Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Świece żarowe - długość świecenia kontrolki


1977andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadeszły chłodniejsze dni więc coraz uważniej zacząłem przyglądać się kontrolce świec żarowych. Zwłaszcza, że to mój pierwszy diesel i do tego zakupiony latem.

Z obserwacji wynika, że pomimo porannych temperatur zbliżonych do zera ( a raz nawet -1C) kontrola zachowuje sie tak jak w lato. Czyli zapala się i gaśnie, trwa to nie dłużej niż sekundę. Pytanie jest czy powinienem już sprawdzić profilaktycznie świece czy może jak będą większe mrozy to kontrolka będzie się już dużej palić.

Silnik odpala bez problemów tak jak latem - na dotyk.

Przeczytałem większość wątków także wiem jak je sprawdzić oraz w razie czego wymienić. Chodzi mi tylko o podpowiedź czy długość świecenia kontrolki jest uzależniona w dużym stopniu od temperatury zewnętrznej. I ile sekund to może trwać przy obecnych porannych temperaturach (0C-2C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świeci jednakowo czy lato czy zima. Jak jest mniej niż 8 stopni to po zgaśnięciu kontrolki po kilku sekundach jest takie pyknięcie słychać latem tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe beda dzialaly jezeli temp plynu bedzie poniej 9oC, Kontrolka zgasnie ale swiece jeszcze beda dzialacprzez jakis czas, ale nie za dlugo - nawet jezeli odpalisz to i tak beda grzac do ok 4min pod warunkiem ze nie przekroczysz 2500obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe beda dzialaly jezeli temp plynu bedzie poniej 9oC, Kontrolka zgasnie ale swiece jeszcze beda dzialacprzez jakis czas, ale nie za dlugo - nawet jezeli odpalisz to i tak beda grzac do ok 4min pod warunkiem ze nie przekroczysz 2500obr/min

To znaczy że kontrolka tylko pokazuje że się załączyły tak?? A one i tak dalej sobie jeszcze grzeją. Mój mechanik sprawdzał czy świece są ok miernikiem napiecia (przynajmniej tak to wyglądało) czy to dobry sposób i faktycznie można w ten sposób sprawdzić świece?? Co ile czasu wskazane by było sprawdzenie czy świece są ok?? Dodam ze wymieniłem je na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe beda dzialaly jezeli temp plynu bedzie poniej 9oC, Kontrolka zgasnie ale swiece jeszcze beda dzialacprzez jakis czas, ale nie za dlugo - nawet jezeli odpalisz to i tak beda grzac do ok 4min pod warunkiem ze nie przekroczysz 2500obr/min

To znaczy że kontrolka tylko pokazuje że się załączyły tak?? A one i tak dalej sobie jeszcze grzeją. Mój mechanik sprawdzał czy świece są ok miernikiem napiecia (przynajmniej tak to wyglądało) czy to dobry sposób i faktycznie można w ten sposób sprawdzić świece?? Co ile czasu wskazane by było sprawdzenie czy świece są ok?? Dodam ze wymieniłem je na jesieni.

Jak ci auto dobrze pali to nic nie trzeba sprawdzać no może przed następną zimą lub jak auto zacznie źle palić na mrozie. :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...