Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wymiana tłoczka w przednim lewym kole


tomo_r6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Od pewnego czasu dobiegaja nieustanne piski z lewego przedniego kola,gdy wcisne hamulec jest cisza. Obstawiam ze jakims cudem piszcza mi klocki lub ocieraja sie o tarcze (klocki TRW/tarcze Mikoda),Udało mi się zdiagnozowac ze najprawdopodobniej tloczek nie cofia się do konca przy puszczonym hamulcu zwlaszcza ze ma element trzymajacy klocek ktory powinien byc odsuwany od tarczy. 2 miesiace temu przesmarowalem tloczek i byla cisza. Niestety piszczenie wrocilo. Czy ktos moglby mi powiedziec jak wyciagnac tloczek z przodu, celem wyczyszczenia i nasmarowania i ponowne wlazenie go do zacisku? Wystarczy wykrecic zacisk i popmowac hamulcem az sam tloczek wyjdzie? czy trzeba go jakos wykrecic?i jak z ponownym wlozeniem go. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyp...dol te klocki ja miałem w swoim aucie robiąc różne zabiegi cały czas piszczało po wymianie na inne klocki odrazu było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyp...dol te klocki ja miałem w swoim aucie robiąc różne zabiegi cały czas piszczało po wymianie na inne klocki odrazu było OK.

jak na Moderatora to calkiem niezle :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski:

tutaj nie sa winne klocki tylko zanieczyszczony zacisk i wytarty wewnętrzny uszczelniacz

rozbierz dokładnie wyczysc, poskaładaj i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki napewno sa ok bo gdyby byla to wina klockow to piszczaly by we wszystkich kolach bo mam trw lucasa, klocki dobre razem z okladzina antypiszczaca, powie mi ktos jak wyciagnac tłoczek i jak go pozniej złożyc? Bo z reszta nie ma problemu, bo i tak sie za to wezme ale wolalbym jak by ktos podpowiedzial zeby nie bylo tak ze wyciagne tloczek i d*pa zbita bo nie bede go umia wsadzic z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tloczek musisz wypompowac, rozbierz wszystko, wyczysc, wymien co potrzeba. Montaz jest troche klopotliwy. Napier zakladasz oslone gumowa na tloczek tak aby delikatnie wystawal ponad te strone ktora chowa sie w zacisku, nastepnie rant ktory jest na oslonie wkladasz w rowek ktory jest w zacisku i delikatnie obracasz aby dokladnie sie ulozyl i wciskasz tloczek. Potrzeba troche smaru do zaciskow hamulcowych, bedzie latwiej wszystko poskladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...