Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana CHORUSA na CLARIONA cz500e - pomocy!!


majkell333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

To moj pierwszy post na forum, i odrazu prosze o pomoc, od 2 miechow jestem szczesliwym posiadaczem audi a4 b6 z 2001r., wszystko ladnie pieknie kula, system bose es rewelka tylko mnie radio irytowalo brakiem cdka..... kupilem sobie radio CLARION CZ500e, wiadomo mam w mojej A4 radio CHORUS , wyciagnalem je, odlaczylem i podlaczylem CLARIONA iiiiii nic... nie wiem co jest grane.... rzuce wam fotkami :

AUDI CHORUS (chyba kazdy wie jak wyglada):

przod

Audi_Chorus2.jpg

tyl:

c2c710883eea1f06med.jpg

u mnie wchodza 3 wtyczki pod radio ( te przy bezpieczniku )

CLARION CZ500e:

przod

clarion-cz100e_2425.jpg

tył:

clarionj.jpg

podlaczylem przejscowke iso z clariona pod wtyczki z audi.. jedna wtyczka zostala luzem (ta ktora w chorusie wchodzi na sama gore) i niewiem czy to przez nia spowodowany jest brak reakcji radia na cokolwiek..

iii tutaj pytanie, co do czego podlaczyc? czy beda potrzebna jakies dodatkowe przejsciowki do kupna , czy modul? prosze o wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jeszcze doprowadzić + po zapłonie z np. stacyjki (jeśli radio ma grać "po zapłonie")

lub

po stronie radia spiać ze sobą zółty z czerwonym i podłaczyć pod przewód na którym jest stałe 12V (radio będzie działać niezależnie od klucza w stacyjce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że radio powinno się włączyć, zobacz w instrukcji drugą opcję podłączenia tych kabelków idących do iso (na zdjęciu widać złączkę na żółtym kablu,powinna być jeszcze jedna) one są od odpowiedniego podłączenia zasilania. Domyślam się że głośniki zagrają ale tylko te z przodu więc będzie potrzebna mała przeróbka. [br]Dopisany: 13 Październik 2010, 23:52_________________________________________________sorka za częściową powtórkę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że radio powinno się włączyć, zobacz w instrukcji drugą opcję podłączenia tych kabelków idących do iso (na zdjęciu widać złączkę na żółtym kablu,powinna być jeszcze jedna) one są od odpowiedniego podłączenia zasilania. Domyślam się że głośniki zagrają ale tylko te z przodu więc będzie potrzebna mała przeróbka. [br]Dopisany: 13 Październik 2010, 23:52_________________________________________________sorka za częściową powtórkę ;]

@nobile

rozumię, że jakąs tam wiedzę z zakresu elektroniki masz, ale powiedz jak ma ci się aftermarketowe radio załączyć bez jednego z plusów?

To nie rns-e czy concertII w b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelaczalem te zlaczki, ten zolty kabelek ze zlaczka odpowiada za 12v (+) , jest tez czerwony ze zlaczka ktory odpowiada za ACC+, w instrukcji napisali tez, ze do samochodow marki VW i Audi trzeba przepiac czerwony kabelek do zoltego i zolty do czerwonego, zrobilem tak i dalej nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rysiuu

Chyba mnie źle zrozumiałeś.. Chodziło mi o to co ty napisałeś (tylko pisałem post podczas jak ty swój napisałeś) Te wsuwki są po to żeby właśnie ustawić czy radio ma załączyć się po zapłonie wraz z podtrzymaniem (żeby nie kasowała się pamięć, zależnie od modelu) czy ma być zasilane cały czas. Nie pisałem o odłączaniu a o zamianie (przełączeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rysiuu

Chyba mnie źle zrozumiałeś.. Chodziło mi o to co ty napisałeś (tylko pisałem post podczas jak ty swój napisałeś) Te wsuwki są po to żeby właśnie ustawić czy radio ma załączyć się po zapłonie wraz z podtrzymaniem (żeby nie kasowała się pamięć, zależnie od modelu) czy ma być zasilane cały czas. Nie pisałem o odłączaniu a o zamianie (przełączeniu)

I tak dupaaa z tego. Taki manewr sprawdzi się w B5 ale w b6->... w kości iso jest tylko jedne plus (stałe 12V)

majkell333 wróć do postu który napisałem na początku i zastosuj się do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej, powiedzmy, ze jak chodzi o elektronike to ja tak za bardzo to wczuty w nia nie jestem wiec:

clarion2.jpg

clarion1b.jpg

powiedzmy, ze polaczylem zolty (akumulator 12V +) z czerwonym (acc+) na zlaczkach, i teraz powiedz mi jaki przewod z zasilaniem i gdzie go wpiac?

najprawdopodobniej zadaje glupie pytania i zapewne dziecko by sobie z tym poradzilo, ale niestety nie mam smykalki do elektroniki , a i wydawac kasy za montaz w warsztacie tez nie chce ;p [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 00:53_________________________________________________

Potrzebujesz jeszcze doprowadzić + po zapłonie z np. stacyjki (jeśli radio ma grać "po zapłonie")

lub

po stronie radia spiać ze sobą zółty z czerwonym i podłaczyć pod przewód na którym jest stałe 12V (radio będzie działać niezależnie od klucza w stacyjce)

powiedzmy ze chcialbym doprowadzic + po zaplonie ze stacyjki, jak sie do niej dobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wodzu ! :hi:

w sobote bede to ogarniac..

a i jeszcze jedno, jezeli juz opanuje te napiecie, to caly system w aucie bedzie mi grac? :embarrassed: bo widzialem tutaj na forum tematy odnosnie systemu bosse, gdzie musieli dokupywac jakies przejscowki iso na 2xrca co by gral tyl i fabryczny sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problemo :cool1:

... bo widzialem tutaj na forum tematy odnosnie systemu bosse, gdzie musieli dokupywac jakies przejscowki iso na 2xrca co by gral tyl i fabryczny sub

... i nie inaczej jest w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...