 na 10w40. Został wymieniony też filtr paliwa i filtr powietrza... Po wymianie autko zachowywało się normalnie ale następnego dnia po odpaleniu rano trochę kopciło i po jakimś czasie zaczęło przerywać podczas jazdy. Ruszam z miejsca i po chwili traci moc na chwilę i tak w kółko. Czuć wyraźne przerywanie podczas jazdy i jakby brakowało mocy. Proszę o poradę co może być przyczyną i od czego zacząć.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze po zmianie oleju z minerala na pólsyntetyk jakieś syfy sie wypłukał i koszyczek w misce olejowej sie przytkał, ale najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa będę mógł podłączyć dopiero w czwartek. Wczoraj trochę pojeździłem i jest poprawa. Auto nie przerywa już, ale czuję, że wciąż brakuje mocy... Jest wyraźnie słabsze. Może katalizator się zapchał tym syfem? [br]Dopisany: 12 Październik 2010, 09:29_________________________________________________Dodam, że po porannym odpaleniu jest bardzo źle, auto prawie nie jedzie, przerywa itp... Po kilkunastu sekundach już troszkę lepiej i polepsza się wraz ze wzrostem temperatury. Ale i tak jest bardzo zamulone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto po przejściu z Minerału na innego rodzaju olej pół lub syntetyczny wypłukują sie rożne świństwa i zapycha smok pompy :D przez to tez może być problem, najlepiej wyczyścić go i wtedy sie przejechać ,ale z mojej strony to tylko domniemanie. jeżeli niemam racji niech mnie ktoś poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA poczatek przyjrzałbym sie filtrowi paliwa czy jest załozony we właściwym kierunku, skoro był zmieniany zobacz tez czy przepływka jest podpieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizatory są w eleganckim stanie, jadę zaraz podpiąć pod kompa... Sprawdzę też filtr i przepływkę... [br]Dopisany: 13 Październik 2010, 17:46_________________________________________________W pamięci wykryto błędy dopasowania mieszanki i czujnik tlenu- uszk. elektr obwodu elektrycznego.

Okazało się też, że padł przepływomierz - bo nie ma zmian po odłączeniu...

W takim razie wygląda na to, że muszę zakupić przepływomierz :(

[br]Dopisany: 13 Październik 2010, 21:27_________________________________________________Podjechałem raz jeszcze na diagnostykę i okazuje się, że obie lambdy nie pracują!!! Jutro wymieniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...