Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Delekatne wibracje przy delikatnym przyspieszaniu -(Mutitronic ?)


arek329

Rekomendowane odpowiedzi

Problem występuje od ok. dwóch tygodni.Przy delkatnym przyspieszaniu i obr. ok. 1300-1500 czuć delikatne wibracje( takie jak przy przejeżdżaniu przez ,,pralkę" przed skrzyżowaniem) ale nie występują stale czasami cały dzień jest O.K. a następnego dnia znowu są.Na chwilę obecną wymieniona poduszka pod silnikiem i prawa półoś (przgub wew. kaput). Generalnie wibrację są krótkotrwałe ( ok 1-2 sek.) i nigdy ich nie czuć przy dynamiczniejszym ruszeniu.Skrzynia Mutitronic więc mechanicy od razu mówią ,że to wina skrzyni.

Podpowiedzcie gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pierwsze , jak serwisowna byla skrzynia, wymiany oleju filtra itd, jaki masz soft czyjest aktualny, jaki przebieg samochodu itp, ja tak mialem miesiac poznije nasilo sie dosc robocizna skrzyni 4 tys + jazda 500km + spanie jhedzenie itakie tam 4500 razem, tyle ze fvat było,

teraz zalatwiłbnym to inaczej, najpierw update softu7 wymiana oleju jesli dalej to samo dopiero rozbieranie skrzyni, przyczyna u mnie słaba wydajnosc pompy oleju w skrzyni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg około 300 t/km skrzynia serwisowana jeszcze we Francji( wymiana sprzęgła na 7-mio lamelowe + sterownik) przy około 240t/km.Ja po zakupie jedynie wymieniłem olej w skrzyni (orginał )Muszę tylko zweryfikować wersje softu sterownika bo tego nie wiem. I niestety nie wiem gdzie w okolicach Łodzi podpiąć (rozsądnie ) VAG-a.Bo w serwisie gdzie wymieniałem olej podpięcie kompa 200zł. i raczej nie wiedzą jak czytać logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, nie marnować kasy na aktualizację softu skrzyni? ( bo od tego chciałem zacząć)

Aktualizuj soft. Niewiele ryzykujesz.

Jak sie ma sprawa z wymiana filtra zewnetrznego? Pompa faktycznie może niedomagac , ale przyczyną może byc właśnie zawalony filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu to suma w granicach 200zł (zależy do jakiego ASO trafisz). Wypadałoby najpierw sprawdzić co tak naprawdę siedzi w skrzyni zanim udasz się na jakiekolwiek "naprawy" - wszystko po to aby ktoś nie wmówił Ci, że coś zostało zrobione...

Aby podpiąć VAGa najlepiej podjechać na lokalne spoty - koledzy na pewno pomogą. Poszukaj czegoś tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=82.0

Pierwsze co powinieneś zrobić to odczyt VAG we słasnym zakresie (spoty) - odczyt ewentualnych błędów oraz pomiary w blokach wartości mierzonych (standardowo 010, 011 i 012 na rozgrzanej skrzyni, oraz 065 aby sprawdzić czy układ hydrauliczny pracuje poprawnie). Oprócz tego oczywiście odczytać wersję softu aktualnie wpakowaną do sterownika.

Masz co robić więc działaj :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się udało , co prawda logi zrobię chyba dopiero w niedziele na Spocie , ale dziś zaktualizowali mi soft sterownika skrzyni.I na razie odpukać po przejechaniu ok. 20km jest ,,aksamit" po prostu żadnych drgań. Pojeżdżę jeszcze jakieś przez 3 dni jak będzie O.K. to znaczy ,że to była przyczyna.

(do Bartka stary soft 2210 nowy 2310, podobno wyszedł bardzo nie dawno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - 2210 to stary soft. Dzięki wgraniu 2310 masz poprawioną pracę sprzęgła oraz opóźnione załączanie chłodzenia ATF przy niskich temperaturach zewnętrznych. Swoją drogą 2310 wypuszczono chyba w 2009 roku (2300 czyli wcześniejszą poprawkę od sprzęgła wypuszczono jeszcze wcześniej bo na przełomie 2005/2006). Czyli nie tyle, że jest to jakiś nowy produkt - a po prostu ostatnia aktualizacja ;)

Cieszę się że działa :good: Czekam na aktualne logi :wink4:

Daj jeszcze potomnym namiar na serwis i jakiś mały kosztorys całej operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...