Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] CZUJNIK CIŚ PALIWA,REGULATOR CIŚ. CZY ZAWÓR ZWROTNY?


hubert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Krótko opisze mój problem.Rano jak jest bardzo wychłodzony po odpaleniu nie trzymie obrotów (brak ssania),przy ttym coś strzela w silniku. I tak przez ok 30 sec do 1 min(zależy jaka temp.na zewn.).

Wiem że już było na forum i przyczyn może być wiele ale m.in. wyczytałem że może to być :

-czujnik ciśnienia paliwa

-regulator ciśnienia paliwa

-zawór zwrotny paliwa.

W każdym przypadku koledzy podają jedną metodę aby sprawdzić to .

Przed odpaleniem zacisnąć(zagiąć) przewód odprowadzający paliwo przy listwie wtryskowej.

Moje pytanie brzmi :

-czy mowa jest o jednej częsci tylko róznie nazwanej,

-gdzie ta część (części)dokładnie się znajduje,

-który to jest ten przewód odprowadzający paliwo z listwy wtryskowej,jak go rozpoznać -one są dość grube i za bardzo nie wiem jak go zacisnąć .

Przepraszam z góry ,być może moje pytania są dość banalne dla was ale jestem laikiem w tych sprawach a mechanik rozkłada ręce więc może mi się uda samemu coś ustalić.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"jestem laikiem w tych sprawach a mechanik rozkłada ręce " -zmień mechanika z pewnością zyska na tym auto.

Ale jak już koniecznie chcesz się czegoś nauczyć to skopiuj i wklej w okienko szukaj "regulator ciśnienia paliwa"

Zapewniam Cię że jest tam sporo ciekawego materiału ,a i przy okazji nauczysz się czegoś więcej .

Pozdrawiam

Ps."Przed odpaleniem zacisnąć(zagiąć) przewód odprowadzający paliwo przy listwie wtryskowej."

Odradzam ,jaka jest pewność że przewody paliwowe samochodu wytrzymają ciśnienie jakie podaje pompa ,bezpieczniej jest ściągnąć wężyk łączący kolektor ssący z regulatorem ciśnienia (podnosi ciśnienie o 0,5bara)Wężyk na czas próby zatkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...