Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Odkręcone sprzęgło kompresora klimatyzacji.


FORA3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,dzisiaj odkręcałem osłonę pod silnikiem i znalazłem na niej coś takiego .Zdjęcie na dole

a gdzie fotografia??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzeglo przeciwprzeciazeniowe kola pasowego sprezarki klimatyzacji.

skoro tego elementu nie ma zaozonego. tzn ze naped z kola pasowego nie jest przenoszony na sprezarke.

dosyc czesta usterka.

niestety w czasie sukcesywnego odkrecania sie sruby mocujacej ta czesc, z reguly uszkodzeniu ulegaja gumowe elementy odpowiedzialne za sprzeg. nie mozna ich dostac osobno. tylko kompletne kolo. ale obejrz byc moze sa cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w czasie sukcesywnego odkrecania sie sruby mocujacej ta czesc, z reguly uszkodzeniu ulegaja gumowe elementy odpowiedzialne za sprzeg. nie mozna ich dostac osobno. tylko kompletne kolo.

te gumki o których piszesz to w kompresorach w silnikach AVF, BKE i już od jakiegoś czasu da się dostać te gumki osobno

a ten dekielek który wrzucił kolega jest od takiej sprężarki i sprzęgiełka jak ja mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w czasie sukcesywnego odkrecania sie sruby mocujacej ta czesc, z reguly uszkodzeniu ulegaja gumowe elementy odpowiedzialne za sprzeg. nie mozna ich dostac osobno. tylko kompletne kolo.

te gumki o których piszesz to w kompresorach w silnikach AVF, BKE i już od jakiegoś czasu da się dostać te gumki osobno

a ten dekielek który wrzucił kolega jest od takiej sprężarki i sprzęgiełka jak ja mam :wink4:

nie dokladnie.

sa 2 typy kompresorow w awx i avf.

takie jak u kolegi i gumki w aso sa niedostepne, kompresor klimy napedzany osobnym paskiem

oraz takie jak wlasnie w BKE kompresor klimy napedzany tym samym paskiem co alternator. zmiana nastapila w 6.2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...