Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Namierzanie auta poprzez GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pracuje nad systemem namierzania samochodów poprzez GPS. W związku z tym mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów byłby zainteresowany założeniem systemu w swoim samochodzie?

System zabezpieczałby przed kradzieżą samochodu przez 24h/7dni. W razie kradzieży, właściciel byłby praktycznie od razu powiadomiony o zaistniałym fakcie. Dzięki systemowi miałby możliwość bieżącego śledzenia pozycji pojazdu na mapach cyfrowych celem jego odzyskania. Opłata za korzystanie z systemu byłaby pokrywana jedynie przez właściciela (karta SIM z najniższym abonamentem wraz z transmisją danych) - przy założeniu, że właściciel posiada publiczny adres IP. Jeśli nie, to byłaby możliwość korzystania z serwera globalnego.

Cechy systemu:

- bieżące położenie pojazdu na mapie cyfrowej,

- alarm (telefon z informacją na numer właściciela) w związku z wykryciem kradzieży w maksymalnie 2 min,

- aktualizacja położenia pojazdu z okresem 1 min + pokonana trasa,

- możliwość odłączenia zapłonu pojazdu po pewnym czasie od wykrycia kradzieży,

- kilka innych :)

Opublikowano

napisz jakie całkowite tego koszty :wink4:

Opublikowano

napisz jakie całkowite tego koszty :wink4:

no właśnie-naistotniejsze prawie.... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Maksymalny koszt zamknie się w 1500 zł, zależnie od wynegocjowanych cen elementów składowych. W tej chwili elektronika przeżywa boom gospodarczy, ceny i dostępność elementów zmieniają się z dnia na dzień, wiec ciężko jest określić jednoznaczną kwotę. Podana cena dotyczy przypadku pesymistycznego.

Przypadek optymistyczny zamknie się w granicach 1000 zł.

W razie zainteresowanie mógłbym ruszać z produkcją i ustalić ostateczną cenę urządzenia.

Opublikowano

czyli rozumiem,że masz na razie pomysł i szukasz chętnych,ale to nie jest jeszcze sprawdzone,a jak to by się zachowywało z zagłuszaczem sygnału? Konkretnie chodzi mi o takie urządzonka

http://www.ttstudio.pl/

jesteś w stanie coś na to poradzić?

Opublikowano
  • Autor

Pomysł już był, teraz jest już prawie ukończony system. Pierwsze testy są jak najbardziej pozytywne i na pewno urządzenie prototypowe będzie zastosowane:) Jeśli chodzi o zagłuszacze, to cóż - bez sprawdzenia trudno udzielić odpowiedzi. Na pewno można zminimalizować wpływ zagłuszacza poprzez:

- montaż urządzenia w tylnej części samochodu (złodziej raczej siedzi z przodu),

- zastosowanie anteny zewnętrznej (tak jak w moim module) i montaż jej poza samochodem,

- użycie fragmentów klatek Faradaya celem odizolowania i odbicia fal radiowych emitowanych przez zagłuszacz (montowane na urządzenia i anteny).

W każdym razie w porównaniu odbiornika modułu do zwykłych odbiorników GPS, sygnał jest odbierany w takich miejscach, że trudno sobie wyobrazić, że GPS może tam działać.

Na każdy system zabezpieczenia pojazdu znajdzie się jakiś sposób, ale nie każdy złodziej posiada wiedzę i urządzenia do neutralizacji wszystkich. Tak więc - przewaga dzięki technice :>

EDIT:

Jeszcze jedno - w razie braku sygnału GPS (wykorzystania zagłuszacza) można po pewnym czasie wywołać alarm kradzieżowy (+ np. odciąć zapłon) co na pewno zwiększy szansę zatrzymania skradzionego pojazdu. Sytuacja nie grozi unieruchomieniem pojazdu np. w tunelu (brak zasięgu GPS), gdyż w razie prowadzenia maszyny przez uprawnionego kierowcę z identyfikatorem, wyłączenie silnika samochodu nie miałoby miejsca.

Opublikowano

przecież takie systemy już dawno istnieją :cool1: i do tego są znacznie tańsze, poniżej 1tyś zł spokojnie się schodzi za auto

Opublikowano

Maksymalny koszt zamknie się w 1500 zł, zależnie od wynegocjowanych cen elementów składowych. W tej chwili elektronika przeżywa boom gospodarczy, ceny i dostępność elementów zmieniają się z dnia na dzień, wiec ciężko jest określić jednoznaczną kwotę. Podana cena dotyczy przypadku pesymistycznego.

Przypadek optymistyczny zamknie się w granicach 1000 zł.

W razie zainteresowanie mógłbym ruszać z produkcją i ustalić ostateczną cenę urządzenia.

Ale cena odstrasza :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

Nie twierdzę, że odkryłem Amerykę, ale jak sami wiecie - dany sprzęt można kupić za małe pieniądze i za duże pieniądze. Różnią się po prostu klasą i funkcjonalnością. Urządzenia z najniższej półki cenowej nie mają bezprzewodowego systemu identyfikacji uprawnionych kierowców, nie mają zasilania awaryjnego na min 10 h pracy (w przypadku, gdy złodziej odepnie akumulator), nie wykonują telefonu alarmowego do właściciela i na pewno nie ma żadnej możliwości personalizacji ich działania.

Tak więc, jeśli chodzi o funkcjonalność, to wydaje mi się, że cena jednak nie jest wygórowana.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.